29.09.2013. 17:32
Par Baltijas Basketbola līgas (BBL) kausa izcīņas uzvarētāju pirms jaunās sezonas kļuvusi Kedaiņu "Nevežis" vienība, kas svētdien finālā ar rezultātu pārliecinoši apspēlēja Igaunijas vicečempioni Tartu "TU/Rock".

Svētdiena Kedaiņu jaunajā arēnā sākās ar "Ventspils" uzvaru par Prienu "TonyBet", ļaujot kurzemniekiem izcīnīt trešo vietu turnīrā.

Finālā izšķirošo izrāvienu "Nevežis" veica jau otrajā ceturtdaļā. Iegūto vadību (32:35) pēc lielā pārtraukuma Kedaiņu komanda turpināja nostiprināt. Trīs minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām izdevās sasniegt un pārsniegt 20 punktu pārsvaru, bet spēles beigās - 82:64.

Rezultatīvākais "Nevežis" komandā bija centrs Vilmants Dilis, kurš guva 18 punktus, kā arī izcīna sešas atlēkušās bumbas. Bijušais "Ventspils" amerikāņu leģionārs Tairons Brazeltons uzvarētāju kontu papildināja ar 15 gūtiem punktiem un sešās rezultatīvām piespēlēm. Igauņu labā visvairāk sameta lietuvietis Augusts Pecukevičs - 12 punkti. Par vienu mazāk amerikāņu aizsargam Vinsentam Simpsonam.

Līdz ar to sešos gados bijušas sešas dažādas kausa ieguvējas. No Lietuvas komandām iepriekš BBL kausu bija izcīnījušas "Lietuvos Rytas" un "Žalgiris" vienības. Tartu "TU/Rock" komanda, tāpat kā "Rytas", visbiežāk bijusi finālos - šī bija trešā reize. Uzvarēt gan izdevies tikai reizi (2010).