06.11.2012. 23:39

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā sākušās atbildes spēles. B grupā Gelzenkirhenes ''Schalke'' atspēlējās no 0:2 un savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar Londonas ''Arsenal'', saglabājot pirmo pozīciju. Otrā spēlē Pireju ''Olympiacos'' atkārtoti apspēlēja (3:1) Francijas ''Montpellier'', turpinot cīņu par tikšanu tālāk.

Abas komandas tikās pirms divām nedēļām, kad Londonā ''Arsenal'', lai arī mazliet vairāk uzbruka, nespēja izmantot savas iespējas, piekāpjoties Gelzenkirhenes ''Schalke'' ar 0:2 un turnīra tabulā atdodot pirmo pozīciju.

Mača ievadā kontroli pār bumbu ieguva mājinieki, meklējot savas iespējas uzbrukumā. ''Schalke'' piederēja diezgan izteikts pārsvars, kas pārvērtās arī bīstamos momentos pie londoniešu vārtiem. 9. minūtē diezgan labā sitiena pozīcijā nonāca Ibrahims Afelajs, taču arī Vito Menone bija līmenī. Lai arī aktīvāki spēles sākumā bija mājinieki, pirmos vārtus guva Arsena Vengera vadītie vīri. Vācieši neveiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, ko izmantoja viesi, un noslēgumā Teo Volkots apsteidza Larsu Unerštālu, atklājot mača rezultātu – 1:0.

Ar to mājinieku neveiksmes nebeidzās – no sākuma laukumu spiests atstāt bija japānis Atsuto Učida, bet uzreiz pēc tam ''Arsenal'' arī dubultoja savu pārsvaru. Pēc Lukaša Podoļska centrējuma no kreisās malas precīzi bumbu vārtu tīklā raidīja francūzis Olivjē Žirū – 2:0. Labot situāciju pirmajā puslaikā ''Schalke'' spēja - jau kompensācijas laika otrajā minūtē pēc Luisa Holtbija piespēles precīzi vārtu stūrī sita Klāss Jans Huntelārs, panākot 1:2 un saglabājot intrigu pirms otrā puslaika.

Ar diezgan labu uzbrukumu pa kreiso malu otro puslaiku iesāka ''Arsenal'', bet pēc Podoļska centrējuma slikti uzsita Žirū. Pēc neilga laika fantastiska iespēja izlīdzināt rezultātu bija nīderlandietim Huntelāram, kurš izgāja aci pret aci ar vārtsargu, bet diezgan neveiksmīgi uzsita pa zemi, un Manone ar kājām viņa sitienu atvairīja. Arī turpinājumā vācieši izveidoja pārīti teicamu iespēju, bet veiksme bija viesu pusē. ''Schalke'' aktivitāte atmaksājās, un 67. minūtē pēc Agustina Farfana sitiena pēdējais pie bumbas pieskārās londoniešu aizsargs Tomass Vermālens - 2:2. Arī atlikušajā laikā labāk laukumā izskatījās Gelzenkirhenes komanda, bet vārti vairs netika gūti, tādējādi situācija B grupas tabulā kļuvusi ļoti saspringta.

Pirmajā savstarpējā spēlē Francijā uzvaru izcīnīja Grieķijas komanda. Lai arī lielāko spēles daļu labāki laukumā bija ''Montpellier'' futbolisti, mača noslēdzošajā daļā ''Olympiacos'' guva divus vārtus, izcīnot uzvaru ar 2:1.

Spēles sākumā iniciatīvu savās rokās ņēma grieķi, gūstot vārtus jau 4. minūtē. Mājiniekiem padevās lielisks uzbrukums pa kreiso malu – no sākuma no pāris metriem pa stabu sita Konstantinos Mitroglu, bet bumba priekš ''Olympiacos'' ļoti veiksmīgi atleca pie Paulo Mačado, kurš no izcilas pozīcijas trāpīja, atklājot spēles rezultātu – 1:0. Pēc gūtajiem vārtiem mājinieki turpināja aktīvi uzbrukt, cenšoties ātri dubultot rezultāta starpību. 11. minūtē no lieliskas pozīcijas sita Mitroglu, bet lieliski vārtos nospēlēja Žefrejs Žurdrens.

Minūtēm ritot, lēnām iespēlējās arī Francijas komanda, tādējādi ''Olympiacos'' pārsvars vairs nebija tik milzīgs, un arī viesi izveidoja pāris pusmomentus. Puslaika vidusdaļā grieķi nosēdās, kas pārsvaru jau deva Montpeljē vienībai, kura izveidoja pāris bīstamus uzbrukumus, tomēr izlīdzināt rezultātu nekādi nespēja. Rezultāts uz tablo vairs nemainījās, tādējādi pēc 45 minūtēm grieķu komandai ļoti slidens pārsvars – 1:0.

Otrajā puslaikā ''Montpellier'' vairs nebija, ko zaudēt, jo grupas tabulā komandai pēdējā vieta, un, zaudējot šodien, izredzes tikt tālāk vairs nebūtu, lai arī tagad abām spēles dalībniecēm tās nav īpaši lielas - ''Arsenal'' un ''Schalke'' tomēr ir mazliet cita līmeņa komandas. Viesi spēlēja aktīvi, veikuši pārkārtojumus savā spēlē. 54. minūtē atkal laba iespēja bija Mitroglu, bet atkal jāuzteic Žurdrens.

Puslaika vidū beidzot atmaksājās Solejmana Kamaras aktivitāte, kurš nopelnīja 11 metru soda sitienu. Pendeli realizēja Joness Belhanda un uz tablo 1:1. Izskaņā atkal lieliski bija grieķi - no sākuma precīzi no nelielas distances sita Leandro Greko, bet mirkli vēlāk beidzot pēc teicamas Hosē Holebasa piespēles iesita arī Mitroglu - 3:1. ''Olympiacos'' turpina cīņu par tikšanu tālāk, bet ''Montpellier'' izredžu vairs nav.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Schalke - Arsenal 2:2 (1:2) Huntelārs 45+2' Farfans 67' - Volkots 18' Žirū 26'
Olympiacos - Montpellier 3:1 (1:0) Mačado 4' Greko 80' Mitroglu 82' - Belhanda 67'