04.11.2012. 07:05

Šodien Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) tiks aizvadīta pēdējā spēle pirms izlašu pārtraukuma. Tajā Rīgas "Dinamo" savā laukumā uzņems Minskas "Dinamo", kuru šosezon jau izdevies pieveikt. Mača sākums paredzēts pulksten 17:00, tiešraide TV6 un KHL TV kanālos.

Oktobris Rīgas "Dinamo" hokejistiem nebija veiksmīgs. Trijās no pirmajām piecām spēlēm nopelnot punktus, turpmākajās piecās cīņās rīdzinieki palika tukšā un atradās pēdējā vietā Rietumu konferencē. Taču 10. mēneša noslēgums sanāca pieklājīgs.

Vispirms Rīgas "Dinamo" Liepājā atspēlējās un ar 6:3 pieveica līgas pastarīti Jekaterinburgas "Avtomobilist". Uzvaru ar diviem vārtiem un divām piespēlēm kaldināja Miks Indrašis. Izbraukumā "Dinamo" kā līdzīgs ar līdzīgu cīnījās ar KHL līderi un pašreizējo Gagarina kausa čempioni Maskavas "Dynamo", tomēr daudzie noraidījumi beigās iegāza – divi ielaisti vārti pēdējās sešās minūtēs un zaudējums ar 1:3.

Taču mēnesis tika noslēgts uz fantastiskas nots. 22 gadus vecais Indrašis guva vārtus astoņas sekundes pēc spēles sākuma un astoņas sekundes pirms tās beigām, nodrošinot uzvaru Sanktpēterburgā ar 4:3 pret vietējo SKA. Viņš izdarīja arī vienu rezultatīvu piespēli, tādējādi 21 spēlē Indrašis sakrājis astoņus vārtus un astoņas piespēles.

Tomēr komandas rezultatīvākā hokejistu godu saglabā Mārtiņš Karsums, kuram 23 spēlēs izdevies tikt pie 18 (7+11) punktiem. Tieši viņa lieliskā spēle aizsardzībā iesāka "Dinamo" pretuzbrukumu, kura rezultatīvais noslēgums ļāva uzvarēt SKA. Tiesa, spēle nesa arī zaudējumus – plaukstu salauza aizsargs Krišjānis Rēdlihs, kuram bez hokeja būs jāiztiek līdz četrām nedēļām.

9. oktobrī Rīgas un Minskas "Dinamo" jau tikās Rīgā, pagarinājumā ar 2:1 uzvarot mājiniekiem. Pirmajā trešdaļā komandas apmainījās rezultatīviem metieniem (rīdziniekiem izcēlās Aleksandrs Žirū, kurš uzreiz pēc ieiešanas sāncenšu zonā ar plaukstas metienu raidīja ripu minskiešu vārtu augšējā stūrī), taču līdz nākamajam nācās pagaidīt. 63. minūtē Rīgas "Dinamo" uzvaru pēc lieliskas kombinācijas nokārtoja Džeimijs Džonsons.

Tas bija pēdējais Minskas "Dinamo" zaudējums ar somu speciālistu Kari Heikilu pie stūres. Lai gan nākamajā mačā minskieši izcīnīja panākumu, kluba vadība Heikilam pateica paldies par darbu un pārtrauca saistības. Par iemeslu tika izvirzīts neapmierinošais sniegums.

Potenciālu nav apliecinājuši arī Nacionālās hokeja līgas lokauta laikā piesaistītie spēlētāji. Evanders Keins, kurš aizvadītajā sezonā Vinipegas "Jets" sastāvā 74 spēlēs ieguva 57 punktus, Minskas "Dinamo" rindās izcēlies ar vienu precīzu metienu 10 spēlēs un negatīvu lietderības koeficientu -6.

Sanhosē "Sharks" 31 vārtus guvušais un 30 rezultatīvas piespēles izdarījušais centra uzbrucējs Džo Pavelskis septiņos mačos izdarījis vienu rezultatīvu piespēli un nopelnījis lietderības koeficientu -4. Tiesa, Pavelskis uzvarējis 60,7% iemetienu, kas ir labs rādītājs.

12 spēlēs pie sešām uzvarām ticis somu vārtsargs Peka Rinne, atvairot 90,6% sāncenšu metienu un vidēji spēlē ielaižot 2,79 vārtus. Aizvadītajā sezonā viņš bija NHL uzvarām bagātākais vārtsargs, tiekot pie 43 panākumiem.

Taču Minskas "Dinamo" līderi tomēr ir leģionāri. Labākā snaipera godu ar 10 vārtiem dala Tims Stepltons un Tēmu Laine. Arī rezultatīvākais aizsargs ir ārzemnieks – Korijs Mērfijs izcēlies ar vieniem vārtiem un 11 rezultatīvām piespēlēm. Tikai vienam baltkrievu aizsargam izdevies tikt pie punktiem – Pāvela Černooka kontā viens rezultatīvs raidījums. Starp uzbrucējiem ar trim vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm piektais labākais ir Andrejs Stass.

Vai rīdziniekiem vēlreiz izdosies uzvarēt leģionāru balstīto Minskas "Dinamo"? Lai to noskaidrotu, dodieties uz "Arēnu Rīga" vai pulksten 17:00 skatieties mača tiešraidi TV6 vai KHL TV kanālos.

Nākamā Rīgas "Dinamo" spēle būs tikai 14. novembrī, kad Rīgā viesosies divkārtējā Gagarina kausa ieguvēja Kazaņas "Ak Bars". 10 dienu pauze paredzēta valstsvienību pārbaudes spēlēm. Latvijas izlase savā laukumā 9. un 10. novembrī uzņems Krievijas otro komandu.

Izmantotie resursi:Континентальная Хоккейная Лига - KHL.RU -...