17.01.2015. 23:01
Āfrikas Nāciju kausa izcīņas turnīra atklāšanas spēlē sestdienas vakarā mājinieki Ekvatoriālās Gvinejas futbolisti cīnījās neizšķirti 1:1 ar Kongo, bet otrā A apakšgrupas mačā Gabona ar 2:0 pieveica Burkinafaso.

Laukuma saimnieki, kuri vietu finālturnīrā nopelnīja tikai pēc Marokas atteikšanās uzņemt kontinenta spēcīgāko izlašu turnīru, jau mača 16. minūtē izvirzījās vadībā, precīzi sitot Emilio Nsuem no "Middlesborough", bet izlīdzinājumu Kongo valstsvienība spēja panākt tikai pašās spēles beigās - 87. minūtē vārtus guva Kongo uzbrucējs Tīvijs Bifuma. Jāpiebilst, ka Ekvatoriālā Gvineja FIFA pasaules rangā ieņem tikai 118. vietu.

Gabonas izlasi spēles 19. minūtē vadībā izvirzīja Dortmundes "Borussia" 25 gadus vecais uzbrucējs Pjērs Emeriks Obamejangs, bet 72. minūtē Maliks Evuna dubultoja gaboniešu pārsvaru. Atgādinām, ka Burkinafaso futbolisti pirms diviem gadiem Āfrikas Nāciju kausa izcīņā aizspēlējās līdz finālam, kurā ar 0:1 piekāpās Nigērijai.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa svētdien turpināsies ar divām B apakšgrupas spēlēm, kurās tiksies Zambija un Kotdivuāra, kā arī Tunisija un Kaboverde. Finālturnīrs risināsies līdz pat 8. februārim.

Izmantotie resursi:BBC Sport

Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks "Ieviņas", Sējas n., LV-2142