19.03.2015. 17:52
Zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences pusfināla sērijas piektajā mačā ceturtdien cieta Magņitogorskas «Metallurg», tādejādi noliekot turnīra čempionu pilnvaras.

• Magņitogorskas «Metallurg» gūst pirmo uzvaru sērijā pret «Sibirj» 2015. g. 16. marts
  • Vītoliņš: Vairāk man nav ko teikt - tukšums šodien

«Metallurg» ceturtdien izbraukumā ar 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) piekāpās Novosibirskas «Sibirj», sērijā līdz četrām uzvarām ciešot neveiksmi ar 1-4.

Šī dueļa rezultāts tika atklāts 27.minūtē, kad Magņitogorskas komandu vadībā izvirzīja pazīstamais Sergejs Mozjakins. Kā vēlāk izrādījās, tie bija pirmie un vienīgie viesu kluba vārti šajā cīņā, jo turpinājumā «Sibirj» guva trīs bezatbildes vārtus.

Vispirms nedaudz vairāk kā trīs minūtes pēc Mozjakina vārtu guvuma rezultātu izlīdzināja Sergejs Šumakovs, bet noslēdzošajā periodā pa vārtiem guva Oļegs Gubins un Igors Ožiganovs.

Zīmīgi, ka tādējādi «Sibirj» hokejistiem izdevies revanšēties Magņitogorskas klubam par pērn piedzīvoto neveiksmi konferences pusfinālā, kad topošie Gagarina kausa čempioni bija pārāki ar 4-0.

Novosibirskas vienībai KHL Austrumu konferences finālā izdevies iekļūt pirmo reizi.

«Sibirj» pretinieks finālā var noskaidroties jau ceturtdien, kad Kazaņas «Ak Bars» savā laukumā uzņems Omskas «Avangard». Šobrīd šīs sērijas vadībā ar 3-1 atrodas «Ak Bars».

Visiem Latvijas pārstāvjiem sezona Eiropas spēcīgākajā līgā ir noslēgusies. Jau iepriekš no Gagarina kausa izcīņas bija izstājusies latviešu speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas «Torpedo», kā arī Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas «Salavat Julajev» un Oskara Bārtuļa vienība Astanas «Baris» no Kazahstānas. Savukārt trešdien no turnīra izstājās uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas «Dinamo», ko trenē Latvijas speciālisti Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs.