10.05.2015. 10:15
Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā šodien tiek aizvadīti vēl četri mači.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

A apakšgrupas ietvaros šodien plkst.17.15 pēc Latvijas laika Vācija tiksies ar mājinieci Čehiju, bet plkst.21.15 Šveice spēkosies ar Kanādu.

Šīs apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar piecās spēlēs maksimāli iekrātajiem 15 punktiem ir Kanāda, bet no tās par diviem punktiem atpaliek Zviedrija. Tikmēr desmit punkti tagad ir Čehijas rēķinā, bet par vienu mazāk - Šveicei. Seši punkti ir Vācijai, kam ar četriem punktiem seko Latvija. Pa trim punktiem tikmēr iekrājušas Francija un Austrija.

Savukārt B apakšgrupas ietvaros šodien plkst.17.15 vēl pie uzvarām netikusī Slovēnija tiksies ar ASV, bet plkst.21.15 Slovākija metīs izaicinājumu Krievijai, ko vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Šo cīņu tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāli TV5 un «Viasat Sport Baltic».

B apakšgrupas kopvērtējumā līderes ar 12 punktiem piecās spēlēs ir ASV, Krievija un Somija, bet desmit punkti ir Baltkrievijai, kamēr septiņus iekrājusi Slovākija. Sesto vietu apakšgrupā ar sešiem punktiem sešos mačos ieņem Norvēģija, bet četri punkti ir Dānijai. Savukārt Slovēnija piecās spēlēs pie punktiem vēl nav tikusi.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.

Latvijas izlase pasaules čempionātā spēlē Prāgā, kur tiks aizvadītas arī izšķirošās cīņas, bet otra apakšgrupa spēkojas Ostravā.

Pasaules čempionāts pēc 11 gadu pārtraukuma atgriezies Čehijā. 2004.gadā turnīrā, kas arī norisinājās Prāgā un Ostravā, triumfēja Kanādas hokejisti, kuri finālmačā ar 5:3 pārspēja zviedrus.

Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 19.gadu pēc kārtas.

Kā zināms, jau pēc šī gada pasaules čempionāta kļūs zināmas astoņas komandas, kas kvalificēsies Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tā kā Latvija pašlaik pasaules rangā ieņem devīto vietu, lai izvairītos no olimpiskās atlases, nepieciešams meistarsacīkstēs būt četras vietas augstāk par Slovākiju vai piecas vietas virs Šveices.

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangā pašlaik pirmās astoņas vietas ieņem Zviedrija, Somija, Krievija, Kanāda, ASV, Čehija, Šveice un Slovākija, bet Latvija atrodas devītajā pozīcijā. Savukārt uzreiz aiz Latvijas seko Norvēģija, Baltkrievija un Francija.

Šajā čempionātā tiesā 16 galvenie tiesneši un 16 līnijtiesneši. Visvairāk soģi ir no Zviedrijas un Čehijas - pa pieciem no katras valsts. Uz pasaules čempionātu devies arī igauņu līnijtiesnesis Antons Semjonovs.

Starp tiesnešiem iekļauts arī bēdīgi slavenais čehu arbitrs Vladimirs Šindlers, kurš Latvijas hokejistiem labā atmiņā palicis no 2005.gada pasaules čempionāta, kad Latvijas valstsvienība ar rezultātu 1:3 zaudēja ASV izlasei. Toreiz Šindlers spēles laikā neieskaitīja divus Latvijas izlases gūtos vārtus, lai gan ripa pusotras minūtes laikā divas reizes acīmredzami šķērsoja vārtu līniju.

Kā zināms, Latvijas izlase netiek uzlūkota kā favorīte arī šajā čempionātā - bukmeikeru kantoris «viensviens.lv» prognozē, ka Latvija apakšgrupā uzvarēs «vienā vai divos» mačos, paliekot sestajā vai septītajā vietā, bet par turnīra galveno favorīti tiek nosaukta Krievija, kurai lielākā konkurente būs Kanāda. Arī «Optibet» un «Olybet» bukmeikeri par galvenajiem pasaules čempionāta favorītiem uzskata Krieviju un Kanādu, bet Latvijas izlasei turnīra noslēgumā dod desmito vietu.

Pasaules čempionātu vēsturē zelta medaļām bagātākā ir Krievijas izlase (iepriekš - PSRS), kas medaļas kaklā kārusi 43 reizes - 27 zelta, deviņas sudraba un septiņas bronzas. Hokeja dzimtenes Kanādas pārstāvji iekrājuši 46 medaļas (24 zelta, 13 sudraba un deviņas bronzas), bet trešajā vietā ar 46 godalgām atrodas Čehija (agrāk - Čehoslovākija), kas izcīnījusi 12 zelta, 13 bronzas un 21 bronzas medaļu.

Kopš 1993.gada, kad PSRS un Čehoslovākijas vairs nebija uz pasaules kartes, līdz pat 2013.gadam pie medaļām pasaules čempionātos tika tikai septiņas valstis - Kanāda, ASV, Krievija, Zviedrija, Somija, Čehija un Slovākija, taču tad šo kārtību izjauca Šveice. Savukārt vēl šo abu lielvalstu ērā pie medaļām kāda no izlasēm ārpus vadošā septītnieka pēdējo reizi tika vien tālajā 1953.gadā. Arī pērn par pasaules čempioni tika kronēta Krievija, kas finālā apspēlēja Somijas izlasi. Savukārt bronzas godalgas izcīnīja zviedri.

Uz Latvijas izlases spēlēm Prāgā devusies arī aģentūras LETA komanda - sporta ziņu reportieris Ints Megnis un fotoreportieris Edijs Pālens -, lai mūsu hokejistu gaitām un citiem svarīgākajiem čempionāta notikumiem sekotu līdzi tieši no notikumu vietas.



Alko Racing Team, sporta klubs Vidsala, "Gobas", Kalna p., Jēkabpils n., LV-5220
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties