03.01.2013. 13:09
Latvijas U-20 hokeja valstsvienība šobrīd aizvada maču par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā, tiekoties ar Slovākijas vienaudžiem. Rezultāts pēc otrās trešdaļas ir 3:1 Slovākijas izlases labā.

Vadībā Latvijas izlase izvirzījās jau pēc nospēlētām 86 sekundēm, kad precīzs pēc Riharda Bukarta piespēles bija Kārlis Ozoliņš, gūstot savus pirmos vārtus turnīrā. Trešdaļas vidū Latvijas izlase veiksmīgi izturēja mazākumu, taču uzreiz pēc tā beigām 15.minūtē 1:1 panāca Andrejs Birešs.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē ievērības cienīgi notikumi nenorisinājās, bet 11.minūtē slovākiem vadību dāvāja Tomāšs Mikušs, kurš ikdienā spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Bratislavas «Slovan». Divas minūtes vēlāk noraidīts tika Ņikita Jevpalovs, bet sekojošajā vairākumā jau 3:1 Slovākijas izlases labā panāca Marko Daņo.

Šo cīņu Latvijas izlases vārtos uzsāka Elvis Merzļikins, kuru pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem nomainīja Ivars Punnenovs.

Vārtu guvēji: 1:0 Kārlis Ozoliņš (Bukarts, 1:26), 1:1 Andrejs Birešs (Korims, Mrazs) (14:03), 2:1 Tomašs Mikušs (Matis, Uhriks) (30:54), 3:1 Marko Dano (Nehals) (33:19, vair.).

Latvijas hokeja izlases sastāvs:

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Ivars Punennovs).

Aizsargi: Patriks Škuratovs, Edmunds Augstkalns, Krišs Lipsbergs, Pauls Zvirbulis, Kristaps Nīmanis, Edgars Siksna, Rinalds Rosinskis.

Uzbrucēji: Rihards Bukarts, Artūrs Ševčenko, Lauris Rancevs, Nikolajs Jeļisejevs, Andris Siksnis, Edgars Kurmis, Kārlis Ozoliņš, Artūrs Kuzmenkovs, Teodors Bļugers, Roberts Lipsbergs, Ņikita Jevpalovs, Edgars Kulda.

TVNET jau ziņoja, ka Latvijas izlase apakšgrupu turnīra četros mačos piedzīvoja četrus zaudējumus. Savukārt Slovākija četrās cīņās tika pie viena panākuma, ar 2:1 pagarinājumā uzveicot Vācijas vienaudžus.

Nākamo un pēdējo spēli turnīrā Latvijas aizvadīs piektdien pret Vācijas izlasi. Paredzams, ka šī mača uzvarētājs saglabās pasaules čempionāta augstākajā divīzijā.

Latvijas izlasei čempionātā izvirzīts uzdevums izcīnīt vismaz devīto vietu jeb saglabāt vietu augstākajā divīzijā.

U-20 pasaules hokeja čempionāts augstākajā divīzijā risināsies līdz sestdienai.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Elvis Merzļikins («Lugano», Šveice), Ivars Punennovs (Klotenes «Flyers», Šveice), Vadims Miščuks («Liepājas metalurgs»);

Aizsargi: Patriks Škuratovs, Edmunds Augstkalns, Krišs Lipsbergs, Pauls Zvirbulis (visi - «Rīga»), Kristaps Nīmanis (Vāsas «Red Ducks», Somija), Edgars Siksna («Liepājas metalurgs»), Rinalds Rosinskis (Prinsdžordžas «Cougars», WHL);

Uzbrucēji: Rihards Bukarts, Artūrs Ševčenko, Lauris Rancevs, Nikolajs Jeļisejevs, Andris Siksnis, Edgars Kurmis (visi - «Rīga»), Kārlis Ozoliņš, Artūrs Kuzmenkovs (abi - «Liepājas metalurgs»), Toms Andersons («Bern U-20», Šveice), Teodors Bļugers (Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas «Thunderbirds», WHL), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas «Armada», QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas «Oil Kings», WHL).