06.11.2013. 11:33
Šovakar 21:45 tiks uzsāktas UEFA Čempionu līgas ceturtās kārtas spēles E un F grupās, kurās līderu dueļus aizvadīs Dortmundes „Borussia” un Londonas „Arsenal”, kā arī „Chelsea” un „Schalke”. Visām šīm komandām pagaidām ir pa sešiem punktiem.

„Arsenal” un „Borussia” pirmā spēle F jeb tā saucamās nāves grupas ietvaros tika gaidīta ar milzu ažiotāžu, taču piedāvāja ne tās augstākās kvalitātes futbolu. Skaidra bija gan uzvaras cena, gan valdošā nervozitāte, un tikai poļu uzbrucēja Roberta Levandovska gūtie vārti 82. minūtē nosvēra svarus kausu „Borussia” pusē (2:1). Šī uzvara nozīmēja, ka šobrīd F grupā trim vadošajām komandām ir vienāds uzvaru skaits.

„Borussia” izredzes šajā mačā nevairo Matsa Hummelsa savainojums, kura nespēlēšanu vācu kluba treneris Jirgens Klops novērtējis ar 97,5% varbūtību. „Spēlējot šādā līmenī vairs nav iespējams kādu pārsteigt,” atzīst Klops. „Nedomāju arī, ka „Arsenal” viesos ir daudz bīstamāki nekā mājās – viņi ir spēcīgi jebkur. Redzēju „Arsenal” iepriekšējās sezonas maču pret „Bayern”, kurš bija saspringts līdz pat pēdējām minūtēm.”

Par spīti zaudējumam „Borussia” Londonas komanda tik un tā uzņēmusi iespaidīgu tempu un ir stabilā Premjerlīgas vadībā, turklāt sestdien ar 2:0 sakāva savus šobrīd sīvākos konkurentus „Liverpool”. „Arsenal” rindās gan nav Džeka Vilšīra, kurš pagājušajā nedēļā treniņā izmežģīja potīti.

Spēles iznākumam, protams, ir milzīga nozīme, taču ne izšķiroša, jo gan vācu, gan angļu klubam vēl priekšā spēles ar trešo pretendenti uz izkļūšanu no grupas, proti, Itālijas „Napoli”, kura spēcīgi aizvada A sērijas mačus, šobrīd ieņemot otro vietu Itālijā. Šovakar „Napoli” uzņems Marseļas „Olympique”, kuru pirms pāris nedēļām izdevās pārspēt ar 2:1.

Marseļas komanda punktus šajā grupā vēl nav guvusi un zaudējuma gadījumā zaudēs iespējas iekļūst astotdaļfinālā, turklāt viņiem nekādi nepalīdzēs Lukaša Mendesa un Roda Fanni savainojumi. „Olympique” nav uzvarējusi jau sešās spēlēs pēc kārtas, turklāt vienīgo neizšķirtu šajā neveiksmju pārpilnajā sērijā izrāva tikai grūtā cīņā pret „Stade Rennais”, kurā Marseļas vārtsargs Stīvs Mandanda 75. minūtē atvairīja 11 metru soda sitienu.

„Napoli” galvenais treneris Rafaels Benitess gan atgādina, ka vāju komandu Čempionu līgā nav: „Marseļas komandai talanta netrūkst un tā ir fiziski spēcīga. Iespējams, tās futbolistiem trūkst pašpārliecinātības, taču mums tik un tā jānoskaņojas šai spēlei.”

Arī E grupā sagaidāma līderu cīņa, proti, „Chelsea” uzņems Vācijas „Schalke 04”. Pirmajā spēlē vācu klubs piekāpās ar 0:3, taču „Chelsea” klupiens Šveicē (1:2) nozīmē, ka abām ir pa sešiem punktiem. „Chelsea” treneris Žuzē Mourinju gan brīdinājis savu komandu, ka 3:0 viesos šobrīd nenozīmē neko, turklāt viņu rindās nebūs šīs spēles divu vārtu autora Fernandu Toresa, kuram savainojums. Tāpat „Chelsea” nevarēs palīdzēs kreisās malas aizsargs Raiens Bertrands, kurš guva traumu treniņā.

Savukārt „Schalke” rindās savainojumus sestdienas Bundeslīgas mačā guva Romans Noistadters un Adams Šalajs, taču abi šodienas spēlei būs gatavi. Tāpat kopā ar komandu izbraukumā devies grieķis Kiriakos Papadopolos, kurš ceļgala savainojuma dēļ nav spēlējis veselu gadu. „Šī spēle ir ļoti svarīga,” atklāj „Schalke” treneris Jenss Kellers. „Vēl neesam uzvarējuši pret kādu no „lielo zēnu” komandām, un zinām, ka mums pretī stāsies ļoti spēcīgs pretinieks. Protams, Toresa savainojums ir mūsu veiksme, taču esmu pārliecināts, ka viņi atradīs adekvātu aizvietotāju.”

Otrajā E grupas spēlē kļūdas nedrīkst pieļaut Šveices „Basel”, pie kuras viesosies rumāņu „Steaua”. Pirms pāris nedēļām „Basel” bija vadībā 1:0 un ceļā uz sešiem punktiem, taču brazīlietis Leandru Tatu 88. minūtē panāca neizšķirtu un „Steaua” pirmo punktu šajā grupā. Uzvaras gadījumā „Basel” var pacelties uz otro vietu grupā, savukārt atkal izsēti punkti nopietni iedragās tās cerības uz kādu no pirmajām divām vietām.