Ostapenko Maiami ieradās ar šosezon sakrātām tikai četrām uzvarām un neviena panākuma pret Top 50 spēlētājām. Četrus mačus vēlāk viņai ir jau divas Top 10 uzvaras, pieveicot Petru Kvitovu un Eļinu Svitoļinu. Pusfinālā tika gaidīta tikšanās ar vēl vienu ranga pirmajā desmitniekā esošo spēlētāju Venusu Viljamsu, taču viņa līdz mačam pret Ostapenko netika.
Ostapenko Venusai pagājušajā gadā sīvos mačos zaudēja gan Vimbldonā, gan finālturnīrā Singapūrā, bet potenciālā trešā tikšanās Maiami tika gaidīta ar pamatotām cerībām par revanšu, jo Viljamsa šajā turnīrā spēlēja nepārliecinoši (varēja zaudēt jau 3. kārtā, kad trīs mačbumbas pret viņu bija Kiki Bertensai), turklāt vairākās ilgās cīņās uzkrāja lielu nogurumu, kas 17 gadus jaunākajai Ostapenko būtu svarīgs pluss.
Viljamsa trešdien ceturtdaļfinālā bez lieliem iebildumiem ar 2:6, 3:6 zaudēja Kolinsai, kuras panākums izskatās pēc sensācijas, taču, zinot visus faktus, viņas uzvara konkrētajā turnīrā tik ļoti pārsteidzoša nemaz nebija. Kolinsa šobrīd spēlē savas dzīves labāko un produktīvāko tenisu, kamēr karjeras norietā esošā Viljamsa reti spēj atkārtot savu labāko gadu spēli.
Viljamsas zaudējums nozīmē to, ka Ostapenko pēc divu maču pārtraukuma būs cīņas favorīte. Mačā pret gandrīz četrus gadus vecāko Kolinsu Ostapenko būs daudz lielāks pārsvars pieredzē. Kolinsa pirmoreiz tikusi līdz WTA līmeņa pusfinālam, tikai piekto reizi spēlējot pamatturnīros (bilance: 8-4). Tikmēr Ostapenko būs 11. WTA pusfināls (5-5), cenšoties sasniegt otro nozīmīgāko finālu karjerā pēc "French Open".
24 gadu vecumā nospēlēti tikai pieci WTA turnīri globālā mērogā pārsvarā asociējas ar divām lietām – iestrēgšanu ITF tūrē vājas meistarības dēļ vai savainojumu rezultātā piebremzētu progresu. Amerikā situācija parasti ir citādāka. Šeit ļoti populāra ir izglītības iegūšana un spēlēšana koledžu sportā (ne tikai tenisā), kā rezultātā profesionālā karjera bieži tiek sākta vēlā vecumā. Kolinsa ir divkārtējā NCAA čempione, 2014. un 2016. gadā triumfējot Virdžīnijas Universitātes komandas sastāvā. Kolinsai pirmā sezona profesionāles statusā bija 23 gadu vecumā 2017. gadā.
Kolinsa ir tikai septītā tenisiste, kura divreiz uzvarējusi NCAA vienspēļu turnīros. Nesen identiski izcēlās Stenfordas pārstāve Nikola Gibsa, kura par čempioni kļuva 2012. un 2013. gadā. Gibsa WTA līmenī nav spējusi nostabilizēties, jo viņas spēlētais teniss ir viduvējs, bet Kolinsai izredzes tikt tālu ir daudz lielākas, jo viņai ir lielāka meistarība.
Kolinsa ir uzbrukuma spēles cienītāja, kura pārsvarā spēlē no gala līnijas un jaudīgi var uzbrukt no abām pusēm. "Forehand" puse ir draudīgāka. Danielas trumpis ir kustēšanās, kas viņai ļauj arī teicami aizsargāties. Ostapenko sacentīsies ar sev parocīgu pretinieci, kurai arī agresīvā tenisā gadās daudz paviršību, bet kuru Ostapenko var pārsist spēka tenisā.
Aļonai gan lielāka pieredze, gan vairāk enerģijas rezervju, jo turnīru kvalifikācijā sākusi Kolinsa Maiami nospēlējusi par trim mačiem vairāk. Ostapenko līdz pusfinālam tikusi 6:36 stundās, bet Kolinsa kortā pavadījusi 8:25 stundas.
Kolinsa uzvarējusi četros ITF vienspēļu turnīros un ieguvusi vienu WTA125 titulu, janvārī triumfējot Ņūportbīčā, tobrīd Kalifornijā sākot šobrīd sasniegto iespaidīgo panākumu sēriju. Kolinsa sasniedza ceturtdaļfinālu WTA125 turnīrā Indianvelsā, kur pēc tam tika līdz 4. kārtai jeb astotdaļfinālam WTA "Premier Mandatory" turnīrā. Maiami viņai "wild card" nebija, tāpēc jāsāk kvalifikācijā, kas gan nav bijis šķērslis vēl iespaidīgāka rezultāta sasniegšanai.
Kolinsai šosezon visu līmeņu mačos ir 19-4 bilance, ar tik iespaidīgu gada sākumu nodrošinot Top 100 debiju, kas notika pirms 10 dienām. Maiami sasniegtais pusfināls garantējis pacelšanos no šobrīd ieņemtās rekordvietas (#93) vismaz 40 pozīcijas. Neapstāšanās pusfinālā, protams, ļautu kāpt vēl augstāk.
Daniela Rouza WTA līmenī debitēja 2014. gadā "US Open", kur pie spēlēšanas tika ar "wild card", kas nopelnīta ar pirmo no saviem diviem NCAA tituliem. Interesanti, ka tobrīd WTA rangā nebijušajai Kolinsai jau pirmajā galvenās tūres mačā bija jātiekas ar Top 10 spēlētāju, toreiz 1. kārtas mačā Ņujorkā atstājot daudzsološu iespaidu cīņā pret tā laika ranga otro numuru Simonu Halepu – 7:6(2), 1:6, 2:6.
Nākamais Top 10 mačs viņai bija trešdien Maiami, kur pieveikta Venusa. Uzvara pār Viljamsu Kolinsai ļoti īpaša ne vien tāpēc, ka viņa svinēja karjeras lielāko panākumu, bet arī tāpēc, ka viņa uzvarēja savu elku. Kolinsai nav daudz laika svinēt milzīgo uzvaru – nākamais mačs jau 24 stundas vēlāk. Emociju trūkums pēc tik lielas uzvaras, spēlējot jau nākamajā dienā, turklāt dodoties laukumā arī savā pirmajā WTA pusfinālā, var nospēlēt negatīvu lomu.
Ostapenko ar Kolinsu pieaugušo turnīros nav tikusies, bet viņām ir viena spēle junioru laikā, arī toreiz sacenšoties Floridā, kas, starp citu, ir Kolinsas dzimtais štats. Ostapenko Kolinsai 2011. gada decembrī ar 6:3, 4:6, 4:6 uz māla seguma zaudēja Breidentonā notikušajā "Eddie Herr" turnīrā. Aļona toreiz bija tikai 14 gadus veca, kamēr Kolinsa pēc dažām nedēļām nosvinēja 18. dzimšanas dienu. Junioru laikā tādai vecuma starpībai ir liela nozīme. Ostapenko divus gadus vēlāk bija gatava lielākām lietām un kļuva par prestižā "Eddie Herr" turnīra čempioni.
Ostapenko otro reizi Maiami spēlēs vakara sesijā. Viņa astotdaļfinālā mačā, kas lietus dēļ beidzās pēc pusnakts, pieveica Kvitovu. Mačs pret Kolinsu sāksies ne agrāk kā 21:00 pēc vietējā laika jeb 4:00 pēc Latvijas laika. Pirms tam no 2:00 jāizspēlē Aleksandra Zvereva un Bornas Čoriča duelis. Ostapenko maču tiešraidē rādīs Best4SportTV.
Maiami turnīra pirmā fināliste tiks noskaidrota šovakar, kad plkst. 20:00 notiks trīskārtējās čempiones Viktorijas Azarenkas tikšanās ar Slounu Stīvensu, kurai Vika pavisam nesen zaudēja Indianvelsā. Pirms tam visās trīs iepriekšējās tikšanās reizēs pārāka bija Baltkrievijas tenisiste.