17.09.2014. 17:44
Latvijas klubs Rīgas Dinamo trešdien Čeļabinskā turpina Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta pirmo izbraukumu. Mūsējo pretinieki ir vietējie Traktor hokejisti, kuri jauno sezonu sākuši ar divām uzvarām sešās spēlēs, bet pēdējos trīs mačos zaudējuši pamatlaikā. Spēles tiešraidi iespējams vērot Viasat Sport Baltic kanālā.

Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir neizšķirts 1:1. Dinamo labā vārtus 10.minūtē pēc pretinieku aizsarga kļūdas guva Mārtiņš Cipulis, bet spēles 32.minūtē Derons Kuints rezultātu izlīdzināja.

Jau pirmajā spēles minūtē noraidījumu Dinamo rindās izpelnījās Līnuss Videls, kurš apturēja bīstamu pretinieku uzbrukumu, un tajā pirmos metienus atvairīja Jakubs Sedlāčeks, kurš šajā spēlē stājies Dinamo vārtos Edgara Masaļska vietā. Atgriežoties pilnos sastāvos, rīdziniekiem uzbrukumi nesekmējās, tomēr drīz vien pie vairākuma iespējas tika arī viesi. Pretinieku zonā Dinamo hokejisti nostājās vien pašās vairākuma beigās, kad labas iespējas izcelties neizmantoja Cipulis un Lauris Dārziņš. Pēcāk komandas apmainījās ar diviem labiem metieniem ātrajos pretuzbrukumos, bet trešdaļas vidū pretinieku aizsargu viņu aizsardzības zonā apzaga Cipulis, kurš izgāja vienatnē pret Traktor vārtsargu Vladislavu Fokinu un raidīja ripu viņam virs pleca.

Pēc gūtajiem vārtiem Dinamo hokejisti izturēja lielu pretinieku spiedienu uz saviem vārtiem, labi darbojoties gan Sedlāčekam, gan laukuma spēlētājiem. Pretējā laukuma pusē vārtus apdraudēt centās Marcels Hosa, tomēr Traktor hokejisti regulāri tika pie iespējām veikt bīstamus metienus. Spiediens uz rīdzinieku vārtiem pēdējās trešdaļas minūtēs mazinājās, turklāt Dinamo pēc presinga izturēšanas ieguva iespēju spēlēt vairākumā. Tajā divreiz bīstami pa vārtiem meta Milans Jurčina, tomēr vārtos labi darbojās Fokins.

Otro trešdaļu Dinamo hokejisti sāka aktīvi, nopelnot vēl divas minūtes vairākumā. Tajā rīdzinieku saspēle bija pasīva, kas gādāja vien par pāris nesekmīgiem metieniem no distances. Pāris sekundes pēc atgriešanās pilnos sastāvos Traktor komanda tika sodīta ar vēl vienu noraidījumu. Līdz labiem metieniem tika izspēlēti Dārziņš, Georgijs Pujacs un Pjotrs Ščastļivijs, tomēr allaž vietā bija Fokins. Laukuma saimnieki pēc savu vārtu drošības nosargāšanas pārgāja uz spēli uzbrukumā, kas vairākumu sagādāja jau Traktor komandai. Mājinieki izcēlās ar pārliecinošu saspēli un lielu metienu skaitu pa vārtiem, un, lai arī vairākumu neizmantoja, uzreiz pēc tā savu panāca, kad spēcīgi no distances meta Kvints.

Pēc lielā Traktor komandas spiediena rīdzinieki prata atvirzīt spēli no saviem vārtiem, drīz vien nopelnot vēl vienu iespēju spēlēt vairākumā. Šajā laikā izcelties varēja Dārziņš un Hosa, taču arī piektais vairākums Dinamo hokejistu izpildījumā palika neizmantots. Trešdaļas pēdējā minūtē uz noraidīto soliņu devās Dārziņš, un arī šoreiz mājinieki veidoja pārliecinošu saspēli. Pēdējos trešdaļas mirkļos ripa pēc patāla metiena nonāca Dinamo vārtos, taču, kā lēma tiesneši, spēles laiks tobrīd jau bija beidzies.

Dinamo treneri spēlei pieteikuši 21 hokejistu - divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Sastāvā ir notikušas vairākas izmaiņas, jo iepriekšējā mačā gūtā kājas savainojuma dēļ spēlēt nevar Miks Indrašis, bet vārtus sargā Jakubs Sedlāčeks.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 17.septembris, Čeļabinska, Traktor arēna.

Čeļabinskas Traktor - Rīgas Dinamo 1:1 (0:1; 1:0; 0:0)

Vārti: 9:17 Cipulis (Vidells, Dārziņš) 0:1; 31:24 Kuints (Glinkins) 1:1;

Vārtsargi: Vladislavs Fokins - Jakubs Sedlāčeks

Metieni: 21-20

Soda minūtes: 10-6

Dinamo sastāvs

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#31 Edgars Masaļskis); Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čārlzs Genovejs - #27 Georgijs Pujacs (C), #11 Kristaps Sotnieks - #68 Milans Jurčina, #61 Edmunds Augstkalns; Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #55 Linuss Vidells - #47 Mārtiņš Cipulis, #81 Marcels Hossa - #24 Pjotrs Ščastļivijs - #19 Miķelis Rēdlihs, #71 Roberts Bukarts - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #17 Kaspars Saulietis - #95 Juris Upītis - #13 Gunārs Skvorcovs.

Rīdzinieki izbraukumu uzsāka sestdien ar 3:2 uzvaru Ņižņekamskā pār Ņeftehimik, bet pirmdien Toljati zaudējums 2:3 papildlaikā pret vietējo Lada. Ar septiņiem punktiem piecos mačos Dinamo ieņem 7.vietu Rietumu konferencē. Tikmēr Traktor ar sešās spēlēs iegūtiem pieciem punktiem ir vien 11.vietā Austrumos.

Pagājušajā sezonā 2012.gada Gagarina kausa finālisti Traktor pat nesasniedza izslēgšanas spēles - šim mērķim pietrūka trīs punktu jeb vienas uzvaras pamatlaikā. Pēc sezonas klubs šķīrās no galvenā trenera Valērija Belousova, nolīgstot somu Karri Kivi. Zaudēts arī rezultatīvais soms Petri Kontiola, kurš pārcēlies uz NHL, bet vietā piesaistīts rīdzinieku pērnās sezonas uzbrukuma līderis Kails Vilsons un amerikāņu aizsargs Derons Kuints no Maskavas CSKA. Sezonas sākumu gan grūti saukt par izdevušos, lai gan nekāda katastrofa arīdzan nav notikusi - divas uzvaras pirmajos trīs mačos, bet sekojušas trīs neveiksmes pēc kārtas. Vispirms viesos 0:2 ar CSKA, tad vēl divi zaudējumi savā laukumā - 1:2 ar Jokerit un 2:6 pret SKA. Ielaistas 20 ripas un īsti nevelk Vladislavs Fokins, kuram vidēji 3,17 ripas un 89,3% atvairītu metienu. Šosezon laukumā vēl nav devies nomināli pirmais numurs vārtos Maikls Gārnets. Arī uzbrukumā pagaidām bez gaidītā spožuma - pa divām iemestām ripām un rezultatīvai piespēlei Andrejam Kosticinam un aizsargam Ņikitam Hļistovam, bet Vilsonam pagaidām tikai 0+2.

Komandas savā starpā tikušas 12 reizes, piecos gadījumos uzvaru svinot Rīgas Dinamo. Rīdzinieki pagājušajā sezonā bija pārāki abos mačos - 2:0 Rīgā un 5:2 Čeļabinskā.

Izbraukumu Dinamo noslēgs piektdien Hantimansijskā pret Jugra, bet nākamā spēle mājās būs 23.septembrī ar Mitišču Atlant.