07.01.2018. 18:49

Maskavas “Dynamo” viesojās Jaroslavļā pie “Lokomotiv”. Maskavieši jau spēles otrajā, izveidojot praktiski pirmo vērā ņemamu uzbrukumu, atklāja rezultātu – mērķi sasniedza Jakova Rilova metiens no zilās līnijas – 0:1. Pirmās trešdaļas turpinājumā pretinieki apmainījušies ar vairākiem bīstamajiem momentiem, ieskaitot izgājienus pret vārtiem, kā arī metieniem pa vārtu konstrukciju – vārtu stabs glāba “Lokomotiv” pēc Vladislava Jefremova metiena izgājienā divatā pret aizsargu, savukārt trešdaļas izskaņā tikai vārtu konstrukcija glāba dinamiešus pēc Petri Kontiolas metiens skaitliskajā vairākumā.

Spēles otrajā trešdaļā pārsvars pakāpeniski pārgāja “Lokomotiv” pusē un spēle lielākoties ritēja “Dynamo” aizsardzības zonā un daudz darba bija vārtsargam Aleksandram Jerjomenko. Bīstami uzbruka mājinieki, divas reizes cīnoties skaitliskajā vairākumā pēc Jevgeņija Artjuhina noraidījumiem, taču viesi minimālu pārsvaru nosargāja arī pēc otrās trešdaļas.

Trešajā trešdaļā laukuma saimnieki centās uzspiest pretiniekiem savu spēli, darbojoties ātri, savukārt viesi pārliecinoši spēlēja aizsardzībā, bieži neitralizējot pretiniekus jau vidējā zonā. Pamatlaika galotnē “Lokomotiv” sarīkoja kārtīgu ofensīvu, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un pusminūti pirms beigu signāla tomēr cauršāva lieliski spēlējušo Jerjomenko – pēc virknes metienu precīzs bija Andrejs Loktionovs (1:1).

Pagarinājuma pirmajā minūtē “Dynamo” uzbrukuma smailē nonācis Karsums, taču vārtu guvums izpalika. Savukārt pagarinājuma vidū atkal izcēlās Loktionovs, pēc caurgājiena iestūmjot ripu vārtos un izraujot ‘Lokomotiv” uzvaru – 2:1.

Mārtiņš Karsums spēli aizvadīja “Dynamo” pirmajā maiņā, laukumā pavadīja 13 minūtes un 43 sekundes, uzvarēja vienu iemetienu no viena, bloķēja vienu pretinieku metienu, kā arī veica vienu spēka paņēmienu.

Arta Ābola un Viktora Ignatjeva trenētā Toljati “Lada”, spēlējot bez latviešu aizsarga Kristapa Sotnieka, savu skatītāju priekšā uzņēma līgas līdervienību, Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Sanktpēterburgas SKA. Toljati vienība centīgi aizsargājās un atbildēja ar uzbrukumiem, reāli pat biežāk, nekā pretinieki, apdraudot vārtus. Perioda izskaņā noraidījumu 5+20 saņēma “Lada” aizsargs Kirils Djakovs. Skaitlisko pārsvaru viesi realizēja otrā perioda 35. sekundē, precīzi metot Vjačeslavam Voinovam (0:1). Otrās trešdaļas vidū SKA atkal iemeta skaitliskajā vairākumā – šoreiz izcēlās Patriks Tūresens (0:2). Trešajā periodā favorīti pievienoja vēl trīs vārtus – precīzi bija Iļja Kovaļčuks, Maksims Karpovs un Pāvels Dacjuks, savukārt Ābola padotie pie vārtu guvuma tā arī netika, piedzīvojot neveiksmi ar 0:5.

SKA vārtsargs Miko Koskinens aizvadīja piekto “sauso” spēli sezonā, savukārt “Lada” zaudēja pat teorētiskās izredzes kvalificēties Gagarina kausa izcīņai.

Kristaps Sotnieks “Lada” sastāvā mačam netika pieteikts.

Izmantotie resursi:Хоккей – Континентальная Хоккейная Лига –...

Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650