24.03.2013. 20:52

Šovakar "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) vienīgajā spēlē Latvijas Universitātes komanda ar uzviju revanšējās Jēkabpilij par piedzīvoto zaudējumu pirms četrām dienām, šodien triumfējot ar 94:73. Uzvarētāju rindās ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Žanis Peiners.

Latvijas Universitāte: Vītols, Zēbergs, Peiners, Darģis, Rubenis.

BK "Jēkabpils": Sirsniņš, Hils, Virsis, Hlebovickis, O'Braiens.

Mača sākums iesākās ar LU komandas pārsvaru – ja pirmās divas ar pusi minūtes klubi aizvadīja līdzīgi, tad turpinājumā mājinieki iemeta 10 punktus pēc kārtas, lielā mērā pateicoties aktīvai spēlei aizsardzībā. Jēkabpilieši sāka aktīvāk presēt studentus, un tas deva rezultātu – O'Braiena, Hila un Pīternieka gūtie punkti ļāva līdz ceturtdaļas beigām izlīdzināt rezultātu (18:18).

Otrā ceturtdaļa turpinājās līdzīgi kā pirmā ceturkšņa sākumā – LU aktīvi spēlēja aizsardzībā, cieši sedzot savus pretiniekus, tikmēr uzbrukumā studenti spēli veidoja caur Saknīti, Peineru un Strazdiņu, kuri pa trijiem sameta 14 punktus pēc kārtas. Ceturtdaļas vidū beidzot punktus guva arī jēkabpilieši, minūtes laikā pietuvojoties līdz -8 (24:32), bet puslaiku noslēdzot ar sešu punktu deficītu (30:36). LU komandā punktu gūšanā izteiktu līderu nebija – trīs spēlētāji guva sešus punktus, vēl divi – pa pieciem, toties Jēkabpils rindās izcēlās Tods O'Braiens, kurš jau pirmajā puslaikā iekrāja 12 punktus un astoņas atlēkušās bumbas.

Trešās ceturtdaļas sākums aizritēja līdzīgi, rezultāta starpībai nekļūstot mazākai par sešiem punktiem, tiesa, arī LU nespēja būtiski palielināt savu vadību. Situācija mainījās ceturkšņa otrajā pusē – studenti spēja veiksmīgāk nospēlēt aizsardzībā un palielināt savu pārsvaru līdz 11 punktiem (56:45).

Jau ceturtās ceturtdaļas sākumā mājinieki iemeta divus tālmetienus, Brigmanim un Strazdiņam panākot +15 (62:47). Pēc Jēkabpils galvenā trenera Edgara Tetera pieprasītā minūtes pārtraukuma viesi spēja atgūties – pusotras minūtes laikā viesi veica 10:2 izrāvienu un tagad ņemt minūtes pārtraukumu bija kārta Artūram Visockim-Rubenim. Pēc pauzes LU atsāka cieši segt pretinieku, rezultātam esot kā uz delnas – studenti iemeta sešus punktus pēc kārtas un panāca +13 (70:57). Sāncenši apmainījās ar precīziem tālmetieniem, bet jēkabpiliešu pretošanos pamatīgi iegāza Oskara Virša nesavaldība (personiskā + tehniskā piezīmes), kuras rezultātā Žanis Peiners iemeta četrus soda metienus. Spēles noslēgumā jēkabpiliešu aizsardzība pašķīda pavisam, Žanim Peineram ļaujot izpildīt dažus iespaidīgus individuālus gājienus, bet mačs beidzās ar rezultātu 94:73.

Latvijas Universitātes rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Peiners (precīzi 10 no 12 sodiņiem), viņam arī piecas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. 19 punktus un astoņas atlēkušās bumbas pievienoja Klāvs Strazdiņš. Jēkabpils komandā labākie bija leģionāri – O'Braienam "double-double" ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, Hlebovickim – 16 punkti, bet Hilam – 14. Neveiksmīga spēle Rinaldam Sirsniņam, kuram seši punkti un septiņas kļūdas.

Latvijas Universitāte izcīnīja 14.uzvaru 31 mačā, pietuvojoties sestajā vietā esošajai BK "Jelgava". Nākamo spēli LU aizvadīs tikai 7.aprīlī, tiekoties ar "Barons kvartāls" komandu. Jēkabpilij tikmēr 11.neveiksme 29 spēlē, kas dod ceturto vietu, bet nākamais mačs paredzēts 28.martā, kad Jēkabpilī viesosies sezonā vairākus pārsteigumus sagādājusī BA "Turība" komanda (10-19, 10.vieta).

Latvijas Universitāte – BK "Jēkabpils" 94:73 (18:18, 18:12, 20:15, 38:28)

Latvijas Universitāte: Peiners 24, Strazdiņš 19 (8ab), Vītols 9, Brigmanis 9, Darģis 8, Rubenis 7, Zēbergs 6, Saknītis 5, Lūsis 3, Aizpurs 3, Ošiņš 1, Rēķis.

BK "Jēkabpils": O'Braiens 18 (11ab), Hlebovickis 16 (7ab), Hils 14, Virsis 9, Pīternieks 7, Sirsniņš 6, Prikulis 3, Leja, Mediss, Sprūde.

Izmantotais avots:Latvijas Basketbola savienība