03.11.2012. 20:43

Savā otrajā 2014. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas handbolisti ar 23:30 (12:19) Dobelē pārpildītu tribīņu priekšā atzina titulētās Horvātijas pārākumu.

Maču ar Daini Krištopānu precīzajiem metieniem Latvijas izlase iesāka droši, izvirzoties septītajā minūtē vadībā ar 5:4. Diemžēl ilgi latvieši neizturēja - vēl 12. minūtē Jānis Grišanovs izvirzīja vadībā mājiniekus (7:6), bet pēc Margota Valkovska noraidījuma mūsējie sešas minūtes neguva vārtus.

Tehniskie horvāti guva piecus vārtus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 11:7. Katru mūsu pieļauto kļūdu uzbrukumā viesi sodīja ar realizēto ātro uzbrukumu, kura smailē visbiežāk atradās Ivans Čupičs. Mūsējiem turpinājumā pagalam neizdevās tikt pie labām vārtu gūšanas situācijām, glābējs vārtos nebija arī Edgars Kukša un Horvātijas handbolisti līdz puslaika beigām ieguva jau +7 (19:12).

Otro puslaiku ar Austra Tuminska rezultatīvo spēli un Helmutu Tihanovu vārtos latviešiem izdevās samazināt rezultāta starpību līdz pieciem vārtiem (16:21). Mūsu pieļautās kļūdas un nerealizētie metieni atkal atļāva horvātiem atjaunot septiņu vārtu pārsvaru, taču atrauties, pateicoties arī veiksmīgai Ģirta Lilienfelda spēlei uzbrukumā, vairāk viesiem neizdevās - piedzīvots zaudējums ar 23:30. Otrais puslaiks pret Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļniekiem nospēlēts neizšķirti 11:11!

Mūsu komandā rezultatīvākais ar pieciem vārtiem bija Dainis Krištopāns, bet pa četriem vārtiem guva Austris Tuminskis un Ģirts Lilienfelds.

Nākamās kvalifikācijas turnīra spēles nākamā gada aprīļa sākumā, kad divreiz - savā laukumā un izbraukumā - spēlēsim ar Slovākijas handbolistiem. Pirms tam decembra beigās paredzēts arī gadskārtējais Rīgas Domes kauss, kurā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas handbolisti.

2014. gada Eiropas čempionāta kvalifikācija3. novembris.Latvija - Horvātija 23:30 (12:19)Latvija: Krištopāns 5, Lilienfelds un Tuminskis 4, Uščins 3/3, Grišanovs un Blūms 2, Dude, Pavlovičs un Valkovskis 1.

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv