26.05.2017. 08:45

Tiešraide (ja nebūs ģeolokācijas ierobežojumu): Živé vysílání — ČT sport — Česká...Live stats: Czech Basketball Federation - Live Statistics

Basketbolistes uz Čehiju izlidoja agrā ceturtdienas priekšpusdienā un Karlovi Varus sasniedza ap 16:00 pēc Centrāleiropas laika. Pusseptiņos sekoja pusotru stundu garš treniņš 10 tūkstošu vietu ietilpīgajā “KV Arena”, savukārt pēc vakariņām gaidīja masāžas un individuālās video nodarbības.

Karlovi Varu starptautiskajā turnīrā ir ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs – finālturnīra saimniece Čehija (5. vieta astoņu gadu FIBA rangā), Eiropas čempione Serbija (9. vieta) un Āzijas ambiciozākā komanda Ķīna (10. vieta). Norādītās vietas rangā ne vienmēr atbilst pašreizējam spēkam – to ietekmē paaudžu maiņas, komandu talants un treneru meistarība.

Par uzvarām pārbaudes turnīros punktus nedod, taču tās noder pārliecības iegūšanai. Skaidrs, ka neviena kūrortā atbraukusī komanda neko dāvināt netaisās. Spēles Karlovi Varos būs kā pastaigas vietējos kalnos – līkumiem un serpentīniem bagātas, nezinot, ko ieraudzīsi aiz nākamā pagrieziena.

“Karlovi Varos centīsimies uzlabot veiktā darba kvalitāti,” pirms turnīra teica valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts. “Spēlētājām iedots daudz informācijas, tagad jāstrādā snieguma uzlabošanai. Spēlēs skatīsimies, kuras sadarbības un presinga veidi mums labāk noder. Iegūsim daudz informācijas tālākai analīzei.”

Galvenā uzmanība tiek veltīta pašu sniegumam – jo labāks tas būs, jo mazāk būs jāuztraucas par pretinieču spēku. Pirms tikšanās ar Čehiju treneri vairākas dienas analizēja pārbaudes spēlēs pret Ukrainu iegūto video informāciju, sagatavojot spēlētājām bagātu uzskates materiālu.

Čehija iepriekšējā desmitgadē bija galvenā konkurente Eiropas “lielajam trio” – Spānijai, Francijai un Krievijai. Pieskaitot Čehoslovākijas laikmetu (1938-1994), tā ir otrā medaļām bagātāka valsts – viens zelts, astoņi sudrabi un astoņas bronzas. Čehijas sieviešu izlase ir vienīgā savas valsts sporta spēļu komanda, kura regulāri startējusi vasaras Olimpiskajās spēlēs.

Mājās čehietes var nospēlēt ļoti labi. Visspilgtāk tas tika pierādīts 2010. gada Pasaules kausa izcīņā – Čehija izcīnīja sudraba medaļas, tikai finālā Karlovi Varos atzīstot spēcīgās ASV izlases pārākumu. Hana Mačova-Horākova tika atzīta par vērtīgāko spēlētāju.

No “zelta paaudzes” – spēlētājām, kuras uzvarēja Eiropas čempionātā un Eirolīgā – ierindā palikušas 33 gadus vecās Petra Kuļičova un Ilona Burgrova, taču arī jaunā maiņa nav norakstāma. Septiņas kandidātes pārstāv FIBA Eirolīgas klubu "USK Praha" – komandu, kura trīs gadus pēc kārtas spēlēja "Četru finālā". Ir pāris spēlētājas no Spānijas un Turcijas čempionātiem.

Galvenais treneris: Mārtiņš Zībarts (TTT Rīga).Treneri: Aigars Nerips (Rīdzene), Artūrs Visockis-Rubenis (Ogre/Kumho Tyre).Fiziskās sagatavotības treneris: Ēriks Visockis.Fizioterapeiti: Līga Folkmane, Ansis Biedrs.Ģenerālmenedžeris: Edijs Eglītis.

Piezīme – sarakstā nav iekļautas neoficiālās pārbaudes spēles un tajās gūtie punkti.

Galvenais treneris: Ivans Benešs.Treneri: Jiri Barta, Tomašs Eisners.Menedžeris: Ladislavs Jirsa.

Piektdiena, 26. maijs16:30 Serbija – Ķīna18:45 Čehija – Latvija

Sestdiena, 27. maijs16:30 Čehija – Ķīna18:45 Serbija – Latvija

Svētdiena, 28. maijs16:30 Ķīna – Latvija18:45 Čehija – Serbija

Valstsvienība sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību un krūts vēža pacientu atbalsta biedrību “Vita” piedalās krūšu veselības kampaņā “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu”. Septītās sezonas noslēgumā 3. jūnijā paredzēts koncerts pie Brīvības pieminekļa, gājiens no pilsētas centra līdz Rīgas arēnai un plkst. 17:00 labdarības spēle Latvija – Baltkrievija (12. vieta FIBA rangā). Ieeja par ziedojumiem krūšu veselībai.



Jazzy Needles, Līnijdeju grupa "Ausmas", Drabešu pagasts, Amatas novads, LV-4101
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties