29.04.2018. 18:24

Lai iekļūtu U-20 jeb tā sauktās junioru grupas finālsacensībās Valmieras basketbolistiem regulārajā sezonā 16 komandu konkurencē bija jāiekļūst labāko četriniekā. Pamatturnīrā uzvarot divos posmos Ventspilī un Valmierā, kā arī ieņemot ceturto vietu Minskā, vidzemnieki sakrāja pietiekamu punktu skaitu, lai kvalificētos lielajam finālam. Jāatzīmē, ka Roberta Zeiles un Alvila Kaufmaņa trenētās komandas sastāvā turnīra pamatvecuma grupai atbilsts tikai viens spēlētājs, pārējiem esot par gadu vai pat diviem jaunākiem.

Pusfināla spēlē Valmieras komanda tikās ar Poliju pārstāvošajiem Vladislavovo pilsētas basketbolistiem. Uzkrītoša bija spēlētāju augumu atšķirība. Kamēr Valmieras rindās nav neviena izteikta garā gala spēlētāja, komandas spēli balstot uz ārējās līnijas basketbolistiem, poļiem groza apakšā valdīja nobrieduši centri ar kuplu bārdu. Neskatoties uz pretinieku milzīgajiem augumiem, valmierieši visā spēlē cīņā par atlēkušajām bumbām zaudēja tikai ar divu bumbu starpību. Vidzemnieki izmantoja savas ātruma īpašības un karstās rokas no tālās distances, jau otrās ceturtdaļas vidū pārņemot spēles vadību un novedot maču līdz drošai uzvarai ar 89:74. Kopumā trāpot astoņus tālmetienus, valmieriešu uzvaru ar 35 gūtiem punktiem pusfinālā kaldināja Valters Liepiņš. Pret Polijas komandu ar 19 gūtiem punktiem izcēlās Edgars Kaufmanis, bet 16 punkti Valtera Vēvera kontā.

Šodien turnīra finālspēlē Valmieras puikas mērojās spēkiem ar mājiniekiem – Gruzijas junioru izlasi. Arī gruzīniem bija augumu pārsvars, tomēr salīdzinājumā ar poļiem Gruzijas spēlētāji bija krietni kustīgāki. Finālspēle risinājās viļņveidīgi. Pirmās ceturtdaļas vidū valmierieši izvirzījās vadībā, noturot pārsvaru līdz ceturkšņa noslēgumam. Spēles otrajā periodā Gruzijas komanda atspēlējās un ātri ieguva vadību, noturot vadību gandrīz visas ceturtdaļas laikā. Tomēr pašās pirmā puslaika beigās Valtera Liepiņa trejacis ieguva minimālu vadību Latvijas jaunajiem basketbolistiem – 36:35. Spēles trešajā ceturtdaļā Gruzijas komanda aktīvi centās atspēlēties, bet Edgara Kaufmaņa augstvērtīgais sniegums ļāva latviešiem saglabāt līderpozīciju, tomēr pirms turnīra noslēdzošajām desmit minūtēm komandas šķīra divu punktu starpība. Piecas minūtes līdz spēles laika beigām Kaufmanis sasniedza astoņu punktu pārsvaru Latvijas komandai. Tomēr mača noslēdzošajās minūtēs spēles soģi atrada iespējas palīdzēt turnīru uzņemišajai Gruzijas komandai. Cīņā par bumbu uz dēļiem, kas normālās situācijās vienmēr tiek fiksēta kā strīdbumba, Valmieras komanda saņēma nesportisko piezīmi. Tādējādi gruzīniem izdevās pietuvoties līdz aizsniedzamam attālumam. Savukārt pēdējā uzbrukumā pēc spēles beigu sirēnas tika fiksēti divi punkti ar sodu par labu mājiniekiem, lai gan pārkāpumu pat atkārtojumā saskatīt bija ļoti sarežģīti. Ar trāpīto soda metienu pēc spēles laika beigām gruzīni tika pie uzvaras Superfināla noslēdzošajā spēlē ar 81:80. Tādējādi liekot valmieriešiem samierināties ar sudraba iegūšanu.

Ar 34 gūtiem punktiem šajā spēlē izcēlās šo sezonu Amerikā pavadījušais Edgars Kaufmanis, kamēr Valters Liepiņš sakrāja 23 punktus. Valmieras komandu pārstāvēja spēlētāji, kuri tāpat kā Liepiņš tuvākajās dienās cīnīsies par LBL 2. divīzijas bronzas medaļām "Valmiera Glass/ViA" komandas rindās - Valters Vēveris, Rainers Kalniņš un Elvis Brokāns. Savukārt Aleksis Ābols, Mārtiņš Jakovels, Rolands Pūliņš, Kristers Elksnītis, Jānis Ķikusts un Kristers Poseiko šo sezonu vavadījuši LBL 3. divīzijas turnīrā.

Jāatzīmē, ka par EYBL sezonas labāko treneri tika atzīts Roberts Zeile, kurš savā Instagram profilā pateicās savam kolēģim Alvilam Kaufmanim un komandas spēlētājiem, tāpat norādot, ka valmieriešiem pirmā vieta Gruzijā tikusi nozagta.

Labākais EYBL U20 treneris. Paldies trenerim Alvilam Kaufmanim un čaļiem. Pirmo vietu mums nozaga. #gruzija #EYBL U20 Final4

A post shared by robertszeile (@robertszeile) on Apr 29, 2018 at 8:18am PDT

Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650