08.12.2013. 06:16
Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons Nacionālās hokeja līgas spēlē starp Bufalo „Sabres” un Monreālas „Canadiens” guva savus otros vārtus šajā sezonā un savā NHL karjerā. Tas gan neglāba viņa komandu no zaudējuma 2:3.

Zemgus Girgensons bija guvis vārtus savā pirmajā NHL spēlē. Pēc tam bija sekojis 27 spēļu pārtraukums, kura laikā gan izdevās savākt septiņas rezultatīvas piespēles, bet šonakt latviešu uzbrucējs atkal pārspēja NHL vārtsargu. Trešā perioda sākumā viņš izmantoja „Canadiens” aizsarga saminstināšanos, atņēma viņam ripu un pa taisno devās uz Kerija Praisa vārtiem, kuros kritienā raidīja ripu.

Rezultāts tobrīd kļuva 2:3 joprojām „Canadiens” labā, jo, lai arī pirmajā periodā „Sabres” diezgan neskatāmā spēlē noturēja 0:0, otrajā trešdaļā pa vārtiem bija guvuši Brendons Prusts, Tomāšs Plekanecs un Alekss Galčenjuks, bet „Sabres” rindās bija izcēlies Tailers Eniss.

Pēc Girgensona vārtu guvuma „Sabres” vēl bija iespēja panākt neizšķirtu vairākumā, taču pret līgas trešo labāku mazākuma komandu „Canadiens” viņi neko daudz izdarīt nespēja un neizdarīja nevienu metienu. Atlikušajās septiņās minūtēs vienādos sastāvos Bufalo komandai negāja sekmīgāk, tā tikai vienreiz tika pie metiena izdarīšanas un zaudēja ar 2:3.

Zemgus Girgensons laukumā pavadīja 14:22 minūtes, kuru laikā ar savu vienīgo metienu guva vārtus, bloķēja vienu pretinieku metienu un izdarīja sešus spēka paņēmienus, maču pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficentu. Kopumā sezonā viņš guvis jau deviņus punktus (2+7), trīs no tiem pēdējos četros mačos.