27.03.2013. 20:40

Šovakar "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē BK "Valmiera" izbraukumā ar 69:52 pieveica "Jūrmala/Fēnikss" komandu. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija Jānis Bērziņš, kura kontā 20 punkti, savukārt mājiniekiem labākais ar "double-double" bija Roberts Stumbris - viņam 12 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Spēles sākums izvērtās samērā līdzīgs, pārsvarā vadībā esot mājiniekiem, tiesa, tikai ar dažiem punktiem. Vēl nepilnas trīs minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām jūrmalnieki bija priekšā ar +4 (14:10), tomēr valmierieši atbildēja ar 10:2 izrāvienu Ziediņa un Veselova izpildījumā, un paši noslēdza pirmo ceturtdaļu ar +4 (20:16). Otrajā ceturtdaļā Valmieras pārākums bija krietni izteiktāks, un pirmo puslaiku vidzemnieki noslēdza ar vērā ņemamo +23 (46:23). Mājinieku rindās astoņus punktus bija guvis Roberts Stumbris, bet viesiem ar 11 punktiem labākais bija Jānis Bērziņš.

Valmierieši trešo ceturtdaļu iesāka tikpat pārliecinoši kā noslēdza iepriekšējo – nedaudz vairāk kā četrās minūtēs Valmieras pārsvars pieauga līdz +35 (60:25). Tomēr Jūrmalas komanda ceturkšņa otrajā pusē spēja daļu pārsvaru atspēlēt – pēdējās 10 minūtes Valmiera iesāka pie +23 (64:41). Ceturtajā ceturksnī viesu uzbrukums atslāba, tiesa, arī mājiniekiem īpaši nesekmējās punktu gūšana, tādējādi Valmiera tuvojās uzvarai. Jūrmala spēja nelielu daļu pārsvara sadeldēt, tomēr beigās Valmierai droša uzvara ar 69:52. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Jānis Bērziņš, bet mājiniekiem ar "double-double" labākais bija Roberts Stumbris.

Valmieras komanda izcīnīja 18.uzvaru 30 spēlēs, pietuvojoties ceturtajai vietai, bet nākamo maču vidzemnieki aizvadīs 31.martā, uzņemot Latvijas U18 izlasi, kura savu vienīgo uzvaru izcīnījusi tieši pret Valmieras komandu. "Jūrmala/Fēnikss" nākamo spēli aizvadīs 2.aprīlī, viesojoties pie līderiem "VEF Rīga".

"Jūrmala/Fēnikss" – BK "Valmiera" 52:69 (16:20, 7:26, 18:18, 11:5)

"Jūrmala/Fēnikss": Stumbris 12 (11ab), Dilevka 11, Jonāts 10 (7ab), Mednis 6, Šlesers 5, Liepa 4, Viļums 2, Čoders 2, Strauts.

BK "Valmiera": Bērziņš 20, Veselovs 11, Čavars 9 (11ab), Amoliņš 7, Ziediņš 6, Krūmiņš 5, Gabrāns 4 (7rp), Iļjins 4 (8ab), Kaufmanis 3, Elksnis.

Izmantotais avots:Latvijas Basketbola savienība