28.11.2013. 15:00

• Lēmumu sodīt Rīgas «Dinamo» personīgi pieņēmis KHL prezidents Medvedevs vakar
  • «Dinamo» no tautas simboliem neatteikšoties 2013. g. 26. novembris
  • Šekura pagarinājumā atnes Rīgas «Dinamo» uzvaru 2013. g. 26. novembris

Vārtu guvēji: 1:0 Tobias Viklunds (Lazarevs, Lepiste) (10:01, vair.), 1:1 Rustams Begovs (Bičevskis) (14:47), 2:1 Aleksandrs Streļcovs (Levandovskis, Jefimovs) (25:25), 3:1 Aleksejs Jefimovs (32:41).

Jau ar mača sākumu Rīgas «Dinamo» bija spiesti spēlēt mazākumā, jo Vitālijs Pavlovs nopelnīja sodu par pretinieka bloķēšanu. Pretiniekiem tikai vienreiz vairākuma laikā izdevās traucēt Mīkaela Telkvista modrību, bet lielākoties «Avtomobilist» saspēlējās mušu aizsardzības zonā, bīstamas situācijas neradot.

Neilgi pēc tam arī rīdziniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā, taču arī to neizdodas izmantot, lai gan laba izdevība bija Aleksandram Ņiživijam, taču pretinieku vārtsargu Janu Kovāržu no tuvas distances viņam pārspēt neizdevās.

Trešdaļas vidū uz ledus nokrita Rīgas «Dinamo» jaunais uzbrucējs Rustams Begovs, bet vairākuma vietā rīdziniekiem bija jāspēlē mazākumā, jo hokejists tika sodīts par simulāciju. Viena vīra pārsvaru «Avtombilist» izdevās realizēt jau pēc 34 sekundēm, kad ar precīzu metienu izcēlās zviedru aizsargs Tobias Viklunds.

Periodā turpinājās aktīva spēle, un Rīgas «Dinamo» bija vairākas iespējas izlīdzināt rezultātu. Vienā no tām Pavlovam pēc teicamas Marsela Hosas piespēles no aizvārtes neizdevās pārspēt Kovāržu. Tomēr neilgu laiku pēc tam Latvijas komanda panāca neizšķirtu - atlēkušo ripu caur vārtsarga kājsargiem raidīja Rustams Begovs, reabilitējoties par iepriekš nopelnīto noraidījumu. Šis viņam bija pirmais vārtu guvums, spēlējot Rīgas «Dinamo» rindās.

Otrās trešdaļas sākumā abas komandas apmainījās vairākām iespējām izcelties ar vārtu guvumu, tomēr vai nu metieni bija nesekmīgi, vai arī teicami darbojās vārtsargi. Perioda sestajā minūtē tomēr mājiniekiem atkal izdevās izvirzīties vadībā, jo pretuzbrukumā «Avtomobilist» izdevās izdarīt pat vairākus metienus pa Rīgas «Dinamo» vārtiem, bet izšķirošais raidījums piederēja Aleksandram Streļcovam.

Turpinājumā Jekaterinburgas komanda spēlēja ļoti aktīvi, vairākkārt radot bīstamas situācijas pie rīdzinieku vārtiem, turklāt vienā no epizodēm viesus glāba vārtu stabs. «Avtomobilist» aktivitāte vainagojās panākumiem, jo, kad mača pamatlaiks jau bija pāri ekvatoram, Aleksejs Jefimovs šajā spēlē trešo reizi pārspēja Telkvistu.

Atlikušajā trešdaļas laikā rezultāts vairs nemainījās, lai gan «Avtomobilist» aizskrēja bīstamā pretuzbrukumā, taču ar vārtu guvumu to noslēgt neizdevās, jo teicami nospēlēja Kristaps Sotnieks, pārtverot piespēli. Pašā trešdaļas izskaņā lieliski nospēlēja Rīgas «Dinamo» ceturtā maiņa, kura ar savu aktivitāti piespiež Jekaterinburgas komandu pārkāpt noteikumus. Līdz ar to trešā trešdaļa būs jāuzsāk vairākumā.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam ar «Avtomobilist»

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists un (Rihards Cimermanis).

Aizsargi: Arvīds Reķis, Sandis Ozoliņš, Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš un Edmunds Augstkalns.

Uzbrucēji: Vitālijs Pavlovs, Kails Vilsons, Marsels Hosa, Marsels Haščāks, Pols Šekura, Miks Indrašis, Aleksandrs Ņiživijs, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Rustams Begovs, Māris Bičevskis, Artūrs Kuzmenkovs un Juris Upītis.

Ar «Avtomobilist» Rīgas komanda tikās pirms deviņām dienām savā laukumā. Toreiz «Dinamo» hokejisti bija pārāki ar rezultātu 3:1, izcīnot septīto panākumu pēc kārtas, kas tobrīd bija jauns kluba rekords.

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 30 spēlēs izcīnītiem 59 punktiem šobrīd ieņem 3. pozīciju, kamēr «Avtomobilist» nopelnītie 40 punkti 32 mačos dod 9. vietu Austrumu zonā.

Visas paredzētās spēles decembrī «Dinamo» hokejisti aizvadīs savā laukumā.