27.03.2018. 09:00

Lai arī Agņeška Radvaņska bija uzvarējusi pēdējos divos mačos pret Viktoriju Azarenku (tas notika 2014. gadā) un pirmdienas cīņā ieradās pēc lielas uzvaras iepriekšējā kārtā pār ranga līderi Simonu Halepu, Polijas tenisiste nevarēja justies droša par vēl vienu uzvaru. Mačos pret Azarenku viņa pārsvarā ir skatītājas lomā, jo Agas spēlētais teniss Vikai nav draudīgs.

Azarenka spēli diktēja arī šoreiz un izvairījās no lielām neprecizitātēm, tāpēc arī spēja gūt kārtējo uzvaru pret Radvaņsku, pret kuru viņai tagad ir 14-5 bilance. Radvaņska ir Azarenkas visvairāk uzvarētā pretiniece.

Azarenka pēdējo no saviem trim Maiami tituliem ieguva pirms diviem gadiem, bet pērn nespēlēja, tāpēc arvien var lepoties ar garu uzvaru sēriju šajā turnīrā, kur viņa šobrīd sasniegusi 10 pēc kārtas nezaudētu maču sēriju.

Johanna Konta pirms gada ceļā uz savu lielāko titulu pusfinālā ar 6:4, 7:5 pieveica Venusu Viljamsu, ar kuru šoreiz sacentās astotdaļfinālā. Lielbritānijas tenisistes izredzes uz vēl vienu uzvaru vairoja pretinieces slodze.

Amerikāniete iepriekšējā dienā gandrīz trīs stundas cīnījās ar Kiki Bertenu, bet Konta sev labvēlīgo situāciju nespēja izmantot, turklāt zaudēja pēc panākuma 1. setā – 7:5, 1:6, 2:6. Konta 1. setā pie 4:5 ar pirmo servi atspēlēja setbumbu, bet nākamajā geimā ieguva otro breiku setā un šoreiz pārsvaru nosargāja. Attīstīt panākumu gan viņai neizdevās. Gadu sākusi ranga pirmajā desmitniekā, Konta pēc Maiami titula neaizstāvēšanas izkritīs no Top 20.

Iepriekšējā savstarpējā mačā 2015. gada rudenī Uhaņā ar graujošu 6:2, 6:0 uzvarējusī Garbinje Mugurusa šoreiz nespēja apspēlēt Slounas Stīvensas aizsardzību, ar 3:6, 4:6 zaudētajā mačā sakrājot 32 nepiespiestās kļūdas un trāpot tikai 12 neatvairāmus sitienus. Arī amerikānietei negatīva attiecība, tiesa, minimāla: 19-20. Mugurusai Maiami astotdaļfinālu mačos tagad ir 0-5 bilance.

Maiami sakrātās trīs uzvaras Floridā (Planteišanā) dzimušajai Stīvensai ir garākā uzvaru sērija kopš "US Open" titula izcīnīšanas. "US Open" arī bija līdz šim pēdējais turnīrs, kurā viņa uzveica Top 10 spēlētāju, pusfinālā pārspējot Venusu Viljamsu. Pēc Mugurusas uzvarēšanas Slounai ir desmit Top 10 uzvaras.

ASV tenisam pirmdiena Maiami bija perfekta, jo uzvarēja arī trešā šīs valsts pārstāve. Ranga 73. vietā esošā Daniela Kolinsa ar 3:6, 6:4, 6:2 pieveica Moniku Puigu. Maiami turnīru kvalifikācijā sākusī Kolinsa pirmoreiz sasniegusi WTA līmeņa ceturtdaļfinālu, kas viņai izdevies "Premier Mandatory" kategorijas turnīrā. 24 gadus vecā Kolinsa, kura ir divkārtēja NCAA čempione, šobrīd tikai piekto reizi spēlē WTA pamatturnīrā.

Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650