01.09.2016. 21:32
Minskā, Baltkrievijā, uzsākta cīņa olimpiskās kvalifikācijas turnīra D grupā, un pirmajā spēlē Slovēnija ar 6:1 pārbrauca pāri Polijas izlasei. Baltkrievija tikmēr ar 5:2 pārspēja nesen Latvijā pārbaudes spēli aizvadījušo Dāniju.

Polijas hokeja izlase uz cīņu par olimpisko ceļazīmi ieradās kā kvalifikācijas iepriekšējās kārtas uzvarētāja, atstājot aiz sevis Ungāriju, Igauniju un Lietuvu. Lai arī poļi nesen pacēlušies uz pirmās divīzijas A grupu un divreiz pēc kārtas ieņēmuši 19. vietu PČ, grupā pret Slovēniju, Dāniju un Baltkrieviju tā bija neapšaubāma pastarīte. Jāatgādina, ka dāņu uzbrucējs Franss Nīlsens pēc pārbaudes mača Rīgā bija norādījis, ka Minskā Dāniju sagaida divas par Latviju spēcīgākas izlases , un skaidrs, ka Poliju to vidū viņš nebija domājis.

Slovēnija uz OS atlases turnīru ieradās ar savu lielāko zvaigzni Anži Kopitaru priekšgalā. Pagājušajā NHL sezonā 74 punktus savākušais Losandželosas „Kings” uzbrucējs uz sevi ilgi gaidīt nelika un pirmajā periodā ar realizētu vairākumu izvirzīja Slovēniju vadībā.

Polija bija rezultātu 0:0 noturējusi līdz 16. minūtei, bet līdz pirmā perioda beigām jau bija iedzinējos ar 0:2. Otrais periods nebija diži veiksmīgāks, un 33. minūtē Slovēnija jau bija vadībā ar 5:0. Trešā perioda sākumā Kopitars nokārtoja sev „hat-trick”, bet poļi 58. minūtē tomēr guva goda vārtus, zaudējot ar 1:6.

Dānija izlase mačā pret mājiniekim baltkrieviem izvirzījās vadībā jau trešajā minūtē, kad precīzi meta Niklass Jensens. Taču turpinājums tik veiksmīgs dāņiem nebija, jo līdz pirmā perioda beigām Baltkrievija jau bija pārņēmusi vadību 2:1, turklāt Artjoms Volkovs bija guvis vārtus mazākumā.

Dānija kopumā Baltkrievijas vārtsargu Kevinu Lalandu traucēja biežāk un uzbruka vairāk, taču 44. minūtē ielaida vārtus mazākumā. Baltkrievijai vairākumu realizēja Sergejs Kosticins, palielinot pārsvaru līdz 3:1. Dānijas cerības vēl vairāk mazinājas Andreja Stasa vārti, un Baltkrievija turnīru uzsāka ar uzvaru 5:2. Šo uzvaru gan aptumšoja Stasa spēles izskaņā saņemtais 2+2+10 sods, kura laikā dāņi vienus vārtus atguva un pēdējās minūtēs vēl sarūpēja nelielu intrigu, taču ielaida piekto ripu jau tukšos vārtos, kas bija Kosticina otrais vārtu guvums šajā mačā.

Jāatgādina, ka no katras OS kvalifikācijas grupas uz Dienvidkoreju 2018. gadā dosies tikai grupas uzvarētāja. Rīt Dānijai mačs pret Slovēniju, bet baltkrievi spēkosies ar poļiem.