Slavas zālē piektdien uzņems 11 vieglatlētus, no kuriem Lūsim labāk zināms ir Somijas skrējējs Lase Virens un Vācijas sprintere Marita Koha, jo savulaik vienlaicīgi ticis startēts sacensībās. Lūsis vēl nezina, vai viņam uzņemšanas pasākumā būs jāsaka kāda runa, vai Latvijas pirmajam Slavas zāles nominantam ceremonijā būs atvēlēta vērotāja loma.
Lūsis vēl nezina, ko no sava sportista arsenāla varētu dāvināt saglabāšanai Slavas zāles muzejā. Mājās Lūsim dāvināmu lietu vairs nav palicis, tiesa, prāvs relikviju klāsts ir Latvijas Sporta muzejā.
Karjerā izcilos panākumus pašlaik 75 gadus vecais Lūsis guva, pārstāvot PSRS. Viņš no 1962. līdz 1971.gadam četras reizes uzvarēja Eiropas čempionātā, kā arī izcīnīja trīs olimpiskās medaļas - zeltu 1968.gadā Mehiko, sudrabu 1972.gadā Minhenē un bronzu 1964.gadā Tokijā. Lūša rēķinā ir arī divi pasaules rekordi.
Slavas zālē kopā ar Lūsi uzņems arī Valēriju Brumelu (augstlēkšana, Krievija), Glenu Deivisu (400 metru barjerskrējiens, ASV), Heiki Dreksleri (tāllēkšana un sprints, Vācija), Maritu Kohu (sprints, Vācija), Roberts Koržeņovskis (soļošana, Polija), Bobs Matiass (desmitcīņa, ASV), Vilma Rūdolfa (sprints, ASV), Šērliju Striklandi de la Hantiju (barjerskriešana, Austrālija), Lasi Virenu (skriešana, Somija) un Kornēliusu Varmerdamu (kārtslēkšana, ASV).
IAAF kritēriji sākotnēji paredzēja, ka Slavas zālē var uzņemt vieglatlētus, kuru īpašumā ir vismaz divi olimpiskie vai pasaules čempiona tituli, kā arī vismaz viens pasaules rekords. Taču vēlāk nosacījumus mīkstināja, paskaidrojot, ka Slavas zāles laureātu ieguldījumam vieglatlētikā jābūt īpašam.