29.02.2012. 20:11
Ar pamatīgu piepūli Dubaijas ATP "World Tour 500" turnīra ceturtdaļfinālu sasniedzis pēdējo trīs gadu čempions Novaks Džokovičs. Ranga līderis divos setos ar 7:6(5), 6:3 pieveica ukraini Sergiju Stahovski, kurš 2. setā bija vadībā ar breiku.

Džokovičs līdzšinējās divās spēlēs ar Stahovski nebija zaudējis vairāk par četriem geimiem setā. Šodien ukrainis tika līdz taibreikam pirmajā setā. Pirms tam trīskārtējais čempions ar eisu atspēlēja breikbumbu. Taibreikā Stahovskis bija vadībā ar minibreiku, taču divas bekhenda kļūdas pārvilka strīpu izredzēm uzvarēt setā. Ranga līderim uzvara ar 7:5.

Otrā seta 3. geimā Stahovskis ar diagonālā bekhenda apvedošo sitienu tika pie breika, taču pārsvaru neizdevās nosargāt. Džokovičs atbildēja ar diviem breikiem (otrais pēc Stahovska dubultkļūdas) un setā uzvarēja ar 6:3.

Noles nākamais pretinieks būs tautietis Janko Tipsarevičs, kurš atguvās no lēna sākuma un sagrāva itālieti Flavio Čipollu – 6:7(2), 6:1, 6:1.

"Atšķirību starp Top līmeņa tenisistiem un zemākas raudzes spēlētājiem var redzēt lielo punktu izspēlēs. Brīžos, kad nedrīkst zaudēt koncentrēšanos, kad jāparāda mentālais spēks. Sitienos lielas atšķirības nav. Mēs bumbiņu nesitam 10 jūdzes (stundā) spēcīgāk nekā pretinieki," pēc nopietnā pārbaudījuma prātoja Džokovičs.

Vieglāk labāko astoņnieku sasniedza Endijs Marejs un Rodžers Federers, uzvarot attiecīgi Marko Kjudinelli un Felisiano Lopesu. No ceturtdaļfināliem, kas notiks rīt, jāizceļ Mareja un Tomaša Berdiha, kā arī Huana Martina Del Potro un Žo-Vilfrīda Tsongas dueļi.