28.11.2012. 21:11

Šodien LBL2 ietvaros notika trīs spēles. Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmiera/BSS uzņēma BK VEF-LSPA, Hanzas vidusskolā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komanda tikās ar Ogres basketbola skolas vienību, savukārt Rīga/DSN spēlēja pret BK Saldus.

Pirmie punktus spēlē guva viesi (Rozenbergs) un turpinājumā vadību no rokām neizlaida. Pirmās ceturtdaļas garumā VEF-LSPA audzēja pārsvaru, un pirmās ceturtdaļas beigās Pozņaks panāca jau +9 (19:10). Otrās ceturtdaļas sākumā Engers četrus punktus atspēlēja, bet pēc tam turpināja dominēt viesi. Lai kā censtos, mājinieki nespēja samazināt pretinieku pārsvaru zem 9-11 punktu robežas. Puslaiku VEF-LSPA noslēdza ar 11 punktu pārsvaru (38:27). Viesu rindās deviņi punkti un tikpat atlēkušās bumbas Jānim Pozņakam, bet mājinieku rindās rezultatīvākais bija Edgars Kuks ar 11 punktiem.

Otrajā puslaikā valmierieši manāmi sasparojās un līdz trešās ceturtdaļas vidum spēja rezultātu izlīdzināt, tomēr pēc tam mājinieku uzbrukuma spēks beidzās – atlikušās trešās ceturtdaļas minūtes viņi spēja gūt tikai divus punktus. VEF-LSPA tikmēr guva 16 un pirms ceturtās ceturtdaļas bija vadībā ar 58:44. Ceturtajā ceturtdaļā rīdzinieki turpināja iesākto – sešas minūtes līdz spēles beigām pārsvars sasniedza jau +20. Līdz spēles beigām mājinieki tā arī nespēja atgūties, un beigās smags zaudējums ar 55:86. Uzvarētājiem "double-double" Jānim Pozņakam un Jānim Ābolam, bet mājiniekiem 15 punkti un 13 atlēkušās bumbas Jāņa Engera kontā. Valmierieši piedzīvoja desmito zaudējumu tikpat spēlēs, bet viesi izcīnīja septīto uzvaru astoņās spēlēs.

Spēles sākums veiksmīgāks izdevās Ogres komandai, kura pirmās divas minūtes uzvarēja ar 6:1. Turpinājumā spēle izlīdzinājās, un RSU spēja ne tikai samazināt rezultāta starpību, bet arī izvirzīties vadībā. Ceturtdaļu rīdzinieki noslēdza ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem un 15:12 vadību. Otrās ceturdaļas sākumā RSU panāca pat +5, bet ogrēnieši ātri vien rezultāta starpību sadeldēja un divas minūtes līdz puslaika beigām rezultāts bija neizšķirts (27:27). Pēdējās divas minūtes Rīgas komanda nespēja gūt ne punktu, savukārt Ogres basketbola skolas komanda iemeta sešus, un pārtraukumā komandas gāja pie rezultāta 33:27 Ogres labā. Pirmajā puslaikā Ogres komandā rezultatīvākais bija Raimonds Pabrieža ar 13 punktiem, bet RSU komandai astoņus punktus guva Kristaps Jurjāns.

Otrā puslaika sākumā RSU divus punktus atguva, bet ogrēnieši atbildēja ar sešiem punktiem. Pēc tam gan trīs minūtēs trīs tālmetienus iemeta Mārtiņš Vīnbergs, un vairs tikai -1 RSU. Ceturtdaļa turpinājumā bija līdzīga, pārmaiņus vadībā esot abām komandām. Ceturtdaļas pēdējā sekundē Pabrieža ar tālmetienu izlīdzināja rezultātu, un pirms ceturtās ceturtdaļas rezultāts bija neizšķirts – 57:57. Pēdējās ceturtdaļas pašā sākumā spēle un rezultāts vēl palika līdzīgi, bet pēc līdz ceturtdaļas vidum Ogres komanda iespēja 10:0 izrāvienu. Četras minūtes līdz beigām Jaundālders panāca jau +14, bet turpinājumā RSU metās atspēlēties. Vienu brīdi viņi spēja samazināt pārsvaru līdz cerīgajam -7, tomēr spēles beigas drošāk nospēlēja Ogres komanda un svinēja uzvaru ar 87:78. Lieliskas spēles ogrēniešiem Raimondam Pabriežam (34 punkti, sešas atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles) un Jānim Jaundālderam (27 punkti, 12 atlēkušās bumbas), bet RSU rindās labākais bija Mārcis Benefelds ar 17 punktiem. RSU komanda piedzīvoja otro zaudējumu deviņās spēlēs, bet Ogres komandai trešā uzvara 10 spēlēs.

Rīdzinieki labāk iesāka spēli, izvirzoties vadībā ar 5:0. Tādā līmenī pārsvars turējās praktiski visu pirmo ceturtdaļu, tomēr tās beigās Rīga/DSN savu vadību vēl nostiprināja – 24:13. Otrā ceturtdaļā iesākās Putniņa (Rīga/DSN) tālmetienu, bet turpinājās ar Saldus komandas ofensīvu. Lielāko ceturtdaļas laiku rīdzinieku pārsvars gan turējās 8-10 punktu robežās, tomēr līdz puslaika beigām Saldus to nedaudz spēja sadeldēt un pārtraukumā devās pie -5 (30:35). Rīgas komandai 10 punktus guva Aleksis Valts Putniņš, bet pusi no Saldus kluba punktiem iemeta Juris Patmalnieks.

Otrajā puslaikā Saldus komanda turpināja spēlēt pacietīgi, un pretinieku pārsvars ruka. Tiesa, ļoti lēni – četras minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām Saldus pietuvojās jau līdz -2. Saldus gan spēja arī izvirzīties vadībā, tomēr, pēdējai ceturtdaļai sākoties, Rīga/DSN bija vadībā ar +2 (46:44). Ceturtajā ceturtdaļā spēle turpinājās līdzīgi, Saldus komandai ik pa brīdim spējot rezultātu izlīdzināt. Pēdējās divās ar pusi minūtēs Saldus spēja ne tikai izvirzīties vadībā, bet arī pamazām palielināja pārsvaru un spēja izcīnīt uzvaru ar 59:54. Uzvarētājiem 21 punktu guva Juris Patmalnieks, bet zaudētājiem 12 punkti Aleksim Valtam Putniņam. Saldus komanda svinēja astoto uzvaru astoņās spēlēs, bet Rīga/DSN piedzīvoja septīto zaudējumu deviņās spēlēs.

Valmiera/BSS – BK VEF-LSPA 55:86 (10:19, 17:19, 17:20, 11:28)

Valmiera/BSS: Kuks 19, Engers 15 (13ab), Urniks 7, Duļevskis 6, Berkolts 5, Ruģēns 3, Krištupāns, Apsītis, Tauriņš, Jekimovs.

BK VEF-LSPA: Savčenko 13, Gribs 12, Strāķis 12, Pozņaks 11 (13ab), Ābols 10 (12ab), Miknis 8, Rozenbergs 7, Leimanis 5, Šedis 5, Baumanis 3, Pliens, Bāča.

RSU – Ogres BS 78:87 (15:12, 12:21, 30:24, 21:30)

RSU: Benefelds 17, Jurjāns 15, Ginters 14 (12ab), Vīnbergs 12, Vilks 11, Šapovalovs 6, Kolbergs 3, Plaudis, Upesleja, Ūdris, Sokolovskis.

Ogres BS: Pabrieža 34, Jaundālders 27 (12ab), Pauliņš 11 (10ab), Bērziņš 7, Gulāns 3, Gundegs 3, Mulers 2, Stacēvičs, Bodnieks, Ķiploks, Kravalis.

Rīga/DSN – BK Saldus 54:59 (24:13, 11:17, 11:14, 8:15)

Rīga/DSN: Putniņš 12, Lasenbergs 11, Šliseris 8, Adiņš 7, Riekstiņš 6, Bikše 4, Strautiņš 3, Eglītis 3, Siliņš, Grigaļavičus, Grigorjevs, Feldmanis.

BK Saldus: Patmalnieks 21, Pabērzs 17 (10ab), Vītols 10, Broks 5, Celmiņš 4, Valters 2, Jurenovskis, Šmīdriņš, Ķenavs, Līcītis, Fridrihsons.

Madonas Kartinga trase Madonas Kartinga trase Gaujas 41a, Madona, Madonas n., LV-4801
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa