02.03.2013. 07:41

Čikāgas „Blakchawks” šonakt pagarinājumā pieveikusi Kolumbusas „Blue Jackets” komandu (4:3), tādejādi izcīnot punktus jau 21 spēlē pēc kārtas, kas ir NHL visu laiku labākais sasniegums. Savukārt Anaheimas „Ducks” turpina savu mājas spēļu uzvaru sēriju, pārspējot Minesotas „Wild” (3:2).

„Blackhawks” hokejisti šonakt savā mājas laukumā sagaidīja Kolumbusas hokeja komandu, kura, lai arī savainojumu mocīta, izrādīja apņēmību pārtraukt „Blackhawks” sezonas lielisko sākumu, jau spēles 31 sekundē izvirzoties vadībā pēc Prospala precīza metiena. „Blackhawks” atspēlēties spēja tikai perioda beigās, kad vārtus guva zviedrs Viktors Stālbergs. Tiesa, ar mača pirmo periodu „Blackhawks” īsti lepoties nevar, jo tā vidū viņi 12 minūšu laikā nespēja izdarīt nevienu metienu pa pretinieku vārtiem.

Otrajā periodā „Blue Jackets”, kuri ieņem pārliecinošu pēdējo vietu Rietumu konferencē, atkal izvirzījās vadībā, un vārtus guva Artjoms Aņisimovs, kuram šī bija pirmā aizvadītā spēle pēc nesen gūtā savainojuma. Tiesa, šāds notikumu pavērsiens beidzot piespieda „Blakchawks” spēlēt aktīvāk un līdz perioda beigām viņi paši jau bija izvirzījušies vadībā 3:2. Trešajā periodā gan „Blue Jackets” uzbrucējs Raians Johansens guva savus pirmos vārtus šosezon un rezultātu izlīdzināja, taču pagarinājums nozīmēja, ka „Blackhawks” spēļu sēriju ar gūtajiem punktiem turpinās. Tas gan nebija iemesls necīnīties par uzvaru, un aizsarga Brenta Sībroka precīzais metiens pagarinājumā nodrošināja Čikāgas hokejistu uzvaru 4:3.

„Blackhawks” šī bija jau 21. spēle pēc kārtas, kurā izdevies izvairīties no zaudējuma pamatlaikā, un viņi atrodas pārliecinošās NHL līderpozīcijās. Kolumbusas komandā rīta treniņa laikā savainojumu guva aizsargs Džons Mūrs, un viņam steidzīgi tika izsaukts aizvietotājs no AHL Deltons Prouts, taču Čikāgas sastrēgumu dēļ viņš hokeja arēnā nokļuva tikai pirmā perioda beigās.

„Ducks” un „Wild” duelī jau pirmajā periodā mājinieki no Anaheimas izvirzījās vadībā 2:0 pēc Raiana Geclafa un Tēmu Selanē gūtajiem vārtiem. Ar šo vārtu guvumu Selanē kļuva par 11. visu laiku labāko vārtu guvēju NHL, apsteidzot Lūku Robitailu. Tie bija 669. vārti Selanē karjerā, un tikai divus vārtus viņam priekšā ir Jaromīrs Jāgrs.„Ducks” savu pārsvaru spēja vēl palielināt (3:0), taču spēles beigas tomēr aizritēja nervozā gaisotnē, jo „Wild” hokejisti trešā perioda pirmajā desmit minūtēs divus vārtus atspēlēja, tiesa, neko vairāk viņi būtiski grozīt nespēja, un „Ducks” izcīnīja savu astoto uzvaru mājās pēc kārtas.

Savukārt Edmontonas „Oilers” lieliski uzsāka spēli Senluisā, 23 sekunžu intervālā gūstot divus vārtus un izvirzoties vadībā 2:0. Tiesa, šī viena veiksmīgā pirmā perioda minūte bija viena no retajām „Oilers” šīs nakts spēlē, jo „Blues” spēles turpinājumā guva četrus bezatbildes vārtus un izcīnīja uzvaru 4:2. Par mača pirmo zvaigzni tika atzīts NHL otrgadnieks Džeisons Švarcs, kurš izcēlās ar diviem rezultativitātes punktiem. „Oilers” šī bija trešā spēle deviņu izbraukuma maču sērijā.