09.11.2012. 20:43

Šovakar Somijā tika aizvadītas "Karjala" kausa izcīņas otrās spēles. Pie otrās uzvaras tika Čehija, kas pirmajā mačā ar 3:1 pieveica Zviedriju, bet šovakar ar 1:0 vairāk nekā 10 tūkstošu skatītāju klātbūtnē apspēlēja arī mājiniekus somus. Savukārt Krievija ar 3:2 uzvarēja Zviedriju, kurai bija liels pārsvars izdarīto metienu ziņā - 36:14.

Krievija, kas trešdien pēcspēles metienos zaudēja Somijai (1:2), pret zviedriem vadībā izvirzījās jau trešajā minūtē. Deniss Kokarevs neprecīzi meta tuvajā vārtu stūrī, bet Jegors Averins pēc Dmitrija Kazionova piespēles atlēkušo ripu veiksmīgi no asa leņķa raidīja vārtos (1:0). Zviedri pēc nepilnām trim minūtēm panāca izlīdzinājumu. Martins Tērnberjs izslidoja no aizvārtes un raidīja ripu starp debitanta Sergeja Bobrovska kājsargiem (1:1).

Pēc sešām minūtēm Krievija atjaunoja vadību. Jevgēņijs Kuzņecovs izdarīja piespēli no aizvārtes, un Vadims Šipačovs ar pirmo pieskārienu meta precīzi (2:1). Otrās trešdaļas vidū Zviedrija vēlreiz panāca izlīdzinājumu. Oskars Fantenberjs izdarīja metienu no zilās līnijas, bet Toni Mortensens no vārtu priekšas teicami pielaboja ripu mērķī (2:2). Trešās trešdaļas trešajā minūtē Krievija trešo reizi izvirzījās vadībā. Viktors Tihonovs pa centru iegāja pretinieku zonā un ieraidīja ripu Jūhana Holmkvista sargāto vārtu devītniekā – 3:2!

Spēles 52.minūtē pie muļķīga noraidījuma tika Nikolajs Žerdevs, kurš ar slidu iebakstīja guļošajam Stafanam Krūnvalam un saņēma 5+20 minūtes. Zviedri pamatlaika izskaņā noņēma vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču nespēja glābt spēli un zaudēja pat par spīti lielam metienu pārsvaram katrā trešdaļā un mačā kopumā (36:14). Otrā spēlē Čehija ar minimālu 1:0 apspēlēja somus un izcīnīja otro uzvaru. Vienīgos vārtus pirmās trešdaļas izskaņā pēc Petra Koukalas piespēles guva Petrs Nedveds. Somiem trešas trešdaļas pašā sākumā soda metienu nerealizēja Niklass Hagmans.

Izmantotie resursi:Чемпионат.com: новости спорта - Чемпионат.com

Jazzy Needles, Līnijdeju grupa "Ausmas", Drabešu pagasts, Amatas novads, LV-4101