13.04.2012. 23:00
Latvijas hokeja valstsvienība šobrīd aizvada Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra pārbaudes spēli, izbraukumā tiekoties ar Dānijas izlasi. Rezultāts otrajā trešdaļā ir 2:0 Latvijas komandas labā.

Resursi

• Latvijas hokeja valstsvienība apspēlē Dānijas izlasi
  • Nolans: Šajās spēlēs esam paveikuši labu darbu
  • Jekimovs traumas dēļ nespēlēs trīs nedēļas
  • Latvijas hokejisti arī otrreiz piekāpjas Čehijai

LASI CITUR: TIEŠRAIDE INTERNETĀ

Mača sākumā neliels pārsvars piederēja dāņiem, kas diezgan aktīvi un mērķtiecīgi uzbruka Latvijas izlases vārtiem, taču Māris Jučers vārtos darbojās bez kļūdām un rezultāts nemainījās. Mača trešajā minūtē nelielu dūru cīņu sarīkoja Oskars Cibuļskis un Sebastians Svendsens, bet turpinājumā spēle ritēja līdzīgi ar labām iespējām izcelties abām komandām.

Rezultāts tika atklāts 15.minūtē, kad Dānijas izlases vārtu priekšā labi nocīnījās Latvijas izlases ceturtā maiņa un uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Indrašis. Izvirzījušies vadībā, viesi izveidoja vēl pāris labus uzbrukumus, tomēr pārspēt dāņu vārtsargu Simonu Nilsenu neizdevās. Divas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām Dānija palika mazākumā, taču Latvijas izlasei šo vairākumu neizdevās realizēt.

Vārtu guvēji: 1:0 Miks Indrašis (M.Jakovļevs) (14:52), 2:0 Roberts Bukarts (A.Bērziņš).

Latvijas izlases sastāvs:

Vārtsargi: Māris Jučers, Kristers Gudļevskis.

Aizsargi: Oskars Cibuļskis, Atvars Tribuncovs, Kristaps Sotnieks, Jānis Andersons, Rodrigo Laviņš, Mārtiņš Jakovļevs, Mārtiņš Porejs.

Uzbrucēji: Ģirts Ankipāns, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Armands Bērziņš, Gints Meija, Aleksandrs Macijevskis, Juris Štāls, Kaspars Saulietis, Koba Jass, Juris Upītis, Miks Indrašis, Elvijs Biezais.

Trešdien abu komandu pirmajā tikšanās reizē uzvaru ar 2:1 svinēja Latvijas valstsvienība.

Uz Dāniju bez vairākiem līderiem

Reklāma Latvijas valstsvienība uz Dāniju devusies bez vairākiem saviem komandas līderiem: Edgara Masaļska, Jāņa Sprukta, Miķela Rēdliha, Gunta Galviņa un Krišjāņa Rēdliha. Izlases galvenais treneris Teds Nolans pēc garās sezonas piešķīris šiem hokejistiem nelielu atpūtu.

Tāpat šajās divās pārbaudes spēlēs nepiedalīsies uzbrucējs Roberts Jekimovs, kurš iepriekšējā cīņā pret Čehiju traumēja plecu un laukumā nevarēs doties aptuveni trīs nedēļas. Līdz ar to apdraudēta 22 gadus vecā uzbrucēja dalība šā gada pasaules čempionātā (PČ).

20. un 21. aprīlī EHC ietvaros Rīgā viesosies Krievijas izlase. Savukārt pēdējās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta 30.aprīlī un 1.maijā «Arēnā Rīga» Latvija spēlēs ar Franciju.

Šogad pasaules čempionāts risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.