08.11.2016. 13:28
Spēles disciplīnas neievērošana un noraidījumi Bufalo «Sabres» komandai nav ļāvuši pacīnīties par uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pirmdien pret Bostonas «Bruins» komandu, pēc cīņas atzina «Sabres» komandas uzbrucējs Zemgus Girgensons, kurš pats tika pie četrām soda minūtēm.

«Sabres» pirmdien viesos pret «Bruins» cieta neveiksmi ar 0:4 (0:0, 0:3, 0:1), trīs no četriem vārtiem ielaižot skaitliskajā mazākumā.

Otrajā trešdaļā vispirms nedisciplinēti nospēlēja «Sabres» uzbrukuma līderis Raiens O'Reilijs, kurš saņēma divas soda minūtes par spēli ar augstu paceltu nūju pret Zdeno Hāru. «Bruins» šo vairākumu izmantoja, taču divas minūtes vēlāk līdzīgu pārkāpumu pret Deividu Beiksu veica arī Girgensons, piedevām saņemot 2+2 minūšu noraidījumu.

Saistītie raksti

Ar to «Sabres» likstas nebeidzās, jo pusotru minūti vēlāk Džeiks Makeibs tika pie divu minūšu noraidījuma, jo nogāza Davidu Pastrņāku, turklāt Makeibs sāka diskusiju ar tiesnešiem un dusmās salauza savu nūju pret laukuma apmali, tāpēc papildus dabūja vēl divas soda minūtes.

«Sabres» tobrīd uz vairāk nekā divām minūtēm palika trijatā pret pieciem pretiniekiem, kuri lielo pārsvaru izmantoja, panākot 2:0.

«Ar šiem noraidījumiem mēs sevi nostādījām sliktā situācijā,» Girgensona pēc mača teikto citē laikraksts «Buffalo News».

«Mēs nedrīkstam pelnīt tādus noraidījumus, piedevām vēl divus pēc kārtas, jo ir grūti divas minūtes no vietas spēlēt trijatā pret pieciem,» bilda latvietis.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 12 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu, piecus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku raidījumu, kā arī uzvarēja 33% iemetienu, cīņu noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr O'Reilijs, kurš divas soda minūtes saņēma arī pirmajā periodā, pret sevi bija vēl skarbāks, atzīstot, ka abas reizes tā bijusi nesavaldība. «Skatoties, kur es pārkāpu noteikumus un kādā situācijā, ir skaidrs, ka abas reizes mana rīcība bija bezjēdzīga. Man vairāk jāuzmana sava nūja, lai kas tāds neatkārtotos,» piebilda uzbrucējs, kurš ar četriem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm ir komandas otrais rezultatīvākais spēlētājs.

Zīmīgi, ka pirms šā mača «Bruins» skaitliskā vairākumā realizācijā bija vien priekšpēdējā jeb 29.vietā visā līgā, realizējot vien 7,9% šādu iespēju, taču tagad tā pakāpusies sešas pozīcijas augstāk, jo izmantojusi 13% vairākumu.

Tikmēr «Sabres» mazākumā ir 22. vietā līgā, jo pēdējos četros mačos vismaz reizi ir ielaidusi vārtus pēc nopelnīta noraidījuma.

«Nepatīkami, ka jāzaudē tik smagi tikai tāpēc, ka pretinieks izmanto skaitlisko vairākumu. «Bruins» pirms tam vairākumā nebija pārāk labi, taču mēs paši šodien viņiem devām pārāk daudz iespēju, lai viņi parādītu, ka var iemest,» atzina «Sabres» galvenais treneris Dens Bailsma.

«Sabres» komanda iepriekšējās piecās spēlēs bija guvusi četrus panākumus, savukārt pēdējos trīs mačos tā ir guvusi tikai trīs vārtus, kas liecina par problēmām uzbrukumā.

Girgensons šosezon 12 spēlēs guvis vienus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles, nopelnot negatīvu lietderības rādītāju -2.

Savukārt «Sabres» hokejisti šosezon 12 spēlēs tikuši pie 12 punktiem, kas atkal licis atkāpties uz 14. vietu Austrumu konferencē un noslēdzošo, astoto, vietu Atlantijas divīzijā.

Nākamais mačs Bufalo klubam gaidāms trešdien, kad tas uzņems Otavas «Senators» vienību, ko nedēļas nogalē viesos spēja pieveikt ar rezultātu 2:1.