10.11.2012. 18:59
Latvijas hokeja izlase, gatavojoties Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, savā laukumā otrajā pārbaudes spēlē pēc otrās trešdaļas ar 1:2 zaudē Krievijas otrajai valstsvienībai.

Latvijas valstsvienības labā vārtus pirmajā trešdaļa guva Mārtiņš Cipulis, bet Krievijas izlases rindās divreiz izcēlās Pjotrs Hohrjakovs.

Spēli aktīvāk uzsāka Latvijas izlase, izdarot vairākus metienus pa vārtiem, tomēr pirmajās desmit trešdaļas minūtēs bīstamas situācijas pie vārtiem izveidot neizdevās nevienai no komandām. Ap trešdaļas sesto minūti pēc Krievijas komandas spēlētāja metiena Māris Jučers pazaudēja ripu, taču palīgā piesteidzās mājinieku aizsargs un situācijas bīstamība tika likvidēta. Trešdaļas 12.minūtē Latvijas izlasei radās iespēja spēlēt vairākumā, taču to izmantot neizdevās.

Aptuveni sešas minūtes līdz trešdaļas beigu signālam pretinieku izlases spēlētājam Maksimam Karpovam bija laba iespēja izvirzīt savu komandu vadībā, taču precīzi vārtos darbojās Jučers. Pēdējās minūtēs pretinieki sāka spēlēt aktīvāk un izdarīja vairākus bīstamus metienus, ar kuriem galā tika Jučers.

Tomēr 47 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām pēc Roberta Jekomova un Vitālija Pavlova piespēlēm Latviju vadībā no vārtu priekšas izvirzīja Cipulis.

Otrās trešdaļas sākumā neveiksmīgi nospēlēja Jučers, un vārtus Krievijas komandas labā guva uzbrucējs Hohrjakovs. Pēc minūtes noraidījumu nopelnīja Latvijas izlases aizsargs Māris Jass un atstāja savu komandu mazākumā. Spēlējot četru vīru sastāvā, Kasparam Saulietim bija iespēja pretuzbrukumā gūt vārtus, taču metienu iztraucēja pretinieku aizsargs. Nākamajā nomaiņā vēl vienu metienu pa Iļjas Ježova sargātajiem vārtiem izdarīja Kristaps Sotnieks.

Trešdaļas sestajā minūtē vēl vienu noraidījumu par turēšanu ar rokām nopelnīja Jass. Jau vairākuma pirmajās sekundēs bīstamu metienu pa Jučera vārtiem izdarīja krievu aizsargs Viktors Antipins, taču vārtsargs spēja ripu tvert. Tomēr vairākuma 38.sekundē savus otros vārtus spēlē guva Hohrjakovs un izvirzīja viesus vadībā ar 2:1. Trešdaļas turpinājumā iniciatīvu pārņēma Krievijas izlase, taču kādā no epizodēm bīstami ar augsti paceltu nūju pret Gintu Meiju nospēlēja Aleksandrs Osipovs. Tomēr mača tiesneši kļūdaini uz četrām minūtēm noraidīja Romānu Rukavišņikovu. Četras minūtes spēlēt vairākumā gan mājiniekiem nesanāca, jo pēc dažām sekundēm noraidījumu par tādu pašu pārkāpumu nopelnīja Raitis Ivanāns, saņemot divu minūšu noraidījumu. Vienā no spēles epizodēm iespēja izlīdzināt rezultātu bija Andrim Džeriņam, bet Ježovs apturēja ripu dažus centimetrus pirms vārtu līnijas.

Divas ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigu signāla labu piespēli no pretinieku zonas labās malas izdarīja Sotnieks, taču Džeriņam to uztvert neizdevās. Aptuveni desmit sekundes vēlāk pēc Alekseja Širokova metiena ripa nonāca burzmā vārtu priekšā, bet ripu piespieda Krievijas izlases vārtsargs.

Sestdienas mačā Latvijas izlases pieteikumā nav Edgars Masaļskis, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Jānis Sprukts, Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš, bet spēlei pieteikti aizsargi Jānis Andersons un Kristaps Sotnieks, kā arī uzbrucēji Kaspars Saulietis, Roberts Bukarts un Māris Bičevskis. Spēli no rezervistu soliņa uzsācis vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Komandas kapteiņa pienākumus šajā spēlē pilda aizsargs Artūrs Kulda, bet viņa palīgi ir Raitis Ivanāns un Jēkabs Rēdlihs.

Jau vēstīts, ka piektdien Latvijas izlase pēdējās sekundēs piekāpās Krievijas komandai ar 1:3.

Pārbaudes spēlēm Latvijas izlases sastāvā gatavojās trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 15 uzbrucēji. Viņu vidū ir 14 Rīgas Dinamo sistēmas spēlētāji. No sākotnējā kandidātu saraksta sastāvā ir divas izmaiņas - traumas dēļ valstsvienībai nevar palīdzēt aizsargs Guntis Galviņš, bet kandidātu sarakstu papildinājis Cipulis, kurš pirms tam šosezon nebija aizvadījis nevienu oficiālo spēli.

Šajos mačos debitē jaunie Latvijas izlases treneri - galvenajam trenerim Tedam Nolanam par palīgiem apstiprināti kanādietis Toms Kūlens un Aigars Cipruss.

Kā ziņots, ar šīm spēlēm Latvija sāk gatavoties februārī paredzētajam Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Nolans iepriekš bija paudis apņēmību, ka vismaz vienā mačā laukumā dosies visi spēcīgākie Latvijas hokejisti, kuri būs pieejami.

Pēc šīm spēlēm no 13. līdz 15.decembrim Latvijas izlase piedalīsies četru valstu turnīrā Francijā, kurā bez mājiniekiem francūžiem Latvijas izlases pretinieki būs Slovēnija un Dānija.

Pēc tam no 7. līdz 10.februārim Latvijas izlase Arēnā Rīga aizvadīs Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurā par vienīgo ceļazīmi uz Olimpiādi sacentīsies ar Franciju, Kazahstānu un vienu no pirmskvalifikācijas turnīra veiksminiecēm.

Krievijas izlases rindās mačos ar Latviju spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu spēlētāji pārsvarā līdz 24 gadu vecumam.

Latvijas hokeja izlases sastāvs otrajai pārbaudes spēlei ar Krievijas otro valstsvienību: