12.11.2013. 22:50
Otrdien, 12. novembrī, Eiropas kausa izcīņā basketbolā notiek sešas spēles. Dairis Bertāns un "Bilbao Basket" pirmo apli noslēdza ar četrām uzvarām piecās spēlēs, jo izbraukumā Vācijā atzina "EWE Baskets Oldenburg" komandas pārākumu ar rezultātu 84:89.

Dairis Bertāns darbību sāka ar rezultatīvu piespēli Džekijam Kārmaiklam, izvirzot Bilbao vadībā – 2:0. “Vīru melnā” ofensīvu pārtrauca mājinieku precīzie trāpījumi no distances. Trīs tālmetieni divu minūšu laikā un Rafa Puijo sauca savējos uz apspriedi – 6:11. Turpinājumā Oldenburgas rīcības brīvība perimetrā tika ierobežota, taču vācieši turpināja lielu daļu guvuma krāt ar trīspunktniekiem. Līdz piecpadsmitajai minūtei viņi tādā veidā sameta 27 no 40 punktiem, tikai pāris reižu atļaujot viesiem izrauties priekšā.

Brīdī, kad rezultāts bija 31:40 un tālmetienu attiecība – 9/11 pret 1/2 Oldenburgas labā – sākās pavērsiens. Vrkičs, Lopess un Bertāns atbildēja ar trīs trīspunktniekiem pēc kārtas, pamazām samazinot starpību – 42:44. Puslaika galotne neizdevās tik laba, kā cerēts, jo mājinieki trīs uzbrukumos guva punktus, turklāt Krāmers pēdējās sekundēs “iekrāmēja” desmito tālmetienu – 44:51.

Pirmajā puslaikā iemetuši 71% tālmetienu (10/14), mājinieki virs šīs fantastiskās atzīmes noturējās līdz trešās ceturtdaļas vidum. Bilbao sastāvā galvenais pakaļdzīšanās iniciators bija Bertāns, kurš trešajā ceturtdaļā guva 10 no 22 viesu punktiem. Dairis uzbruka groza tuvumā, iemeta divus tālmetienus un atzīmējās no labdarības līnijas, taču Oldenburgas pārsvars turpināja svārstīties 5-12 punktu robežās. Pirms pēdējās ceturtdaļas “Bilbao” deficīts veidoja desmit punktus – 66:76.

Jūtot uzvaras tuvumu, Oldenburgas basketbolisti galotnē agresīvāk spēlēja soda laukumā, biežāk tiekot pie soda metieniem. Arī šajā elementā viņu precizitāte bija atzīstama, kamēr viesi līdz pēdējai minūtei netika tuvāk par septiņiem punktiem. Pēdējās divās minūtēs ar pieciem punktiem pēc kārtas izcēlās Antans Kavaļausks, taču pretinieku noķeršanai ar to nepietika.

Dairis Bertāns kļuva par otro rezultatīvāko spēlētāju "Bilbao Basket" sastāvā, 36:45 minūtēs guva 15 punktus (2p 2/7, 3p 3/6, 1p 2/2), izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, vienu reizi kļūdījās, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 1 un nopelnīja lietderības koeficientu 6.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029