26.06.2017. 14:59

EMX85 klasē uzvaru izcīnīja Mairis Pumpurs. Pirmajā braucienā par viņu pārāks bija igaunis Romeo Karu, kamēr trešajā vietā finišēja Edvards Bidzāns, savukārt otrajā braucienā jau Pumpuram uzvara, Karu šoreiz ieņēma otro vietu, bet Bidzāns palika sestais. Summējot rezultātus, Pumpurs kļuva par sacensību uzvarētāju, ar tādu pašu punktu skaitu otrajā vietā atstājot Karu, kamēr Bidzāns ierindojās ceturtajā vietā, tikai punktu zaudējot krievu sportistam Aleksejam Orlovam. No latviešiem šajā klasē vēl startēja arī Aleksis Araids, kuram 13. vieta divu braucienu summā.

"Jau kvalifikācijas rezultāts, otrā pozicija, liecināja, ka cīņa būs par pjedestālu," ziņo Pumpura pārstāvētā "MX4 Dobele" komanda. "2017. gada sezona mūsu jaunajam motosportistam izveidojusies ļoti veiksmīga, jo Latvijas čempionāta sacensībās visos aizvadītajos posmos ir tikai uzvaras, dodot iespēju būt stabilam līderim 85cc klasē. Aiz muguras arī uzvara Lietuvas čempionāta posmā. Eiropas čempionāts jauniešiem mazajās 65cc un 85cc klasēs ir sadalīts četrās zonās, kur katrā no tām četru posmu garumā jaunieši cīnās par iekļūšanu "Top 10". Mairis ir izlaidis Krievijas posmu un Polijas posmā izcīnijis desmito vietu, tāpēc ļoti priecē ka ir uzvarēts Ukrainas posmā un par godu šai uzvarai ir izskanējusi Latvijas himna. Vēl priekšā Latvijas posms Stelpē un ļoti ceram, ka arī Eiropas čempionāta fināls Čehijā. Mairim šajā sezonā vēl priekšā atbildīgas sacensības pasaules junioru čempionātā Tartu un 20. augustā mēs viņu redzēsim Dobelē – Latvijas čempionāta ceturtajā posmā."

EMX65 klasē pie trešās vietas tika Kristers Janbergs, kamēr ceturtajā vietā sacīkstes noslēdza Kirils Maslovs, bet sesto vietu izcīnīja Jānis Kubuliņš. Pirmajā braucienā Janbergs ieņēma ceturto vietu, bet aiz viņa finišēja Maslovs, kamēr Kubuliņš bija desmitais. Otrajā braucienā Janbergs finišēja trešais, Kubuliņš šoreiz ceturtais, bet Maslovs - sestais. Par uzvarētāju abās sacīkstēs un summā kļuva polis Maksimilians Čvaliks, otrais abas reizes bija baltkrievs Alehs Mahnou, bet aiz viņiem Janbergs un Maslovs. Kā jau minēts, sesto vietu guva Kubuliņš, bet no pārējiem Latvijas pārstāvjiem 12. vietā ierindojās Ēriks Caunišs, kamēr 18. vietā sacīkstes pabeidza Rolands Bogdanovičs.

Turpat Kovelas trasē notika Eiropas motokrosa čempionāta cīņas EMX Open klasē, trešo vietu izcīnot Kristeram Drevinskim. Pirmajā braucienā latvietis bija otrais, piekāpjoties tikai ukrainim Dmitro Asmanovam, bet otrajā braucienā Drevinskis palika ceturtais, arī šoreiz uzvarot tam pašam sportistam. Asmanovs līdz ar to kļuva par pirmās vietas ieguvēju arī divu braucienu summā, aiz sevis atstājot savu tautieti Volodomiru Tarasu, kamēr Drevinskim trešā vieta.

Jāpiemin, ka tikmēr Vācijā, Vellānas trasē notika Eiropas čempionāta cīņas kvadriciklu braucējiem EMX Quads klasē. No latviešu sportistiem uz starta stājās tikai Ričards Zālīte, izcīnot astoto vietu. Tikmēr abos braucienos un summā uzvarēja igaunis Kevins Sārs.

( ! ) Notice: Undefined index: dir in /var/www/clients/client11/web34/web/in_site/core/libraries/output.class/_functions.php on line 259