08.01.2018. 06:33

Dāvis Bertāns spēlē Portlendā laukumā pavadīja 27:44 minūtes, kuru laikā guva astoņus punktus (2p. 1/3, 3p. 2/3), izcīnīja četrus atlēkušās bumbas,, atdeva četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu. Latviešu basketbolista +/- koeficients -7 bija dalīts sliktākais komandā. Jāizceļ, ka izdarītajās piespēlēs Bertāns atkārtoja savu NBA karjeras rekordu.

Teksasas komandai šajā mačā palīdzēt nevarēja Kavai Lenards, kuram tiek ierobežots spēļu skaits pēc atgriešanās no traumas. Tāpat komandas rindās nebija arī Rūdijs Gejs, Denijs Grīns un Tonijs Pārkers. Savukārt Portlendai nācās iztikt bez Deimiena Lilarda.

Maču ar precīzu trejaci atvēra Pau Gazols, bet pirmās ceturtdaļas turpinājumā pret savu bijušo komandu dominēja Lamarkuss Oldridžs, gūstot grozus vairākos uzbrukumos pēc kārtas. Dāvis Bertāns spēlē iesaistījās pirmās ceturtdaļas vidū, ātri tiekot pie saviem pirmajiem punktiem no groza apakšas pēc Kaila Andersona rezultatīvās piespēles -18:14 par labu "Spurs". Tomēr pirmā puslaika turpinājumā latviešu uzbrucēja izdarītie metieni mērķi nesasniedza. Līdz ar spēles pirmās ceturtdaļas noslēgumu Portlendas uzbrucējam Mo Harklesam ar trejaci izdevās izlīdzināt spēles rezultātu. Tādēļ komandas pārtraukumā devās ar rezultātu 27:27.

Otro ceturtdaļu ar vairākiem precīziem uzbrukumiem iesāka Sanantonio, bet "Trail Blazers" atbildēja ar savu sešu punktu izrāvienu, atgriežot uz rezultāta tablo līdzsvaru. Grega Popoviča vadītajai vienībai pie pārsvara tikt atkal ļāva komandas veterāni spānis Pau Gazols un argentīnietis Manu Džinobili. Punktu pirmajam puslaikam pielika Kaila Andersona metiens, panākot Sanantonio labvēlīgo 53:48.

Trešā ceturkšņa ievadā viesi stabili atradās astoņu punktu vadībā, bet pēc Oldridža bumbas trieciena grozā no augšas "Spurs" vadība sasniedza 12 punktus. Tomēr mājinieki balto karogu izkārt negatavojās, sākot pamazām deldēt rezultāta starpību pateicoties Evana Tērnera un Mo Harklesa precīzajiem metieniem. Trešās ceturtdaļas beigās uguņojošu sniegumu demonstrēja Portlendas starta sastāvā gājušais Šabazs Neipīrs, gūstot punktus gan caurgājienos, gan no tālās distances. Tādējādi Neipīrs panāca trīs punktu vadību mājiniekiem, bet izlīdzinājumu spēlē panāca Bertāns, kurš ar tālmetienu noslēdza priekšpēdējo periodu - 83:83.

Izšķirošajā spēles daļā Sīdžejs Makolums izvirzīja vadībā Portlendas komandu, uzsākot saspringtu cīņu par iniciatīvu.Piecas minūtes līdz spēles beigām Bertāns ātrajā uzbrukumā izšķīrās par trīs punktu metienu, kamēr zem groza nebija neviena savas komandas spēlētāja, kurš varētu pacīnīties par bumbu. Tomēr latviešu uzbrucēja aukstasinīgi izpildītais metiens bija precīzs - 100:101. Kad līdz mača noslēgumam bija atlikušas nedaudz vairāk par divām minūtēm Džinobili realizēja divus trīs punktu metienus pēc kārtas, panākot +3 teksasiešiem.

Sākoties noslēdzošajai minūtei, Makolums viens pret vienu situācijā apspēlēja Bertānu, panākot minimālu pārsvaru savai komandai. Kails Andersons atbildēja ar diviem soda metieniem, atstājot mājiniekiem 13 sekundes uzbrukumam. Makolums vēlreiz bija precīzs caurgājienā, atstājot nepinas sešas sekundes "Spurs" komandai. Grega Popoviča vienība divas reizes centās izspēlēt sadarbības Oldridža pustālajam metienam, tomēr bumba ceļu grozā neatrada. Līdz ar to "Spurs" nācās piekāpties ar 110:111.

Sanantonio rindās Lamarkuss Oldridžs guva 30 punktus un izcīnīja 14 bumbas zem groziem, tikmēr Manu Džinobili izcēlās ar 26 gūtiem punktiem. Uzvarētāju rindās panākumu ar 25 punktiem kaldināja Sīdžejs Makolums.

Trail Blazers: Makolums 25, Harkless 19, Nurkičs 17 (13 ab), Neipīrs 15, Aminu 9, Koningtons 9, Kolinss 9, Terners 8, DeivissSpurs: Oldridžs 30 (14 ab), Džinobili 26, Gazols 16, Forbss 10, Andersons 8, Bertāns 8 (4rp), Milzs 7, Marejs 3, Laverņs 2, Pols

B3RTANS! (Turn up your volume and listen to @BillLand on this one) pic.twitter.com/LBptgfJD7w— San Antonio Spurs (@spurs) January 8, 2018