30.05.2018. 08:44

Argentīnas izlasei šī bija pirmā pārbaudes spēle pirms Pasaules kausa finālturnīra, un tā tika aizvadīta savā laukumā Buenosairesā pret rangā krietni zemāk esošo Haiti valstsvienību, kas Pasaules kausā nav spēlējusi kopš 1974. gada. Argentīnas pamatsastāvā bija iekļautas vairākas zvaigznes ar Lionelu Mesi, Gonsalo Igvainu un Anhelu di Mariju priekšgalā, un spēles gaitā Argentīna dominēja, atļaujot pretiniekiem tikai vienreiz uzsist pa vārtiem, to pašu reizi garām vārtu rāmim. Argentīna pati tikmēr izdarīja 21 sitienu un kontrolēja bumbu 76% spēles laika, tiesa, pirmais puslaiks tika pabeigts ar minimālu pārsvaru – pendeli bija realizējis Mesi.

Taču otrajā puslaikā Argentīnas ofensīva salauza pretinieku aizsardzību pilnībā. Vispirms 58. minūtē Mesi tika pie vārtsarga atsistās bumbas un mierīgi raidīja to vārtos, bet 66. minūtē viņš nokārtoja sev „hat-trick”, saņemot lielisku piespēli tukšu vārtu priekšā no „Boca Juniors” 22 gadus vecā pussarga Kristiana Pavona. Drīz pēc tam Mesi palīdzēja panākt arī 4:0, ar piespēli starp Haiti aizsardzības līniju izkārtojot izgājienu viens pret vienu uz maiņu nākušajam „City” uzbrucējam Serhio Agvero.

Argentīna savu pārbaudes spēļu ciklu turpinās ar devītajā jūnijā ar maču pret Izraēlu, bet citas pārbaudes pirms PK nav paredzētas.

Uzvaru šonakt pārbaudes spēlē svinēja arī cita PK dalībniece no Dienvidamerikas – Peru izlase, kas Limā ar 2:0 apspēlēja Skotiju. Peru vadībā izvirzījās 37. minūtē ar pendeles palīdzību, bet otrā puslaika sākumā ilggadējais „Schalke” pussargs, tagad Maskavas „Lokomotiv” spēlējošais Džefersons Farfans dubultoja Peru pārsvaru.

Pasaules kausam gatavojas arī Panamas izlase, kas būs izteikta pastarīte vienā grupā ar Angliju, Beļģiju un Tunisiju. Pārbaudes mačā pret izlasi no Lielbritānijas – Ziemeļīriju - šonakt gan panamieši nospēlēja neizšķirti 0:0, darot to otro reizi pēc kārtas. Iepriekš novembrī Panama spēja tikt pie 1:1 arī pret Velsu.

Šī bija PK debitantes Panamas pēdējā pārbaudes spēle savu līdzjutēju priekšā pirms došanās uz pasaules otru pusi, un Panamai arī bija teicama iespēja atzīmēt šo maču ar uzvaru, taču Meksikas līgas šīs sezonas čempions Edgars Džoels Barsenass pirmajā puslaikā no teicamas situācijas trāpīja pa vārtu pārliktni.

Izmantotie resursi:Argentina's Lionel Messi hits hat trick in...

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161