06.11.2013. 18:33
Ar 7:6(5), 7:6(6) pārspējot Stanislasu Vavrinku, Rafaels Nadals nodrošinājis iekļūšanu "ATP World Tour Finals" pusfinālā. Otrā uzvara Londonā spānim arī nodrošinājusi palikšanu ranga 1. vietā gadu mijā.

Stanislass Vavrinka uz maču pret pasaules pirmo numuru Rafaelu Nadalu izgāja ar divējādām sajūtām. No vienas puses prieks par uzvaru Londonas debijas mačā, bet no otras – galvā statistika pret Nadalu: 0-11 mačos un vēl skumjāks 0-24 setos. Vavrinka izrādīja sīvu pretestību, taču jau atkal zaudēja, Nadalam piekāpjoties divos taibreikos.

Šveices otrais numurs Nadalam 5. geimā ar dubultkļūdu uzdāvināja breiku. Ļoti svarīgs bija 7. geims, kurā Vavrinkam izdevās novērst dubulbreiku. Nadals ar pirmajām grūtībām pie savas serves saskārās 8. geimā, kurā Vavrinkam bija divas breikbumbas. Stans abas izniekoja – pirmajā gadījumā "bekhends" tīklā, bet otrajā reizē, uzbrūkot spāņa otrajai servei, izsists autā ar "forhendu".

Trešo iespēju Vavrinka nopelnīja 10. geimā, kurā ranga līderis servēja par uzvaru setā. Šoreiz Vavrinka uzbrukumā nospēlēja ne vien agresīvi, bet arī precīzi, iedzenot spāni stūrī un panākot izlīdzinājumu – 5:5. Abiem tenisistiem pēc tam pa reizei noturot servi, pienāca taibreiks.

Nadals izlaida minibreiku un nebija tālu no lielām nepatikšanām. Vavrinka pie 5:5 trāpīja lielisku "bekhendu", bet Nadals nodemonstrēja izcilu aizsardzību, tomēr uzvarot izspēlē un iegūstot setbumbu. Tās izspēlē Vavrinka aizķērās pats aiz savas kājas un zaudēja 25. setu pret Nadalu – spānim 61 minūtē nervoza uzvara ar rezultātu 7:6(5). Beidzās ne tikai sets, bet arī Vavrinkas raketes mūžs.

Abu pēdējā mačā Šanhajā Vavrinka pēc sīvā cīņā zaudēta pirmā seta taibreika (Ķīnā Nadals uzvarēja ar 12:10) ātri salūza, mača turpinājumā uzvarot vairs tikai vienā geimā. Šodien Londonā Vavrinka cīnījās. Stans 2. setā pirmais tika pie breika iespējām – šveicietim 3. geimā bija divas labas iespējas, taču abas izniekotas – "forhends" tīklā un "bekhends" autā, abos gadījumos kļūdas pieļautas bez Nadala līdzdalības. Tūlīt sekoja spāņa breiks, kas notika pēc četrām Vavrinkas nepiespiestajām kļūdām.

Vavrinka breiku atguva 7. geimā, kad beidzot liela punkta izspēlē spēja bumbiņu trāpīt laukumā un ar labu darbību pie tīkla atspēlējās, bet pēc tam ar viegli noturētu servi un no 1:4 panāca izlīdzinājumu – 4:4. Arī 2. setā Vavrinka tika līdz taibreikam un arī šoreiz viņam tajā bija iespējas. Vavrinka otro reizi setā likvidēja 1:4 deficītu (divi mini breiki). Vavrinkam pie 5:4 bija divreiz jāservē jeb viss paša rokās. Vavrinkam atkal kritiskā brīdī pārāk daudz kļūdu (visā mačā 45 nepiespiestās), un Nadals atkal "paņēma" taibreiku – Nadals arī otro uzvaru šonedēļ Londonā guva divos setos – 7:6(5), 7:6(6). Nadals statistiku pret Vavrinku uzlaboja līdz 12-0 mačos un 26-0 setos!

Šodien uzvarot bez zaudētiem setiem, Rafam izdevās "nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu". Proti, Nadals jau kvalificējies pusfinālam, bez tam šodienas uzvara (derēja jebkāds panākums) viņam garantējusi palikt ranga 1. vietā gadu mijā. Nadals būs pirmais tenisists, kurš gadu virsotnē noslēgs trīs gadus pēc tam, kad tur bija pēdējo reizi sezonas finišā. Tāpat Nadals kļūs par piekto tenisistu, kurš sezonu pabeigs 1. vietā, iepriekšējā gadā esot ārpus Top 3. Pirms Nadala tas bijis pa spēkam Andrē Agasi, Gustavo Kuertēnam, Leitonam Hjuitam un Endijam Rodikam.

Trešdienas 2. spēlē plkst. 22:00 savu otro maču A grupā aizvadīs Spānijas otrais numurs Davids Ferers, kurš sacentīsies ar Tomāšu Berdihu. Turnīru Latvijā rāda Viasat Sport Baltic.