Pozitīvas bija Antoņinai Krivošapkai ņemtās analīzes, kurās 29 gadus vecajai sportistei atrada aizliegto steroīdu turinabolu. Krivošapkas dopinga dēļ bez medaļām palika arī viņas komandas biedres.
Par olimpiskajām čempionēm Londonā kļuva ASV stafetes skrējējas, savukārt Krievijai tuvākās sekotājas bija Jamaikas un Ukrainas vieglatlētes, kuras kļūs par sudraba un bronzas īpašniecēm. Krievijas vīriešu kvartets dopinga dēļ šķīrās no 2008.gadā Pekinā 4x400 metru stafetē iegūtajām olimpiskajām bronzas godalgām.
Nākamajā gadā pēc starta Londonā Krivošapka ar komandas biedrēm tika pie zelta arī pasaules čempionātā Maskavā, līdz ar to arī šīs godalgas, visticamāk, nonāks pie citām īpašniecēm.
Cīņā pret dopingu SOK ar jaunām metodēm atkārtoti pārbauda simtiem analīžu paraugu, kas ņemti 2008. un 2012.gada olimpiskajās spēlēs. Valsts atbalstītas dopinga sistēmas dēļ gandrīz visai Krievijas vieglatlētikas komandai pērn bija liegta dalība Rio olimpiskajās spēlēs.
SOK trešdien informēja arī par Londonas olimpiskajās spēlēs 23.vietu ieguvušās Krievijas diska metējas Veras Gaņejevas un 5.vietas īpašnieka Turcijas boksera Adema Kiliki diskvalifikāciju dopinga dēļ.
Kopš SOK sāka atkārtoti pārbaudīt 2008. un 2012.gada olimpisko spēļu dalībnieku dopinga analīzes, Krievija jau ir šķīrusies no 20 medaļām. Londonas spēlēs Krievijas sportistiem atņēma septiņas godalgas, tostarp divus čempionu titulus, bet 13 medaļas, tajā skaitā viena zelta, tika atņemtas Pekinas spēļu dalībniekiem.
Pagājušajā nedēļā vienu no savām deviņām olimpiskā zelta godalgām zaudēja arī superzvaigzne Useins Bolts, jo pēc Nestas Kārtera pozitīvajām dopinga analīzēm Jamaikai atņēma čempionu titulu 2008.gada Pekinas spēlēs 4x100 metru sprinta stafetē.