05.05.2012. 18:15
Pirmo spēli pasaules čempionātā (PČ) Stokholmā šobrīd aizvada Latvijas nacionālā hokeja komanda, kas «Ericsson Globe» arēnā spēkiem mērojas ar spēcīgo Krievijas valstsvienību. Rezultāts trešajā trešdaļā ir 2:1 Krievijas izlases labā.

Jau pašā spēles sākumā Jānis Sprukts pārbaudīja Krievijas izlases vārtsarga Semjona Varlamova modrību, bet turpinājumā iniciatīva pakāpeniski pārgāja Krievijas komandas rokās, un cīņā vairākas reizes nācās iesaistīties arī Latvijas valstsvienības vārtsargam Edgaram Masaļskim.

Spēles ceturtajā minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Miķelis Rēdlihs un vairākumā Krievijas izlasei bija pāris labas iespējas atklāt rezultātu, taču to izdarīt neļāva Masaļska pārliecinošais sniegums.

Pāris minūtēs vēlāk mazākumā nācās aizstāvēties jau Krievijai un arī Latvijas izlase vairākumā spēlēja ļoti aktīvi, vairākas reizes radot ļoti bīstamas epizodes Varlamova vārtu priekšā. Tomēr Krievijas komandas vārtsargs bija uzdevumu augstumos un šīs cīņas rezultāts netika atklāts.

Pirmās trešdaļas vidū teicama iespēja izcelties bija Miķelim Rēdliham, kurš eleganti apspēlēja pretspēlētāju un nonāca vienatnē pret Varlamovu, taču šajā duelī pārāks izrādījās vārtsargs. Mirkli vēlāk Latvijas izlasei ātrā pretuzbrukumā izdevās atklāt rezultātu, kad pēc Gunta Galviņa piespēles Indrašis no iemetiena apļa izdarīja labu metienu un ripa atrada ceļu vārtos starp Varlamova kājsargiem.

Pēc zaudētajiem vārtiem Krievijas izlase ļoti aktīvi uzbruka Latvijas izlases vārtiem, tomēr Masaļskis turpināja demonstrēt pārliecinošu sniegumu un rezultāts nemainījās.

Trešdaļas izskaņā Krievijas spiediens kļuva arvien lielāks, taču 50 sekundes pirms pirmā pārtraukuma krievi palika mazākumā, tomēr Latvijas izlasei līdz pirmās trešdaļas beigām vairākumu neizdevās realizēt.

Cīņas 33.minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Indrašis un jau pašā mazākuma sākumā ripa trāpīja pa Latvijas izlases vārtu stabiņu.

Arī vairākuma turpinājumā Krievija pacietīgi meklēja ceļu uz pretinieku vārtiem un pēc nospēlētas minūtes nevienādos sastāvos Ņikuļins ar spēcīgu un precīzu metienu pārspēja Masaļski - 1:1.

Uzreiz pēc zaudētājiem vārtiem Latvija vēlreiz palika mazākumā un arī šoreiz Krievijas izlasei izdevās gūt vārtus - pēc Ņikuļina piespēles Malkins ripu raidīja gandrīz tukšos vārtos.

Atlikušajā otrās trešdaļas laikā cīņa bija līdzīga, bet 30 sekundes pirms otrā pārtraukuma uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Ņikuļins, tomēr līdz trešdaļas izskaņai rezultāts nemainījās.

Vārtu guvēji: 1:0 Miks Indrašis (Galviņš, Sprukts) (11:32), 1:1 Iļja Ņikuļins (Perežogins, Malkins) (33:45 vair.), 2:1 Jevgēņijs Malkins (Ņikuļins) (36:29 vair.).

No rīta abas komandas aizvadīja pusstundu garu treniņu. Pirmie spēles norisies vietas ledu iemēģināja Krievijas hokejisti, un pēc 15 minūtēm nodarbību sāka Latvijas izlase.

Līdzšinējā bilance abu komandu savstarpējās spēlēs pasaules čempionātā ir neitrāla, katrai no izlasēm gūstot pa divām uzvarām.

Pārbaudes spēlēs cīnījās līdzvērtīgi

Aprīlī Latvijas ar Krieviju «Euro Hockey Challange» ietvaros tikās pārbaudes spēlēs, kurās punktus dalīja uz pusēm. Vispirms Krievija «Arēnā Rīga» guva virsroku 2:1, bet nākamajā mačā Latvijas izlase revanšējās 1:0.

Pēdējo reizi abas komandas augstākā mēroga sacensībās tikās 2010. gadā Vankūveras olimpiskajās spēlēs, kad Latvija cieta sakāvi ar rezultātu 2:8.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlē ar Krieviju

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Māris Jučers.

Aizsargi: Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Oskars Bārtulis, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš.

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Daugaviņš, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Armands Bērziņš, Juris Štāls, Kaspars Saulietis un Koba Jass.

LASI TVNET: Hokejs 2012

Pasaules čempionāts no 4. līdz 20. maijam risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas valstsvienība spēlēs Stokholmas apakšgrupā kopā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.

Reklāma Jauns reglaments

Ar 2012. gadu tiek veikta jauna izspēles kārtība, komandas sadalītas pa astoņām divās grupās, kur katrai izlasei ir garantētas vismaz septiņas spēles. Iepriekš priekšsacīkstēs izspēlēja trīs mačus.