25.03.2013. 13:11
Nedēļas nogalē bez F-1 posma Malaizijā risinājās vēl vairākas sacīkstes, kuru rezultātus ir vērts pieminēt.

Lietainajā Moncas trasē Itālijā sākās Pasaules salonauto čempionāts un tur abos braucienos uzvaru “RKL Chevrolet” sastāvā izcīnīja Ivans Mulers. Turklāt francūzis otrajā braucienā to izdarīja no 10.starta pozīcijas, kas viņam pienācās pēc apgrieztās starta kārtbības noteikumiem. Līdz ar to pēc pirmā posma Mulers ar 55 punktiem ir čempionāta līderis, kamēr viņam seko komandas biedrs Toms Čiltons (Maksa Čiltona vecākais brālis).

Paralēli WTCC atklāšanas posmam Moncā notika arī pirmais Eiropas F3 čempionāta posms, kur nedēļas nogales gaitā risinājās 3 sacīkstes un uz starta kopā stājās 30 piloti. Pirmajā sacīkstē uzvaru izcīnīja jaunais “Ferrari” akadēmijas dalībnieks itālietis Rafaele Marčello no “Prema Powerteam” komandas. Otrajā braucienā slapjā trasē triumfēja Paskāls Verleins no “Mucke Motorsport”, kamēr Marčello palika otrais. Savukārt trešajā sacīkstē atkal uzvarēja Marčello, kurš tādejādi ar 55.5 punktiem ir kopvērtējuma līderis. Viņam seko Verleins ar 49 punktiem un Laukas Auers ar 24 punktiem. Šajā čempionātā startē arī pasaules čempiona Deimona Hila dēls un Grehema Hila mazdēls Džošua Hils, kurš Monca posmā trīs sacīkstēs guva 4 punktus un kopvērtējumā ir 12.vietā.