23.11.2013. 11:51
Eiropas čempione un pasaules ranga ceturtās vietas īpašniece Anastasija Grigorjeva (23) šodien Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku sekmīgi sākusi "Golden Grand Prix" turnīru, pārliecinoši uzvarot pirmajās cīņās un iekļūstot sacensību finālā. Mūsu cīkstone ar panākumiem atgriezusies sacensībās pēc astoņu mēnešu pauzes.

Pirmo cīņu ar kazahtānieti Minakovu mūsu cīkstone sāka ļoti aktīvi un gribēja visus jautājumus atrisināt jau pirmajā minūtē, vispirms izvirzoties vadībā ar 2:0 un tūlīt pat gūstot vēl četrus punktus (6:0). Pretiniecei uzreiz izdevās divus punktus vērts pretuzbrukums (6:2), līdz ar to pirmajā minūtē neizdevās sasniegt ātrai uzvarai nepieciešamo septiņu punktu pārsvaru. Otrās minūtes pašā sākumā Grigorjevas uzbrukums atkal bija sekmīgs (8:2), bet pēc pusminūtes daugavpiliete veica noslēdzošo piecu punktu gājienu (12:2). Mačs ilga vien 1:51.

Otrajā cīņā tika gaidīta varenā mongoliete Batcecega Soronzonbolda - pasaules čempionāta sudraba medaļniece un pasaules rangā trešās vietas īpašniece. Tomēr savā pirmajā cīņā viņa negaidīti, bet visai likumsakarīgi piekāpās japānietei Rio Vatari, kura neļāva pretiniecei darboties mongolietei ērtajā statiskajā stilā (stojkā) un uzspieda dinamisku cīņā, kurā bija pārāka.

Līdz ar to Grigorjevas otrā pretiniece šorīt bija japāniete Vatari. Cīņas pirmajās sekundēs spēcīgā japāniete centās sagrābt daugavpilietes kāju, tomēr mūsu sportiste atbrīvojās no aziātes tvēriena un atbildēja ar pretinieces abu kāju satveršanu un sekojošiem diviem punktiem (2:0). Otrās minūtes pirmajā pusē pretieniece veica draudīgu ofensīvu, no kuras izdevās nosacīti izvairīties, zaudējot tikai divus punktus (2:2). Kad rezultāts minūti bija iestrēdzis, Grigorjeva lika lietā savu firmas paņēmienu - klupināšanu, pirmais mēģinājums neizdevās, bet otrais izraisīja japānieties krišanu par trim punktiem (5:2), kam sekoja vēl viens uzbrukums - 7:2 pēc pirmā perioda. Otrajā periodā mūsu sportistei bija nepieciešamas 37 sekundes, lai pabeigtu maču (9:2). Šī pusfināla cīņa ilga 3:37.

Finālā (pēc plkst 15:00 pēc Latvijas laika) Grigorjevas pretiniece būs zviedriete Henna Johansone (22), kuras kontā ir 67 kilogramu kategorijas zelta medaļa Eiropas čempionātā (2012) un 63 kilogramu kategorijas bronzas godalga pasaules čempionātā (2010).

Baku "Golden Grand Prix" turnīra uzvarētāja saņems naudas balvu 10 000 dolāru apmērā, otrās vietas ieguvēja dabūs 5 000, bet bronzas medaļniece tiks pie 2 000 dolāriem. Tik dāsns balvu fonds nav nevienā citā sieviešu brīvās cīņas turnīrā. 2012. gadā Grigorjeva tur izcīnīja pirmo vietu un saņēma ne tikai lielo naudas balvu, bet arī zelta gredzenu ar briljantiem (0.75 karāti).

Kā zināms, pēc olimpiskajām spēlēm Grigorjeva nav zaudējusi ne reizi un triumfējusi četros nozīmīgos starptautiskos turnīros, uzvarot visās cīņās un izcīnot arī Eiropas čempiones titulu. Šobrīd viņas kontā ir jau 16 uzvaras pēc kārtas - pēc Londonas olimpiādes tik varena uzvaru sērija nav nevienai citai 63 kilogramu sportistei.

Izmantotie resursi:fila-official.com

Zelta Pakavs, jātnieku sporta klubs Zelta Pakavs, jātnieku sporta klubs "Ķaupji", Birzgales p., Ķeguma n., LV-5033
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa