18.08.2012. 17:55
Rīgas "Dinamo" nav izdevies uzvarēt Ņižņijnovgorodas gubernatora kausa izcīņā. Pārbaudes turnīra finālā rīdzinieki ar 2:3 piekāpās Maskavas "Spartak", kuru izdevās uzvarēt grupu turnīrā. Zaudētāju labā vārtus guva Elvis Biezais un Miks Indrašis.

"Dinamo" treneri vietu vārtos uzticēja Mikaelam Telkvistam, nevis vakar lieliski nospēlējušajam Mārim Jučeram. Rīdzinieki izgāza jau pašu spēles sākumu, pirmos vārtus ielaižot 5. minūtē. Jakuba Nakladala asu diagonālu piespēli pie Telkvista vārtu tuvā stabiņa uztvēra Štefans Ružička (ar viņa segšanu nokavēja Rodrigo Laviņš) – 1:0.

Rīdzinieki tūlīt pēc maskaviešu skaitliskā sastāva pārkāpuma spēlēja vairākumā, taču viena vīra pārsvaru izspēlēt nemācēja. Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Nakladals "Spartak" noorganizēja vēl vienus vārtus. Viņa mesto ripu Telkvists atvairīja, bet atlēkušo ripu tukšos vārtos ieraidīja Aleksandrs Hohlačovs – 2:0.

Arī abu komandu pirmajā tikšanās reizē šajā turnīrā "Spartak" bija vadībā ar 2:0, bet "Dinamo" izdevās atspēlēties un uzvarēt papildlaikā ar rezultātu 3:2.

Otrā perioda sākumā pa vārtu konstrukciju trāpīja Mārtiņš Karsums, bet 5. minūtē pretuzbrukumā "Spartak" bija jāgūst trešie vārti – Branko Radivojevičs izslidoja vienatnē pret Telkvistu, taču aizmeta garām. "Dinamo" atbildēja ar savu prettriecienu, kas noslēdzās ar Elvja Biezā rezultatīvu metienu tuvajā stūrī – 1:2.

"Spartak" 2. perioda otro pusi aizvadīja aktīvāk uzbrukumā, taču atjaunot divu vārtu pārsvaru nespēja, jo to neļāva "dinamiešu" aizsardzība un pašu neprecizitāte. Arī pēc 2. trešdaļas arvien vadībā bija Maskavas komanda – 2:1.

Lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu 3. perioda sākumā bija Aleksandram Žirū, kurš pēc vārda brāļa Ņiživija piruetes no neliela attāluma netrāpīja tuvajā stūrī. Trešdaļas piektajā minūtē "Spartak" vārtu guvumā pārvērta divu vīru pārsvaru, "Dinamo" uzdevumu sarežģījot vēl vairāk – 3:1.

82 sekundes pirms spēles beigām Miks Indrašis ar tālu metienu vienus vārtus atguva, taču visu izlieto ūdeni "Dinamo" sasmelt neizdevās. Nelīdzēja arī Telkvista nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju. "Spartak" uzvara ar 3:2 un arī kauss.

Spēlē par 3. vietu mājinieki "Torpedo" ar 4:2 pieveica Maskavas "Dynamo". Bijušajam Rīgas "Dinamo" uzbrucējam Metam Elisonam trīs rezultatīvas piespēles.

Maskavas "Spartak" – Rīgas "Dinamo" 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)Vārti: 4:45 Ružička (Nakladals, Bušujevs) 1:0, 16:59 Hohlačovs (Nakladals, Levandovskis) 2:0, 25:00 Biezais (Ņiživijs) 2:1, 44:45 Ružička (vair. 2), 3:1, 58:38 Indrašis (Šremps) 3:2Vārtsargi: Borisovs – Telkvists

Telkvists (Jučers)Galviņš – Kr. Rēdlihs, Sotnieks – Porejs, Cibuļskis – LaviņšŅiživijs – Šremps – Žirū, Karsums – Bičevskis – Indrašis, Biezais – Džeriņš – Meija, Bukarts – Luseniuss – Skvorcovs, Lipsbergs

Izmantotie resursi:Континентальная Хоккейная Лига - KHL.RU -...