19.05.2013. 07:31

Itālijas “Serie A” tiek aizvadīta pēdējā 38. kārta, kuru iesāka “Sampdoria” un Scudetto ieguvēja “Juventus”. Dženoviešiem jau otro reizi šosezon izdevās pārspēt titulēto Turīnas klubu ar rezultātu 3:2, neskatoties uz dažiem strīdīgiem lēmumiem no tiesnešu puses.

Blucerchianti bija vienīgā komanda, ko “Juventus” nebija izdevies pieveikt šosezon. Pirmajā mačā Turīnā, “Sampdoria” pieveica čempionus ar 2:1 par spīti tam, ka palika desmit vīru sastāvā. Pols Pogbā izcieta diskvalifikāciju, kamēr Nenads Krističičs, Džonatans Rosīni, Andrea Kosta, Kvadvo Asamoa, Andrea Berzagli un Simons Pepe bija atstāti rezervē. “Juventus” nebija spējuši iekarot “Marassi” satadionu kopš 2006. gada, spējot vien gūt trīs neizšķirtus un vienu zaudējumu.

Fabio Kvaljarellas negaidītu sitienu no 20 metriem ar grūtībām atvairīja De Kosta. Džordžio Kjelīni izmēģināja laimi no distances, kur bumba ar rikošetu mainīja virzienu, bet vārtsargs ar kājām paguva aizsniegties un to atvairīt. Spiediens uz “Sampdoria” sargātajiem vārtiem bija nenoliedzams un beidzot arī nesa augļus. Kvaljarella, izvairīdamies no aizmugures, saņēma teicamu Andrea Pirlo piespēli no gaisa un izgājis pret vārtsargu realizēja vārtu tuvajā apakšējā stūrī (0:1). Drīz vien rezultāts atkal bija līmenī. Tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu par Kjelīni it kā grūdienu pretiniekam, taču kontakts nebija īpaši spēcīgs. Eders iespēju pārvērta vārtu guvumā (1:1). Minūti vēlāk pretuzbrukumā Eders apspēlēja Leonardo Bonuči un gandrīz guva vēl vienus, bet situāciju glāba Kjalīni, izsitot bumbu ārā. Tam sekoja stūra sitiens, no kura Lorenzo De Silvestrī sita ar galvu, bet bumba atsitās pret zemi un lidoja pāri vārtiem.

Pēc pārtraukuma atkal komandu glāba Kjelīni, pārtverot Andrea Poli sitienu no vārtu priekšas. Kvaljarella izveidoja pretuzbrukumu, bet viņa sitiens lidoja tieši virsū De Kosta. Storari atvairīja spēcīgu Edera šāvienu ārpus soda laukuma, bet no sekojošā stūra sitiena De Silvestri atbrīvojās no sedzēja un ar galvu raidīja bumbu augšējā vārtu stūrī (2:1). Tas bija klasisks pretuzbrukums, kad Marselo Estigaribia individuāli nogādāja bumbu līdz pat “Juventus” soda laukuma, kur padeva gar vārtiem Ikardi, kurš gandrīz vai paklupa aiz bumbas, taču tā bija tik tuvu vārtu līnijai, ka burtiski nebija iespējams negūt vārtus (3:1). 77. minūtē gandrīz atkārtojās pirmā puslaika notikums, kad tiesnesis vēlējās piešķirt 11 metru soda sitienu par pārkāpumu no Kvaljarellas puses, taču līnijtiesnesis nepiekrita un Džervansoni mainīja savu lēmumu. Kjelīni par to bija prieka pārpilns, kaut gan šis izskatījās ticamāks 11 metru soda sitiens kā tas pirmajā puslaikā. Antonio Konta desmit minūtes pirms papildlaika beigām deva debijas iespēju trešajam vārtsargam Rubinju, kā arī laukumā devās Niklas Bentners, kuram gan atkal nepaveicās pēc spēlētām nieka desmit minūtēm dāņu uzbrucējs neveiksmīgi piezemējās un savainoja plaukstas locītavu, atstājot savu komandu mazākumā. Viss vēl nebija beidzies, Džakerīni izdevās vienus atgūt ar spēcīgu sitienu raidot bumbu zem vārtu pārliktņa (3:2).

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji S. k.
18.05. 19:00 Sampdoria - Juventus 3 : 2 (1:1) Eders 31' De Silvestri 57' Ikardi 75' - Kvaljarella 25' Džakerīni 90'+1
19.05. 16:00 Atalanta - Chievo
19.05. 16:00 Bologna - Genoa
19.05. 21:45 Torino - Catania
19.05. 21:45 Pescara - Fiorentina
19.05. 21:45 Cagliari - Lazio
19.05. 21:45 Siena - Milan
19.05. 21:45 Roma - Napoli
19.05. 21:45 Palermo - Parma