11.12.2014. 16:42
Latvijas klubs Rīgas Dinamo, turpinot piecu izbraukuma spēļu sēriju, šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā tiekas ar pašreizējo līgas čempioni Magņitogorskas Metallurg.Maču tiešraidē translē...

Maču tiešraidē translē televīzijas kanāls Viasat Sport Baltic. Pēc spēles 1.trešdaļas rezultāts ir 3:1 mājinieku labā, vārtus laukuma saimniekiem guvuši pirmās maiņas uzbrucēji Daniss Zaripovs, Jans Kovāržs un Sergejs Mozjakins, bet rīdziniekiem izcēlies Miks Indrašis.

Spēles ievadā ļoti aktīvi savos uzbrukumos bija laukuma saimnieki, sagādājot lielu darba apjomu Dinamo vārtsargam Džefam Delorjē. Otrā laukuma galā viesi ļoti reti tika līdz Vasilija Košečkina sargātajiem vārtiem, kas likumsakarīgi gādāja par Metallurg komandas izvirzīšanos vadībā - neviena nepiesegts ceturtajā minūtē ar metienu no zonas vidus izcēlās Zaripovs. Turpinājumā teicama izdevība atspēlēties bija Miķelis Rēdliham, tomēr viņš loti pateicīgā situācijā nespēja uztvert ripu. Drīz pēc tam - mača astotajā minūtē - mājinieki guva otros vārtus, kad uzvarētu iemetienu uzbrukuma zonā izmantoja Kovāržs.

Pēc otrajiem gūtajiem vārtiem Metallurg komanda ilgāku laiku bija spiesta aizsargāties, un tas desmitajā minūtē ļāva Dinamo vienus vārtus atgūt - pēc Nikolaja Jeļisejeva uzsāktā uzbrukuma precīzi no sarežģītas pozīcijas meta Indrašis, tādējādi Jeļisejevam iegūstot savu pirmo rezultativitātes punktu KHL. Rīdzinieki turpināja spēlēt aktīvi, tomēr drīz vien nonāca mazākumā. Mazliet vairāk par minūti viesi bija spiesti spēlēt arī trīs hokejistu sastāvā, gan spējot ar pašaizliedzīgu spēli un pārliecinošām Delorjē darbībām savus vārtus nosargāt. Metallurg komandas uzbrukumi nebeidzās arī vienādos sastāvos, līdz 18.minūtē 3:1 pēc pamatīga presinga realizēšanas panāca Mozjakins.

Rīdzinieku treneri mačam pieteikuši 21 hokejistu (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus). Pēc pleca savainojuma sadziedēšanas šodien sastāvā atgriezies aizsargs Kristaps Sotnieks, kā arī iespēja sevi apliecināt tiks dota jaunajam uzbrucējam Nikolajam Jeļisejevam. Vārtus sargās kanādietis Džefs Delorjē.Rīgas Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #38 Džefs Delorjē (#31 Edgars Masaļskis); Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čārlzs Genovejs- #68 Milans Jurčina (A), #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #61 Edmunds Augstkalns; Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (C) - #55 Linuss Vidells - #19 Miķelis Rēdlihs, #81 Marcels Hossa - #16 Kails Vilsons - #47 Mārtiņš Cipulis, #69 Nikolajs Jeļisejevs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #87 Gints Meija - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs.

Šīs izbraukuma sērijas ievadā rīdzinieki svētdien ar 1:4 piekāpās Mitišču Atlant komandai, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs, bet otrdien cienīgā cīņā ar 2:3 zaudēja spēcīgajai Kazaņas Ak Bars komandai, ciešot savu trešo neveiksmi pēc kārtas. Šosezon 17 izbraukuma cīņās dinamieši tikuši vien pie diviem panākumiem, kas ir sliktākais rādītājs starp visām līgas komandām.

Turpinājumā Rīgas Dinamo sestdien sacentīsies ar Jekaterinburgas Avtomobilist, bet pēc tam atgriezīsies mājās, lai pēc vairāk nekā nedēļas pauzes dotos uz Helsinkiem, kur 22.decembrī gaidāma cīņa pret vietējo Somijas klubu Jokerit.

Nākamo mājas spēli Rīgas Dinamo aizvadīs 24.decembrī, uzņemot līgas līdervienību Maskavas CSKA.

Pirms šīs izbraukuma tūres rīdzinieki aizvadīja astoņas mājas spēles, kurās tika izcīnītas sešas uzvaras un kopumā iekrāti 17 punkti.

Šajā izbraukumā treneri līdzi ņēmuši 27 hokejistus: trīs vārtsargus - Jakubu Sedlāčeku, Džefu Delorjē un Edgaru Masaļski; deviņus aizsargus - Krišjāni Rēdlihu, Georgiju Pujacu, Kristapu Sotnieku, Oskaru Cibuļski, Čārlzu Genoveju, Milanu Jurčinu, Mārtiņu Poreju, Aleksandru Jerofejevu un Edmundu Augstkalnu; 15 uzbrucējus - Miku Indraši, Lauri Dārziņu, Miķeli Rēdlihu, Marcelu Hosu, Līnusu Videlu, Kailu Vilsonu, Robertu Bukartu, Andri Džeriņu, Gintu Meiju, Mārtiņu Cipuli, Gunāru Skvorcovu, Kasparu Saulieti, Māri Bičevski, Pjotru Ščastļiviju un Nikolaju Jeļisejevu.

Ar 37 spēlēs izcīnītiem 43 punktiem Rīgas Dinamo Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas 13.vietā, bet tikpat punktu ir arī pēdējās vietās esošajai Zagrebas Medveščak vienībai. Rīdzinieki par pieciem punktiem atpaliekot no devītajā vietā esošās Jaroslavļas Lokomotiv, kas gan aizvadījusi par divām spēlēm mazāk, savukārt labāko astotnieks ir jau desmit punktu attālumā.

Tikmēr Metallurg vienība pēdējās piecās spēlēs guvusi četras uzvaras.

Austrumu konferences kopvērtējumā līderēm Omskas Avangard un Ak Bars ir pa 78 punktiem, bet Magņitogorskas Metallurg ar 73 punktiem ieņem trešo vietu.