Gaels Monfīss Dohā zaudēja visos trīs iepriekšējos finālos, allaž saskaroties ar spēcīgiem pretiniekiem – Rodžeru Federeru (2006), Žo-Vilfrīdu Tsongu (2012) un Rafaelu Nadalu (2014). Šoreiz Monfīss bija favorīts, tiekoties ar 20 gadus veco Andreju Rubļovu, kuram tas bija tikai otrais ATP fināls karjerā. Pirmajā viņš uzvarēja, pagājušā gada vasarā triumfējot Umagā, kur par čempionu kļuva laimīgā zaudētāja statusā.
Dohas fināls jaunajam krievam nebija laimīgs, jo viņš nespēja atrast risinājumus atlētiskā francūža spēlētajam aizsardzības tenisam. Monfīss ļāva pretiniekam diktēt spēli, taču agresīvajam Rubļovam ļoti trūka disciplīnas un precizitātes.
"Wild card" saņēmušajam Monfīsam Katarā bija pirmais turnīrs pēc četru mēnešu izlaišanas kārtējā ceļgala savainojuma dēļ, kas viņam 2017. gada sezonu lika pabeigt pēc zaudējuma "US Open" 3. kārtā.
Finālu neveiksminieks Monfīss, regulāri zaudējot ne tikai Dohā, bet arī citos ATP finālos, šoreiz spēja gūt retu uzvaru – Gaelam finālos ir neiedvesmojoša 7-20 bilance.
Žils Simons pagājušā gadā nevienā turnīrā netika tālāk par ceturtdaļfinālu, bet finālos nebija spēlējis kopš 2015. gada septembra, kad Mecā zaudēja Tsongam. Pēdējais tituls viņam bija tā gada februārī Marseļā, kur pieveikts Monfīss. Šonedēļ Indijā francūzim izdevās pārtraukt ilgās sērijas, turklāt tas paveikts pret līdz šim neuzvarēto Kevinu Andersonu, kurš finālā ieradās ar perfektu 3-0 bilanci pret pieredzējušo franču veterānu.
Šoreiz Simona spēles plāns tika realizēts. Žils Andersonu iespēju robežās ievilināja ļoti garās izspēlēs, kurās DĀR milzis nejūtas komfortabli. Simons dominēja tādā tenisā un Andersonu apspēlēja ar aizsardzības un pretuzbrukumu tenisu. Andersons līdz finālam tika nobreikots tikai divas reizes, servi nosargājot 37 no 39 geimiem, bet finālā Simons spēja izcelties ar trim breikiem, kamēr Andersonam izdevās tikai viens. Tas notika 1. setā pie rezultāta 5:4, kad Simons nespēja izservētu setu, divreiz trāpot autā un pēc tam breikbumbas izspēlē iekrītot uz Kevina apvedošo sitienu. Simons drīz revanšējās taibreikā.
Simonam pēc panākuma Punē finālos ir 13-6 bilance, bet Andersonam tā ir negatīva ar 3-11, turklāt "US Open" finālistam ir šokējoša statistika, zaudējot visus 11 finālus pret Top 100 spēlētājiem. Proti, Andersons visus trīs titulus ieguvis tādos turnīros, kur finālā viņam pretī stājās spēles brīdī ārpus pirmā simtnieka bijis pretinieks. Andersons Punes titula iegūšanas gadījumā būtu atgriezies Top 10, kur vienu nedēļu pavadīja 2015. gada oktobrī. Andersons pirmdien būs 11. vietā, viņam līdz desmitniekam trūks tikai piecu punktu.
Piezīme: turnīrs līdz 2017. gadam notika Čennajā.