03.04.2013. 20:45

Latvijas hokeja izlase šovakar nelielā Čehijas pilsētiņā Jindričkovhradecā uzsāka pārbaudes spēļu ciklu pirms maijā gaidāmā pasaules čempionāta. Latvijai mača gaitā izdevās atspēlēties gan no 0:2, gan 2:3, tomēr 129 sekundes līdz pamatlaika beigām pēdējo vārdu teica Čehija - 4:3. Latvijas labā ar diviem precīziem metieniem izcēlās Miks Indrašis.

Teds Nolans līdzi uz Čehiju nepaņēma uzbrucējus Andri Džeriņu un Gunāru Skvorcovu, toties sastāvā tika iekļauts "Liepājas metalurga" hokejists Lauris Bajaruns un Čehijas Ekstralīgas pārstāvis Koba Jass. Tikmēr Čehijas izlasi galvenā trenera Aloisa Hadamčika (atrodas Ziemeļamerikā) un viņa asistenta Josefa Palečeka (savainojums) prombūtnē vadīja bijušais galvenais treneris Slavomīrs Leners, kurš tagad ir valstsvienības ģenerālmenedžeris. Pirms mača tika godināts vietējais hokejists Jans Mareks, kurš 2011.gadā gāja traģiski bojā kopā ar visu Jaroslavļas "Lokomotiv" komandu.

Spēles pirmajās minūtēs nedaudz aktīvāk uzbruka čehi, kas izdarīja vairākus metienus pa Māra Jučera sargātajiem vārtiem. Latvijas izlase septītajā minūtē pirmoreiz palika mazākumā - divas minūtes nopelnīja Juris Štāls. Mazākums tika izturēts,taču pēc aptuveni minūtes mājinieki atklāja rezultātu - pēc piespēles no laukuma stūra precīzi meta Prāgas "Lev" uzbrucējs Petrs Vrāna. Latvija centās ātri atbildēt, tomēr 13.minūtē atkal palika mazākumā - šoreiz vainīgais bija jau pieminētais Koba Jass. Čehijai vajadzeja 49 sekundes, lai realizētu vairākumu, un atkal izcēlās Vrāna - 2:0. Pēc trim minūtēm Štāls nopelnīja vēl divas minūtes, taču mazākumā ļoti laba iespēja bija Vitālijam Pavlovam.

Pirmajās 20 minūtēs Latvija ielaida divus vārtus, toties otrā trešdaļa aizritēja Latvijas zīmē. Jau pirmajās minūtēs laba izdevība bija K.Jasam, bet nedaudz vēlāk Latvija sodīja Čehiju par vārtsarga Jakuba Kovārža noraidījumu - pēc Mārtiņa Cipuļa un Kristapa Sotnieka piespēlēm precīzi meta Miks Indrašis (1:2). Uzreiz pēc tam Latvija palika mazākumā, bet mača 35.minūtē Lauris Bajaruns pēc K.Jasa piespēles noslēdza ātru uzbrukumu un panāca izlīdzinājumu - 2:2.

Informācija tiks papildināta...

Čehija - Latvija 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)Vārti: 10:02 Vrāna (Rahūneks) 1:0, 13:48 Vrāna (Sekāčs, Kubāts, vair.) 2:0, 26:11 Indrašis (Cipulis, Sotnieks, vair.) 2:1, 34:19 Bajaruns (K.Jass) 2:2, 42:15 Pehs (Rahūneks, Gulašs) 3:2, 45:19 Indrašis (Jekimovs, Jerofejevs) 3:3, 57:51 Kubāts (Rahūneks, Mojžīšs) 4:3Soda minūtes: 8:8Vārtsargi: Jakubs Kovāržs - Māris Jučers (no 59:11 - tukši vārti)

Datums Laiks Spēle Vieta
3. aprīlis 18.30 Čehija - Latvija Jindričkovhradeca
4. aprīlis 19.15 Čehija - Latvija Jindričkovhradeca
7. aprīlis 17.00 Latvija - Zviedrija „Arēna Rīga”
8. aprīlis 19.30 Latvija - Zviedrija „Arēna Rīga”
19. aprīlis 19.30 Latvija - Baltkrievija „Arēna Rīga”
20. aprīlis 17.00 Latvija - Baltkrievija „Arēna Rīga”
28. aprīlis 17.00 Francija - Latvija Ruāna
Pozīcija Spēlētajs Klubs Pozīcija Spēlētājs Klubs
Vārtsargs Māris Jučers Rīgas Dinamo Uzbrucējs Miks Indrašis Rīgas Dinamo
Vārtsargs Kristers Gudļevskis Rīga (MHL) Uzbrucējs Vitālijs Pavlovs Rīgas Dinamo