20.03.2013. 10:43

Trešdienas rītā Habarovskā savu pēdējo spēli šajā KHL sezonā aizvada Rīgas Dinamo hokejisti, kuri Cerību kausa 4.finālspēlē tiekas ar vietējo Amur komandu. Tiešraidi iespējams vērot Viasat Sport Baltic kanālā. Otrajā trešdaļā rezultāts ir 3:1 Dinamo labā. Vārtus guvuši Rodrigo Laviņš, Oskars Cibuļskis un Gunārs Skvorcovs. Amur labā tikmēr izcēlies Jevgēņijs Orlovs.

Spēle sākās visai ātrā tempā, jau pašā sākumā divi bīstami momenti pie Alekseja Kuzņecova sargātajiem mājinieku vārtiem, savukārt Amur atbildēja ar Andreja Stepanova metienu. Sekoja vakardienas strīdīgo vārtu autora Jevgēņija Orlova reids pa kreiso malu, bet Telkvists tika galā ar metienu no diezgan šaura leņķa. Iespējas izcelties bija arī Dinamo hokejistiem - Džonsona metienu atvairīja vārtsargs, bet pēc Džeriņa piespēles no aizvārtes metienu Bukartam izdarīt neļāva aizsargi. Perioda vidū pirmo noraidījumu par pretinieka klupināšanu izpelnījās Jēkabs Rēdlihs, bet mazākumā rīdzinieki bija ļoti pārliecinoši. Uzreiz pēc tam bīstams mūsu pirmās maiņas uzbrukums un pretiniekus izdevās iespiest zonā. Brīdi vēlāk pirmais noraidījums Amur - rīdziniekiem iespēja pirmo reizi finālsērijā realizēt vairākumu. Bīstams uzmetiens padevās Krišjānim Rēdliham, bet tas šajās divās minūtēs arī praktiski viss. Četras minūtes pirms perioda beigām rezultātu beidzot atklāja viesi - pēc ilgstošas cīņas vārtu priekšā ripa nonāca pie Laviņa, kurš ar atkārtotu metienu caur spēlētāju biezokni guva pirmos vārtus Cerību kausā! Tikai 25 sekundes vēlāk Oskars Cibuļskis vairākumā no zilās līnijas dubultoja rezultāta starpību - svarīgajā mačā jau 2:0. Pirmie vārti vairākumā Cerību kausa finālā.

Perioda izskaņā gan rīdzinieki īsā brīdi nopelnīja divus noraidījumus, paliekot trijatā. Tas uzreiz atspoguļojās arī rezultātā - Amur vienus vārtus atguva Orlovs. Diemžēl pēc zaudētājam vārtiem sekoja Sotnieka noraidījums par ripas izmešanu un arvien jāspēlē trijatā. Līdz perioda beigām gan rezultāts vairs nemainījās, taču otrās 20 minūtes rīdziniekiem nācās sākt trijatā pret pieciem Amur hokejistiem.

Lielajā mazākumā Dinamo darbojās teicami un vārtus nosargāja, bet Amur jau vienādos sastāvos atbildēja ar rezultatīvākā hokejista Aleksandra Juņkova bīstamu metienu no tuvas distances. Tikmēr Dinamo atguva divu ripu pārsvaru - pēc teicamas Pavlova piespēles Gunārs Skvorcovs no pašas vārtu priekšas pārspēja Kuzņecovu trešo reizi. Amur nedienas turpinājās nopelnīta noraidījuma izskatā; šoreiz gan vairākums palika neizmantots. Uzreiz pēc tam vēl divas soda minūtes mājiniekiem, bet rīdzinieki savas iespējas nerealizēja.

Rīgas Dinamo sastāvs ir tieši tāds pats kā otrdienas spēlē - arī šoreiz komandai nevarēs palīdzēt savainotais kapteinis Mārtiņš Karsums.

KHL Cerību kauss. Fināls. 4.spēle. 2013.gada 20.marts. Habarovska, Platinum Arena.

Habarovskas Amur - Rīgas Dinamo 1:3 (1:2; 0:1; 0:0)

Vārti: 16:02 Laviņš (Skvorcovs) 0:1; 16:27 Cibuļskis (Galviņš, Džeriņš, vair.) 0:2; 19:11 Orlovs (Juņkovs,vair.) 1:2; 22:02 Skvorcovs (Pavlovs) 1:3;

Vārtsargi: Aleksejs Kuzņecovs - Mīkaels Telkvists

Metieni: 12-17

Soda minūtes: 8-8

Skatītāji: 7100

Dinamo sastāvs: Telkvists (Jučers); Sotnieks - Galviņš, J.Rēdlihs - K.Rēdlihs, Laviņš - Cibuļskis, Porejs; Upītis - Šehura - Indrašis, Bukarts - Džeriņš - Džonsons, Skvorcovs - Pavlovs - Meija, Ivanāns - Bičevskis - Biezais.

Pēc trīs spēlēm Dinamo sērijā atrodas vadībā ar 2:1. Pirmajās divās spēlēs Rīgā svinētas uzvaras (2:0 un 4:3), bet otrdien Habarovskā piecu uzvaru sērija Cerību kausā pārtrūka - 1:2. Nonācām iedzinējos jau 3.minūtē un, lai gan Andris Džeriņš ar nedaudz kuriozu vārtu guvumu rezultātu izlīdzināja jau 1.periodā, visu galu galā izšķīra Jevgēņija Orlova vārtu guvums trešās trešdaļas sākumā. Kā uzskata rīdzinieku vadītājs Artis Ābols - ne bez noteikumu pārkāpuma. Taisnības labad gan jāsaka, ka arī Dinamo iespēju izcelties bija gana daudz un uz to norādīja arī aizsargs Jēkabs Rēdlihs: "Jāgūst vairāk vārtu. Nākamais ir – jāspēlē disciplinētāk, vairāk jāieklausās trenerī, ko viņš saka. Jāspēlē agresīvāk un daudz vairāk jāmet pa vārtiem.”

Arī otrdienas mačā Amur izdarīja vairāk metienu (39:25) nekā rīdzinieki, tieši tāpat kā sērijas pirmajos divos mačos. Kopumā šī metienu attiecība finālā ir 119:72.

Uzvara trešdien Cerību kausu un aptuveni 260 tūkstošus latu lielo naudas balvu nodrošinās Dinamo hokejistiem. Ja panākumu izcīnīs Amur (vienalga, vai pamatlaikā vai papildlaikā), tiks rīkota izšķirošā pēcspēles metienu sērija. Jāatgādina, ka Cerību kausā Dinamo šādās bullīšu sērijas pārspēja gan Ņižņijnovgorodas Torpedo, gan Doņeckas Donbass, tomēr atlikt visu uz pēdējo brīdi šoreiz nevajadzētu.

( ! ) Notice: Undefined index: dir in /var/www/clients/client11/web34/web/in_site/core/libraries/output.class/_functions.php on line 259