06.11.2013. 16:53
Trešdien, 6. novembrī, sākās FIBA Eirolīgas 2014. gada sezona basketbolā sievietēm. Pirmā laukumā devās Gunta Baško-Melnbārde, palīdzot Francijas klubam "Lattes Montpellier" (1-0) dramatiskā cīņā izbraukumā pārspēt "Nadežda Orenburg" vienību (0-1).

Viešņas no Francijas veiksmīgi izmantoja faktu, ka Orenburgas amerikāņu spēlētājas Krievijā ieradās tikai pirms pāris nedēļām, ar agresīvas aizsardzības palīdzību turoties priekšā lielāko cīņas daļu. Pirmajā puslaikā Monpeljē ieguva četru punktu pārsvaru (25:29), bet otrajā puslaikā neitralizēja daudzus tuvošanās mēģinājumus.

Sešdesmit deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām Šameka Kristone iemeta uzvaras tālmetienu (55:59). “Nadežda” atbildēja ar diviem Annas Krusas punktiem, bet Guntas Baško-Melnbārdes tālmetiens bija neprecīzs. Dienvidurālu komanda pēdējā pusminūtē ilgi uzbruka, taču Devanas Bonneres trīspunktu mēģinājums beidzās bez rezultāta. Pēdējās sekundēs bumba nonāca pie latviešu spēlētājas un viņa to pacēla gaisā kā uzvaras zīmi – 57:59 (10:14, 15:15, 16:16, 16:14).

Gunta Baško-Melnbārde palīdzēja organizēt komandas saspēli, trīs minūtes pirms spēles beigām realizēja svarīgu metienu (52:56), pavisam 17:56 minūtēs guva divus punktus (2p 1/4, 3p 0/1), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, saņēma divas personiskās piezīmes un ieguva +/- rādītāju 1.