10.05.2015. 23:11
Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Disciplinārā komiteja uz vienu spēli diskvalificējusi Latvijas izlases aizsargu Aleksandru Jerofejevu, kuram nāksies izlaist Čehijā notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas pēdējo spēli pret Francijas valstsvienību, IIHF publicējusi savā mājaslapā.

• Jerofejevs: Kā parasti, mūs pievīla noraidījumi vakar

Apakšgrupas sestās kārtas mačā Jerofejevs pāris minūtes pēc spēles sākuma saņēma 2+10 minūšu sodu par uzbrukumu galvas un kakla rajonā pret austriešu līderi Mihaelu Raflu.

Latvijas izlase sestdien sestajā mačā ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Austriju, uzvaras vārtus gūstot Kasparam Daugaviņam. Tā kā Latvija neguva uzvaru pamatlaikā, kļuvis skaidrs, ka valstsvienība zaudējusi arī teorētiskas izredzes sasniegt ceturtdaļfinālu, un tai tagad jācīnās par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

A apakšgrupas pēdējās - septītās - kārtas mačs «O2» arēnā Prāgā sāksies plkst.17.15 pēc Latvijas laika. Spēli tiešraidē pārraidīs kanāli TV3, TV5, «Viasat Sport Baltic» (VSB) un virszemes bezmaksas kanāls OTV.

Šī gada pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvija ar 1:6 piekāpās olimpiskajai čempionei Kanādai, bet pēc tam ar 2:4 atzina mājinieces Čehijas pārākumu. Trešajā spēlē Latvija ar 1:8 kapitulēja Zviedrijai, bet pēc divām dienām izcīnīja pirmo uzvaru čempionātā, kad papildlaikā ar 2:1 pārspēja Šveici, uzvaras vārtus gūstot Daugaviņam. Tikmēr piektdien Latvija cieta ļoti sāpīgu neveiksmi ar 1:2 pret Vāciju.

Tikmēr Francijas hokejisti čempionātu iesāka ar zaudējumiem Vācijai ar 1:2 un Šveicei ar 1:3. Pēc divām dienām francūži ar 2:0 pieveica Austrijas komandu, bet turpinājumā atkal piedzīvoja divus zaudējumus - ar 1:5 Čehijai un ar 3:4 Kanādai.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar piecās spēlēs maksimāli iekrātajiem 15 punktiem ir Kanāda, bet no tās par diviem punktiem atpaliek Zviedrija un Čehija. Tikmēr deviņi punkti ir Šveicei, bet seši punkti ir Vācijai, kam ar četriem punktiem seko Latvija. Pa trim punktiem tikmēr iekrājušas Francija un Austrija.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga