03.03.2013. 15:24

Igaunijas pilsētā Pērnavā veiksmīgi cīņu par ''Schenker'' volejbola līgas bronzu aizvadījusi ''Lāse-R'' komanda, kas ir vienīgā Latvijas pārstāve ''Final4'' turnīrā. Mačā ar titulētāko Igaunijas komandu ''Selver'' mūsējie aizvadīja teicamus pirmos divus setus, tad nāca neliels kritums, bet ceturtajā setā izdevās nodrošināt uzvaru ar 3:1. Gados jaunā ''Lāse-R'' komanda kaklā kārs bronzas medaļas!

Vakar abas komandas aizvadīja pilnīgi atšķirīgas spēles. ''Lāse-R'' bija jāspēkojas ar galveno turnīra favorīti ''Parnu'' komandu. Rīdziniekiem nebija nekādu variantu un tika piedzīvots zaudējums trīs setos. Savukārt titulētākā Igaunijas komanda ''Selver'' aizvadīja krietni garāku spēli Tallinas derbija ietvaros, piecos setos zaudējot Tallinas Tehniskajai universitātei, tikai otro reizi astoņu gadu laikā neiekļūstot ''Schenker'' līgas finālā.

Mača sākumā trīs lieliskas serves padevās pretinieku galvenā trenera Avo Kēla dēlam Marti, ar kurām rīdzinieki netika galā, nonākot iedzinējos ar 1:4. Igauņi nepavisam nerādīja labu sniegumu, tika pieļautas vairākas nevajadzīgas kļūdas, turpretī ''Lāse-R'' savas iespējas izmantoja, tehniskajā pārtraukumā ejot jau pie 8:5. Varēja just, ka latvieši šodien darbojās ar krietni lielāku pārliecību, kam, protams, kalpoja arī vājā ''Selver'' spēle. Tuvojoties izskaņai, ''Lāse-R'' pārsvars bija ļoti komfortabls (20:14). Beigas latvieši aizvadīja bez liekas nervozitātes un uzvarēja setā ar 25:18.

Otrā seta sākumā ''Selver'' turpināja spēle ļoti vāji - katastrofāla bija pretinieku servju uzņemšana, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 5:1. Pie rezultāta 7:3 spēles tiesnesis pieņēma ļoti strīdīgu lēmumu, uzskatot, ka Jānis Vāvers autā sita bez bloka palīdzības, lai arī izskatījās savādāk, pie tam arī līnijtiesnesis rādīja, ka bumba skārusi bloku. Šī epizode mazliet palauza mūsu komandas spēli, tomēr vadību neatdevām, brīžos, kad igauņi pievilka līdz minimumam, nospēlējot ar lielu pārliecību. Izskaņā rīdzinieki pilnībā pārbrauca pāri nevarīgajiem ''Selver'' volejbolistiem - otrais sets uzvarēts ar 25:17.

Trešā seta sākumā laukumā iznāca cita ''Lāse-R'' komanda - bija pāris nesaprašanās, nepārliecinošas darbības, kļūdas servju uzņemšanā, tādējādi arī rezultāts uz tablo nepatīkams (4:8). Raimondas Vildes vadītā komanda nekādi nespēja atgūties. Bumbas nespēja atrast ceļu līdz grīdai, igauņi atkal uzbruka ar lielu realizācijas procentu, tādējādi nebija īsti iespēju aizķerties setā. Beigās ''Lāse-R'' uzdevums varēja būt atgūt pārliecību nākamajam spēles nogrieznim, bet setā zaudēts ar 18:25.

Nākamais sets jau ritēja ļoti līdzīgi. Pie rezultāta 8:8 divus lieliskus blokus uzlika Jānis Liepiņš (10:8), dodot pārliecību savai komandai. Šīs divas epizodes tiešām deva milzīgu enerģiju turpinājumam, un rīdzinieki izvirzījās vadībā jau ar 17:12. Pēc divām neveiksmēm rezultāts no 20:16 kļuva 20:18, kas radīja nelielu nervozitāti, tomēr tad sekoja Vāvera lielisks uzbrukums, tikpat lielisks Liepiņa bloks un 22:18. Paši problēmas puiši nesataisīja, izcīnīja uzvaru setā ar 25:20. Godam pārstāvēta Latvija ''Final4'' turnīrā un izcīnītas bronzas medaļas!