30.09.2017. 23:09

Spānijas spēcīgākajā basketbola līgā ar uzvaru debitēja Mārtiņš Laksa, kura pārstāvētā "Obradoiro" savā laukumā ar 80:74 pārspēja "Zaragoza". Laksa aizvadīja deviņas minūtes un 46 sekundes, guva septiņus punktus (2p. 2/3, 3p. 1/4) izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.

Sāncenšu rindās rezultatīvākais bija Jānis Blūms, kurš spēli sāka starta pieciniekā, aizvadīja 24 minūtes un astoņas sekundes, guva 17 punktus (2p. 2/3, 3p. 4/7, 1p. 1/2), izcīnīja četras atlēkušās bumbas un pieļāva piecas kļūdas. Pēdējā ceturtdaļā Blūms bija viens no komandas līderiem, gūdams septiņus no vienības trīspadsmit punktiem un ar tālmetieniem panākdams 65:68 un 71:73 (107 sekundes līdz beigām), tomēr pie rezultāta 74:76 arī pieļaudams kļūdu izšķirošajā uzbrukumā 23 sekundes līdz beigām.

Pirmo uzvaru svinēja arī "Fuenlabrada", kas mājās ar 82:68 pieveica "Bilbao". Rolands Šmits laukumā devās no soliņa, spēlēja 23 minūtes un 18 sekundes, guva deviņus punktu (2p. 3/3, 3p. 1/1), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.

Dāvis Lejasmeiers Polijas čempionātā debitēja ar 15 punktiem, palīdzot "Krosno" sezonu sākt ar uzvaru savā laukumā pār "Glivice" (82:76). Lejasmeiers spēlēja 32 minūtes un 42 sekundes (lielākais spēles laiks komandā), ar vēl diviem spēlētājiem dalīja rezultatīvākā basketbolista godu komandā (2p. 0/2, 3p. 3/4, 1p. 6/6), izdarīja trīs rezultatīvas piespēles un izcīnīja divas atlēkušās bumbas.

Spānijas pēc spēka otrajā līgā 14 punktus guva Rodions Kurucs (2p. 4/9, 3p. 1/3, 1p. 3/3), kurš laukumā bija 23 minūtes, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un palīdzēja "Barcelona B" ar 76:69 apspēlēt "Lleida". Citā spēlē "Ourense" ar 71:83 viesos piekāpās "Breogan". Verners Kohs 16 minūtēs guva trīs punktus (3p. 1/2).

Lietuvā trešo neveiksmi četrās spēlēs piedzīvoja Alītas "Dzūkija", kas izbraukumā ar 54:78 atzina Viļņas "Lietuvos rytas" pārākumu. Andrejs Šeļakovs laukumā pavadīja 18 minūtes un 33 sekundes, guva divus punktus (2p. 0/2, 1p. 2/2) un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

Izmantotie resursi:Lietuvos rytas - Dzūkija - LKL.LTMiasto Szkła Krosno - GTK Gliwice (2017-09-30)Liga LEB Oro | Federación...ACBACB