28.11.2012. 08:41

Šajā naktī NBA tika aizvadītas piecas spēles, no kurām spraigākajā Losandželosas "Lakers" tikai pēdējā sekundē atzina Indianas "Pacers" pārākumu (77:79). Veiksmīgi sezonu turpina arī Filadelfijas "76ers" vienība, šonakt uzvarot Dalasas "Mavericks" (100:98), kuri uzstādījuši interesantu NBA rekordu.

Losandželosas „Lakers” šonakt savās mājās uzņēma Indianas „Pacers” vienību, kura spēli uzsāka ļoti apņēmīgi, no pirmajiem 16 metieniem realizējot 10 un izvirzoties vadībā ar 25:13. Tiesa, turpinājumā „Pacers” precizitāte kritās (jeb vienkārši pazuda), gūstot tikai vienu grozu ar 21 mēģinājumu. Taču „Lakers”, lai arī nedaudz sadeldēja „Pacers” pārsvaru, vadībā izvirzīties nespēja, kļūdām pārpilno puslaiku noslēdzot ar 33:40. Trīs piezīmes jau otrās ceturtdaļas vidū bija sakrājis Dvaits Hovards, taču Maiks D`Antoni izvēlējās riskēt un paturēt viņu laukumā.

Otrajā puslaikā „Pacers” turējās apmēram piecu punktu vadībā, un „Lakers” spēja izlīdzināt rezultātu vien pusotru minūti līdz spēles beigām. Pēdējā minūtē viņiem bija arī iespēja izvirzīties vadībā, taču četrus soda metienus pēc kārtas nerealizēja Dvaits Hovards un Meta Vorlds Pīss. „Pacers” nākošo uzbrukumu veiksmīgi noslēdza Džordžs Hils, taču 24 sekundes pirms spēles beigām Kobe Braients ar tālmetienu rezultātu izlīdzināja. Pēdējā uzbrukumā bumba atkal bija Hila rokās, kurš paskrēja garām Po Gazolam un pārmeta bumbu pāri Dvaita Hovarda rokām, gūstot uzvaru nesošo grozu. „Lakers” atlikušajā 0,1 sekundē rezultātu mainīt neizdevās – 79:77.

Indianas vienībā šodienas varonis noteikti ir Džordžs Hils, kurš guva 19 punktus un realizēja uzvaru nesošo metienu, taču iespaidīga statistika arī Deividam Vestam- 16 punkti, 10 atlēkušās bumbas un astoņas piespēles. Zaudētāju sastāvā izceļams Kobe Braients, kurš guva vairāk kā pusi komandas punktu (40), kā arī izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, tiesa, arī pieļāva 10 kļūdas. Viņš gan spēli aizvadīja ar gripas simptomiem. Dvaitam Hovardam 17 punkti, astoņas atlēkušās bumbas, četri bloķēti metieni un katastrofāla precizitāte no soda metienu līnijas (3 no 12).

„Lakers” maz rezultatīvā spēle īsti nesaskan ar jaunā trenera Maika D`Antoni reputāciju un pirmspēles retoriku, taču treneri diez vai var vainot komandas soda metienu precizitātē – „Lakers” realizēja tikai 23 soda metienus no 43 (53,5%). Neveiksmīgi spēlē iesaistījās arī „Lakers” rezervistu soliņš, gūstot tikai piecus punktus pret „Pacers” 20.

Pēc neizteiksmīgā snieguma spēlē pret „Lakers” Dalasas „Mavericks” treneris Riks Kārlails uz rezervistu soliņa negaidīti nosēdināja divus pamatsastāva spēlētājus – Darenu Kolisonu un Eltonu Brendu. Tas gan nepalīdzēja šajā mačā, jo saspringtā spēlē Filadelfijā pārāki izrādījās mājinieki „76ers” basketbolisti ar rezultātu 100:98. Divas sekundes pirms spēles beigām O. Dž. Mejo gan bija iespēja panākt neizšķirtu ar diviem soda metieniem, taču pirmais soda metiens bija neprecīzs, un otru nācās mest garām ar cerību izcīnīt atlēkušo bumbu. Atlēkušo bumbu gan izdevās izcīnīt, taču atpakaļ grozā to iedabūt neizdevās.

Uzvarētāju sastāvā 22 punktus guva Evans Tērners, bet „Mavericks” – 20 punkti Krisam Keimenam. Un lai arī grūti iztēloties, kurš pārskata šādu statistiku, taču šī bija „Mavericks” 900. spēle pēc kārtas, kuras laikā komanda realizējusi vismaz vienu tālmetienu, un šis šobrīd ir NBA rekords, kurš tuvākajā laikā netiks apdraudēts.

Slovēņu saspēles vadītājs Gorans Dragičs veiksmīgi pārņēmis sava priekšteča Stīva Neša pienākumus Fīniksas komandā. Šīs nakts spēlē Dragičs guva 19 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, palīdzot savai komandai uzvarēt Klīvlendas „Cavaliers”. Šis bija „Cavaliers” ceturtais zaudējums pēc kārtas, tiesa, atkal ar „double-double” iepriecināja Andersons Varežao (20+18).

Divu lietuviešu debitantu – Valančūna un Motejūna- duelis diemžēl gan izpalika, jo Motejūns „Rockets” sastāvā laukumā izgāja tikai uz vienu minūti. Savukārt Valančūns nospēlēja 32 minūtes un guva 12 punktus. Tiesa, viņa sniegums nepalīdzēja „Raptors” izcīnīt uzvaru, jo lielisku spēli aizvadīja Džeimss Hārdens un Džeremijs Lins, kuri kopā „Rockets” sastāvā veica 22 rezultatīvas piespēles, kas ļāva „Rockets” vienībai uzbrukt ar 53% precizitāti no spēles. Zem Hjūstonas groziem turpina dominēt turku centra spēlētājs Omērs Ašiks, šajā spēlē izcīnot 18 atlēkušās bumbas un sezonā vidēji 11, 9, kas ir trešais labākais rādītājs NBA.

Divu Rietumu konferences pastarīšu duelī šoreiz pārāki izrādījās Minesotas „Timberwolves”, kuri ar 97:89 uzvarēja Sakramento „Kings”. Minesota pārliecinoši uzvarēja cīņu par atlēkušajām bumbām (51:36), pateicoties Kevina Lava sniegumam, kurš viens pats izcīnīja gandrīz pusi (24) no komandas atlēkušajā bumbām. Viņam arī 23 punkti.

Savukārt „Kings” sastāvā 20 punktus guva Tairīks Evans un Demarkuss Kazinss, un šis zaudējums Sakramento atbīda uz pēdējo vietu Rietumu konferencē.