05.05.2018. 13:00

Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs turnīru sāka ar zaudējumu lietuviešiem trīs setu cīņā, bet pēc tam uzvaras pār Turcijas un Ķīnas duetiem ļāva iekļūt astotdaļfinālā. Tajā pretī stājās vieni no turnīra galvenajiem favorītiem, ar otro numuru izliktie Drīss Kokelkorens un Toms van Valle no Beļģijas, kuri uzvarēja savā grupā, pārspējot citu Latvijas pāri, Haraldu Regžu un Kristapu Šmitu.

Mersinā šodien pie jūras pūta ļoti liels vējš, kas noteikti ietekmēja spēli. Beļģi spēja izvirzīties vadībā ar 4:2. Drīz pēc tam latvieši atspēlējās un atjaunoja līdzsvaru uz tablo (5:5). Finsters uzbrukumā nenospēlēja tik pārliecinoši, beļģiem atkal tiekot pie divu punktu pārsvara. Pēc brīža pie tīkla blokā sekmīgi nospēlēja Van Valle, bet jau nākamajā izspēlē apstādināja arī Finsteru (11:7). Spēle ritēja kā pa viļņiem. Līdz tehniskajam pārtraukumam latvieši atspēlēja deficītu - 11:10.

Pēc atpūtas Solovejs divreiz nospēlēja blokā, izvirzot Latvijas duetu vadībā (13:12). Uz brīdi latvieši ieguva arī divu punktu pārsvaru, bet tad Kokelkorens atzīmējās ar eisu, izlīdzinot rezultātu. Sākoties seta galotnei, tīklu skāra Solovejs, atdodot minimālu vadību pretiniekiem. Brīdi vēlāk beļģi to atdeva atpakaļ. Finsters un Solovejs seta galotnē nospēlēja labāk un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 21:18.

Otrā seta sākumā dueti punktus guva pārmaiņus, bet pirmie pie vismaz divu punktu pārsvara tika beļģi (6:4). Ilgu laiku cīņa turpinājās punkts punktā, bet pirms tehniskā pārtraukuma Beļģijas duets izvirzījās vadībā ar 12:9. Pēc pārtraukuma rezultāta starpība pieauga arī līdz četriem punktiem un vēlāk arī pieciem (17:12). No šāda deficīta Finsteram un Solovejam nebija iespējams atspēlēties, zaudējot setu ar 16:21.

Trešo setu lieliski sāka Latvijas duets, Finsteram atzīmējoties ar diviem eisiem un 5:2 vadību. Beļģi paņēma pārtraukumu, pēc kura atjaunoja līdzsvaru uz tablo un tad arī izvirzījās vadībā (8:7). Solovejs pēc cīņas pie tīkla atgrieza minimālā vadībā Latvijas duetu, bet pēc tam arī bloķēja pretinieka uzbrukumu (10:8). Brīdi vēlāk vējš patraucēja beļģiem, kas ļāva Latvijas duetam spert platu soli pretī ceturtdaļfinālam. Finsters un Solovejs tika pie četrām mačbumbām. Pirmo beļģi atspēlēja, bet ar otro tika likts punkts spēlei - 2-1 (21:18, 16:21, 15:11).

Ceturtdaļfinālā Finsters un Solovejs plkst. 17:00 mērosies spēkiem ar krieviem Iļju Ļešukovu un Konstantīnu Semjonovu, kuri astotdaļfinālā ar 2-0 (21:15, 21:18) pārspēja vāciešu Toli un Vikleru.