19.08.2018. 18:00

Spēle iesākās ar viesu komandas ofensīvu jau mača ceturtajā minūtē Markam Bogdanovam ausīs iezvanot vārtu pārliktnim, kuru ar spēcīgu tālsitienu satricināja Vjačeslavs Isajevs. Mājinieki gan neiesēdās aizsardzībā un īsu brīdi vēlāk Niks Savaļnieks nonāca uzbrukuma smailē, bet viņa mēģinājums gūt vārtus tika apturēts ar tiesneša asistenta karodziņu, norādot uz aizmugures stāvokli. Pirmo divdesmit minūšu laikā Virslīgas līdervienības futbolisti vairākkārt iekļuva mājinieku soda laukumā, taču vārtu taisnstūrī rīdziniekiem sitienu raidīt neizdevās un uz rezultāta tablo saglabājās bezvārtu neizšķirts. Tomēr mājiniekiem pateicīgs rezultāts saglabājās tikai līdz cīņas 22. minūtei, kad izgājienā rupju kļūdu pieļāva valmieriešu vārtsargs, nespējot izsist bumbu no sava soda laukuma. Bumba nokrita tieši priekšā Isajevam, kuram atlika bumbu raidīt tukšos vārtos, panākot rezultātu 1:0 par labu RFS.

Valmieriešu centieni izveidot savus uzbrukumus īpaši sekmīgi nebija, vidzemniekiem pieļaujot tehniskos brāķus, kas deva viesu komandai pietiekami daudz laika, lai novērstu briesmas saviem vārtiem. Spēles pirmajai pusei tuvojoties noslēgumam, valmierieši tā arī pa īstam Kasparam Ikstenam nebija likuši iesaistīties spēlē. Savukārt Ikstena kolēģim otros vārtos Bogdanovam turpinājās melnā diena. Pēc Lašas Šergelašvili sitiena no kreisās laukuma puses Bogdanovs neveiksmīgi atsita bumbu tieši vārtu priekšā, kur ātrākais pie bumbas bija RFS uzbrucējs Eliveltu. Brazīlim no metra attāluma bija neiespējami aizsist garām vārtiem un spēles rezultāts kļuva 2:0. Ar šādu rezultātu mača pirmās 45 minūtes arī noslēdzās.

Otrā puslaika sākumā uz maiņu nākušais Beka Vačiberadze pārkāpa noteikumus dažus metrus no soda laukuma, kas pateicīgu brīvsitiena iespēju deva mājiniekiem. Taču zviedru aizsarga Kamroma Ngesē sitiena ķeršana RFS vārtsargam lielas grūtības nesagādāja. Mača 54. minūtē uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Bumbu savā starpā labu brīdi nespēja sadalīt Beka Vačiberadze un Maksims Marusičs, bet Valds Dambrausks lēma par labu ukraiņu futbolistam. Marusičs nepievīla un precīzi sita vārtos, panākot rezultātu 3:0 par labu Virslīgas līdervienībai. Taču iegūtā drošības sajūta rīdziniekiem maksāja vārtus, jo pieredzējušais Gatis Kalniņš atklāja savu sezonas vārtu rēķinu, bumbai pēc veterāna sitiena atsitoties pa pārliktni un lidojot Ikstena sargātajā cietoksnī. Tādējādi cīņas rezultāts 56. minūtē kļuva 1:3, raugoties no mājinieku pozīcijām.

Pēc Kaspara Dubras nomaiņas RFS laukuma pusē vairākkārt vārtu gūšanas situācijās nonāca mājinieku komandas spēlētāji. No distances bīstams sitiens padevās Alvim Jaunzemam, bumbai lidojot nedaudz garām vārtu devītniekam. Arī Kristaps Lūsiņš un Rikardo Grejs varēja samazināt rezultāta starpību, taču otros vārtus "Valmiera Glass/ViA" rindās guva Jaunzems, kurš ar sitienu ārpus soda laukuma lika kapitulēt Ikstenam, kuram neizdevās aizsniegties līdz tālajā stūrī lidojošajai bumbai. Līdz ar to rezultāts kļuva 2:3, liekot Virslīgas līdervienībai nervozēt par potenciālo mača iznākumu. Emocijas tuvojoties spēles izskaņai sita augstu vilni un daudziem spēlētājiem savā priekšā nācās ieraudzīt dzelteno kartīti. Sešas minūtes līdz spēles noslēgumam Dmitrijs Naļivaiko saskatīja otro pārkāpumu Lūsiņam, parādot "Valmieras" uzbrucējam otro dzelteno kartīti un atstājot mājinieku komandu mazākumā. Trūkstot vienam laukuma spēlētājam vidzemnieki vairs nespēja mača beigās noorganizēt izlīdzinošo vārtu guvumu. Savukārt kompensācijas laika beigās ceturtos vārtus RFS vienībai nokārtoja Artis Jaudzems, panākot mača beigu rezultātu 4:2 par labu Virslīgas līdervienībai.

Valmiera Glass/ViA - RFS 2:4 (0:2)Vārti: Kalniņš 56', A.Jaunzems 71' - Isajevs 22', Eliveltu 40', Marusičs 54' (11m), Jaudzems 90'+3Noraidījumi: LūsiņšBrīdinājumi: Pallo, N.Savaļnieks, A.Jaunzems, Lūsiņš - Isajevs, Vačiberadze, MarusičsValmiera Glass/ViA: Bogdanovs, Bakmazs, Kalniņš, Sietinsons, Ngesē, Pallo, Ērglis, Bērziņš, N.Savaļnieks (Brovns), A.Jaunzems, GrejsRFS: Ikstens, Sandokadze, Dubra (Vačiberadze 46'), Solovjovs (Jaudzems 68'), R.Savaļnieks, Isajevs, Fertovs, Kļuškins, Šergelašvili, Marusičs, EliveltuGalvenais tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko